Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 Engine Fault след връзка с кабел и софтуер

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.6 Engine Fault след връзка с кабел и софтуер

    Колеги,След като купих кабела, реших да видя кво представлява софта. Инсталирах този, който беше в диска с кабела - Fiatecuscan. Половината финкции не бяха активни, като например това да си резетна километрите за обслужване. Единственото,което направих е ,че запалих двигателя докато работеше софтуера и кабела беше включен.Незнам може ли , не може ли ? И сега веднага като запаля и излиза добре познатото съобщение - Engine Fault постоянно - стои на таблото и издава звук. Някой знае ли какво може да съм направил ? Да не съм прецакал компютъра ? Откачих акумулатора за известно време сега, но едва ли ще се оправи. Какво може да е станало.Компютъра пищи постоянно - грешки няма.Преместена.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    кола

    Сгурно си извадил кабела без да си затворил програмата от диагностиката .
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Не.В момента колата си върви но компютъра си пиши постоянно и мига и показва Engine FaultНяма загуба на мощност.Но как да го оправя това незнам. Да го резетна ли ? Изобщо незнам какво точно трябва да се направи в този момент.Може ли да се инициализира компа на колата наново ? Как става ? Всякви съвети ще са от полза

      Коментар


        #4
        Колега,мисля ,че ако мига постоянно чека и пищи е от това ,че дросела не е адаптиран.Тоест трябва да го адаптираш.

        Коментар


          #5
          Това си мизлех сега докато я карах.Като отпусна педала на газта и предръпва. Ще го адаптирам по-късно като се прибера.А през софтуера нещо трябва ли да правя ? Да резетвам или ?И как подяволите да си оправя сервизните километри ?

          Коментар


            #6
            Знам само като дадеш да се адаптира от програмата ,изфорсирваш 2-3 пъти до 5500 оборота.

            Коментар


              #7
              Не се получи през софтуера.

              Коментар


                #8
                Работиш с фрии версията на Fiatecuscan затова не са ти активни повечето от функциите.

                Коментар


                  #9
                  Не , кракната е. Но това не е толкова важно.Да приемем че не работи добре задето е кракната,въпреки че и там ми изписва грешка в кабела, когато му дам да влезе в service за да оправя километрите за смяна на маслото.Същото е и с Multiecuscan. Когато кликна service и му дам да се свърже, ми изписва грешка в кабела. Check Cable ELM 327 - на техния сайт има писано за този кабел ,че ако е китайски има нещо което се маха от платката.Грешно е направено...Иначе бих си купил Multiecuscan, но ако и кабела не става , то тогава няма смисъл изобщо.Сега съм разкачи акумулатора и ще чакам 1 ч за да оправя дросела, дано да го оправя де...Проблемът е решен! За триене.

                  Коментар

                  Working...
                  X