Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мултипла: парктроникът отказа

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Мултипла: парктроникът отказа

    Здравейте колеги.От скоро съм собственик на Фиат Мултипла .Колата така да се каже ми е доста непозната и от няколко дни имам проблем. Колата е с партроник,но от няколко дни без никаква видима причина отказа да сигнализира. Датчиците на бронята ги проверих работят ,стопа за заден ход свети,всичко привидно е на ред но зумера не ми пищи. Моля за помощ ако някой знае каде точно седи този зумер за да го проверя и него,дори незнам дали този зумер кадето преди сигнализираше е само за партроника.Или ежентуално някаква дръга причина да има за да нямам звук.Партоника е фабричен.Търсих някакво инфо по въпроса но нищо не открих,за това моля за съдействие.Грешен раздел -> ПреместенаРедактирано заглавие.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Провери бушоните на таблото един по един.Бях намирал преди схеми на тоя парктроник, ама сега като трябват ги няма... Зумера си е само за парктроника.Провери/зачисти буксата на десния стоп, май от там взема сигнал.Централата на парктроника се намира някъде там.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      парктронник

      провери зумера често изгаря.намира се в пласмасата отдясно която държи задната кора.

      Коментар


        #4
        Благодаря колеги,модула го намерих седи отзад в дясно в една ниша,ще го проверявам тепърва,но мисля че работи при положение че самите датчици на бронята работят,така поне мися. Колега коя точно пластмаса имаш в предвид...една обла от зад дето самата задна кора която покрива багажника се щрака на нея,или....и ако е изгорял можели само той да се смени и каде може да се къпи такъв.

        Коментар


          #5
          парктронник

          зумера нов е 70 лв.втора употреба 10лв стават и от audi a8 , само буксите са различни .относно местоположението на зумера питах колега , аз лично нямам мултипла . работещи датчици при пипане вибрират.

          Коментар


            #6
            Благодаря колега,дали няма вариянт да стане и от друга кола освен ауди?

            Коментар


              #7
              парктронник

              зумера е произведен от bosh може да стане wv или от друга от vag групата . от lancia и alfa също е възможно само трябва да са еднакви като параметри . :D

              Коментар


                #8
                Благодаря колега за инфото.

                Коментар

                Working...
                X