Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

CD Changer за Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    CD Changer за Крома

    Здравейте,колеги искам да си сложа CD Changer на колата... Въпреки, че съм аудио любител не разбирам нищо от авто-аудио. Та въпроса ми е вграденото CD може ли да управлява Changer-a и трябва ли да търся някакъв специален модел Changer или всеки би свършил работа? И после евентуално как се сваля вграденото CD за да му закача буксите отзад? Гледам че има някакви дупки ама с какво се бърка по тях...? Благодаря!!!
    Fiat Croma 1.9Mjet 8V

    #2
    Здравей,аз не съм срещал CD на твоя модел автомобил, което да не може да управлява CD changer, но винаги има "но" ... Най-добрия вариант е да не се доверяваш на изказвания, като моето, поради ред изключения, а да го свалиш и да дадеш снимка на етикета. По "datasheet", демек ръководството на модела ще се провери и ще стане ясно, какво може да управлява.Свалянето се прави със скоби. Моите специално съм си ги правил аз от стоманена тел, подходящия размер + клещи. Скобата представлява едно българско "п", най-общо казано. Нужни са ти две скоби, който се пъхат в дупките. Натискат се надясно и няляво (съответно дясната надясно, лявата наляво) и едновременно се тегли навън.Успех, ако мога да бъда полезен с друго пиши.
    Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

    Коментар


      #3
      Една малка подробност... може ли после да ми поиска код CD-то, като го разкача от буксите. Акумулатора е бил откачан многократно и не е искало код ама сега... да не си отворя беля?
      Fiat Croma 1.9Mjet 8V

      Коментар


        #4
        trota написа:
        Една малка подробност... може ли после да ми поиска код CD-то, като го разкача от буксите. Акумулатора е бил откачан многократно и не е искало код ама сега... да не си отворя беля?
        На този въпрос не мога да ти отговоря. Аз лично не съм се сблъсквал до сега с проблеми с кодове, но съм се заигравал с такива, за които имам калкулатор. Предплагам, някой колега с повече опит ще отговори. Не знам какви модели слагат в твоето возило, за да проверим за калкулатор.
        Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

        Коментар


          #5
          Взимаш си Yatour и го намира радиото като чейнджър , плюса е че можеш да му боцнеш флашка, SD карта и Aux като източник на сигнал. На моята Крома съм с такова и съм много доволен, приключих с дисковете. Цената на джаджата е около 140лв.
          Фиат Крома 1.9 16v+
          Фиат Браво 1.6 16v
          Фиат Мареа 1.6 16v

          Коментар


            #6
            Нали съм аудио ентусиаст и се кефа да слушам CD качество, така че MP3-то ми е по скоро екстра а не приоритет. Не че говорителите и този вградения в Крома-та плеър могат много. Ама пак намирам доста разлика между примерно радиото и качествено записан диск. Бях се запалил да си взема някакъв що годе changer... даже си харесах един в OLX-a... http://olx.bg/ad/cd-mp3-changer-alpi...723549d0Ама май е абсурдно да го подкарам на BLAUPUNKTA на Фиата. Alpinе-то е с някакъв Ai-net изход и днеска цял ден рових нета и не можах да намеря преход към такава квадратна букса, каквато трябва за Blaupunk-та. Така че още съм в размисли...
            Fiat Croma 1.9Mjet 8V

            Коментар


              #7
              trota написа:
              Една малка подробност... може ли после да ми поиска код CD-то, като го разкача от буксите. Акумулатора е бил откачан многократно и не е искало код ама сега... да не си отворя беля?
              НеЩе поиска код ако го сложиш на друга кола.Кодът е записан не в радиото, а в боди компютъра на колата.Аз също съм с Yatour и съм доволен.CD changer-a трябва да е Blaupunkt CDC-A09

              Коментар


                #8
                Щом си Аудио ентусиааст, разгледай спецификациите на Ятура и ще видиш че поддъра Аудио Формат.Аз още се каня да го инсталирам, но нямам време.
                Fiat punto 2001г. 1.9DS 60hp 4.9/100 , 4.4/100

                Коментар


                  #9
                  Марто написа:
                  Щом си Аудио ентусиааст, разгледай спецификациите на Ятура и ще видиш че поддъра Аудио Формат.Аз още се каня да го инсталирам, но нямам време.
                  Здравейте,без да искам да обидя кого и да било, но аз имам и Yatour и CD. Каквото и да му закачиш на това електеонното чудо е само за улеснение. Качеството е добро, ако ухото ти не е капризно. Аз лично не го харесвам и при сравнение със CD разликата е огромна. Най-доброто качество, което съм изсмукал е директно преди пред усеилвателя на моето Stilo (на старото радио с касетка, така купих колата) от там лека модификация на касетъчния дек и отваря входа. Закачам за източник iPod Classic само с FLAC фаилове (конвертиран в ACC).Междовременно, само да уточним, че заводските радио и CD плеъри, поне за модела Stilo са доста качествено изпълнени. Вярно е, че е пестено, но кадърно. На фона на много други марки, направо са симфония.
                  Не е важно хората какво казват, а как ти го чувстваш !

                  Коментар


                    #10
                    Аз поразгледах и не видях някъде да пише, че тази машинка чете .flac или .ape или каквито и да е lossless формати. А от друга страна е важен и декодера - малко се съмнявам китаеца да се е постарал особено в тази посока.
                    Fiat Croma 1.9Mjet 8V

                    Коментар


                      #11
                      Не знам как е с Блаупункта, но с Магнети Марелито (с навигация) в Кромата звукът е по-добър от този на БОСЕ-то в Либрата. Включително и от Yatour-а.Също толкова качествен е и с афтър-маркет Блаупункта с навигация, който ползвах няколко месеца.На Италфеста мога да демонстрирам на който идва.

                      Коментар

                      Working...
                      X