Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ксенон на Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Стига ксенона да не е от най-евтиния, с този фар, нямаш проблеми. Реже се добре. Решението за дневните не е лошо, стига да се изключват или намаляват при включването на късите (нощем).
    Ряза ли пластмасата или са върху нея?
    Fiat Croma 1.8 140hp

    Коментар


      #47
      Направих и аз няколко картинки, автомобилът не е Крома, но пък снимките са показателни за това какво исках да кажа в предното си мнение за цветовете.

      На първата се вижда как свети тази лампичка за габарита (на левия фар), сравнена с друга подобна, отново китайска, но представляваща само един светодиод в алуминиев корпус, знаете ги (на десния фар).

      Click image for larger version

Name:	IMG_20170309_175230.jpg
Views:	1
Size:	127,9 KB
ID:	2094367

      На втората се вижда тази лампичка, сравнена със светлината от ксеноновата лампа с цвят 4300. Лампата е на 8 години, 35 вата. Виждат се леко жълтеникавите отенъци в цвета, сравнено с габаритната.

      Click image for larger version

Name:	IMG_20170309_175348.jpg
Views:	1
Size:	63,1 KB
ID:	2094368

      На третата се вижда целия фар и може да се сравнят цветовете. Габаритът е "Неутрално бяло", уж 5000, в средата е късата светлина - ксенон 4300 К, а голямото жълто петно е от халогенна лампа Osram - най-обикновената. В зависимост от монитора, цветовете може да са изкривени. Напомням, че за халогенната огромно значение има напрежението върху нея. Върху тази не съм мерил сега, но по спомен - около 13.4 - 13.5 волта (поне). Ако я пусна през реле с дебел кабел и ѝ докарам 14 волта, сигурно ще побелее още повече и ще светне още по-силно, но пък и ще изгори по-бързо. Причината да не го правя като цяло е не в бързото изгаряне, а в това, че ползвам модул за дневни светлини, който пуска импулси на 30 %. Заради този модул използвам и съвсем обикновена лампа, заради ярко жълтия цвят, който се получава при 30 %.

      Click image for larger version

Name:	IMG_20170309_175407.jpg
Views:	1
Size:	60,0 KB
ID:	2094369 Click image for larger version

Name:	IMG_20170309_175433.jpg
Views:	1
Size:	85,6 KB
ID:	2094370

      На последната се вижда колко силно светят тия светодиодните, които дори и на дневна светлина осветяват номера видимо.

      Click image for larger version

Name:	IMG_20170309_175451.jpg
Views:	1
Size:	225,6 KB
ID:	2094371

      Коментар


        #48
        Мога ли да те помоля за линк към АлиЕкспрес?
        Получава се добре с тази крушка.
        Fiat Croma 1.8 140hp

        Коментар


          #49
          Давам го публично, за да може да е полезен и на другите, ако някой реши.

          ЛИНК към АлиЕкспрес

          В момента даже са на $ 2.09 за 4 бр., иначе бяха на $2.99 първия път, а втория - на 2.21

          Пазарувам ги с "Али Стандарт 14-28" от този търговец, на 07.02 ги поръчах, на 21.02 ги взех на гише в пощата. Има ги и в цвят "топло бяло".

          Използвам момента да вметна, че трябва добре да се вземе предвид мястото, на което ще бъдат поставени, защото са малко по-дълги от обикновена W5W с жичка - дали няма да са твърде дълги. Тези влизат без проблем в габарита на фар за Мареа и остава място, а в плафона за номера почти опират отпред, но пак влизат свободно.

          Коментар


            #50
            Благодаря за линка
            Сега ще ги поръчам, а щом пристигнат ще кача снимки
            Fiat Croma 1.8 140hp

            Коментар


              #51
              Оги, каквито и диоди да се сложат на габарита- конструктивно секцията му е малка и не става според мен за ДРЛ.
              Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

              Коментар


                #52
                Светодиодите ги слагам заради това, че са бели и не греят, и не повреждат и без това повредения вече цокъл. Самият той е доста изгорял и пластмасата му се рони лесно. А за дневни - ползвам модул, включен към дългите. Съгласен съм, че секцията е малка и не е подходяща за ползване на габарит, вместо дневни/къси.

                Коментар


                  #53
                  Аз харесвам визията на колата с 4300K и най-обикновен 5W габарит. За мен изглежда по-добре отколкото със син LED. Но на всеки фар изглежда различно, а и върпос на вкус както се казва.
                  Прикачени файлове

                  Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                  Коментар

                  Working...
                  X