Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с дневни светлини на Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с дневни светлини на Пунто

    Здравейте,Имам следни казус: Купих Punto 1,2 бензин 2009г. 5вр. мисля че се води серията Grande, а не EVO. Проблемът ми е следния като запаля двигателя всички лампички изгасват и в момента в който запаля фаровете на борд компютъра ми изписва "check your running lights" и ми светва оранжевия триъгълник отдолу. Проблема идва само при запалени фарове/габарити явно системата само тогава се тества. Дотук добре съобщението си го обяснявам че има изгоряла крушка на дневните светлини, но това Punto заводски е без дневни светлини както и всички крушки му светят и работят включително и габаритите и тези на задния номер.Ще съм благодарен ако някой може да удари едно рамо.Поздрави,МартоГрешен раздел -> ПреместенаМодераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Здравей! Уточни кога получаваш съобщението за проблем: при включване на габарити или при включване на къси светлини? Откога получаваш това съобщение? Направил ли си проверка на всички лампи във фаровете за това дали са еднакви по марка, модел, мощност и дали тази мощност отговаря на предписаното от производителя?

    Коментар


      #3
      Всичко за което питаш да се уточни съм го уточнил в първия пост.Крушките не съм ги свалял една по една да ги гледам каква мощност са, като изключим тези на късите светлини които се вижда мощността през фара. Имаш ли идея откъде мога да видя какво е предписанието на производителя за всяка крушка?Поздрави,Марто

      Коментар


        #4
        кола

        Виж по добре самите крушки на пъпките хващат оси също фасунгите и буксите.От тук може да видиш какви крушки трябва да са http://www.autobulbsdirect.co.uk/fia...k-2009-2010-59
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #5
          Извинявай, но се подведох от написаното, че "проблемът идва само при запалени фарове/габарити", защото запалени габарити е едно, а запалени фарове - друго. Значи приемаме, че проблемът е при запалени фарове, при това - къси? Не става ясно откога получаваш съобщението: откакто изобщо имаш колата или е станало по-късно, а първоначално е било наред? Случайно да си пипал нещо около и в самите фарове, като например смяна на лампи, включване/изключване на букси и други подобни? Да си монтирал нефабрични ксенонови лампи? Колата с халогенни лампи ли е или с ксенонови? (Не знам дали моделът изобщо се предлага с ксенон, затова ппитам.)Предписанието на производителя можеш да го разбереш от книжката на колата. Най-общо - ако е с халогенни лампи, трябва да са H1, H4, H7, което само по себе си отговаря на точно определени показатели по размери и мощност (55 вата). Всички маркови производители на лампи (Филипс, Осрам, ГЕ, Нарва и др.) спазват тези изисквания за мощност. Проблем може да има ако някой е сложил някоя евтина не-маркова лампа колкото да свети нещо и на нея да пише, че е 55 вата, но тя да е 40 или 70 или кой знае какво друго. Може да са монтирали и лампи от типа "рали", които са доста по-мощни и обикновено са забранени за нормалните пътища. От тях също може да дава съобщението за грешка. За да си сигурен, че проблемът наистина не е от лампите, трябва да пробваш с еднакви по марка и модел лампи на двата фара, но маркови. След това ако отново има съобщение за грешка, вече ще се наложи малко измервания с уреда, за да се провери дали някъде няма прекалено голяма загуба на напрежение, което компютърът да отчита като грешка.

          Коментар


            #6
            Колата я купих преди 2 дни и проблема не знам откога е. В събота или неделя ще започна да преглеждам крушките и ще пиша дали има подобрение. Това което също ми идва на ум /дано не е/ е модула който управлява фаровете да е подменен поради някаква причина с от по-новата версия и софтуерно да се опитва да намери дневните светлини.п.с. Фаровете са съвсем обикновени няма ксенон както и не личи да са правени някакви допълнителни интервенции... Колата е купувана нова от България и е била фирмена и според мен никой не се опитвал да проявява творчество и да прави подобрения над нея.Поздрави,Марто

            Коментар


              #7
              Колеги, проблема е решен майстора ми каза че е смeнил 2 крушки /незнам кои/ и сега всичко ОК. Поздрави,Марто

              Коментар


                #8
                явно са били диодни крушки те са с малко съпротивление и дават грешки

                Коментар

                Working...
                X