Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat ECU Scanner - няма връзка

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat ECU Scanner - няма връзка

    Здравейте. Купих си кабел за диагностика и към него ми дадоха диск с Fiat ECU Scanner 1.6. Свързвам го с буксата на ECU-то и + на акумулатора и на кабела светва червената лампичка. Включвам и програмата избирам си модела и марката и до там. Не може да направи връзка. Къде да търся проблема ?
    Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

    #2
    А как стоят нещата с драйверите и портовете?
    OVB X18XE1 седан+ГИ

    Коментар


      #3
      Проблема е , че не си прочел файла с инструкциите по конфигурирането. И все пак ти давам малък жокер COM порта на кабела и настройката на интердейса в програмата трябва са на един порт. Скоростта на 9600, и трябва да зададеш типа на кабела..vag kom или elm
      Fiat Bravo 1.9 JTD 100

      Коментар


        #4
        Единственото, което мога да променя е порта. А в един файл, който си мисля, че е с инструкции, пише само това:INTERFACE=1INTERFACE PORT=COM1DISCLAIMER=2LAST SELECTION=16528
        Прикачени файлове
        Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

        Коментар


          #5
          Изтегли си Multi Ecu Scan - това е новата версия.
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            M5kov написа:
            Изтегли си Multi Ecu Scan - това е новата версия.
            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=110730
            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

            Коментар


              #7
              И старата версия си работи коректно. Вероятно проблема е с портове, драйвери и комп. Сега на компютърчето си имам и фиатекускан и ваг-ком и си работят, но... се наложи да го преинсталирам и да върна виндос 7 с 32 битовата версия - на 64 битовата не искаше да се свързва.
              Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

              Коментар


                #8
                dabadaba написа:
                И старата версия си работи коректно. Вероятно проблема е с портове, драйвери и комп. Сега на компютърчето си имам и фиатекускан и ваг-ком и си работят, но... се наложи да го преинсталирам и да върна виндос 7 с 32 битовата версия - на 64 битовата не искаше да се свързва.
                Сигурно си работи, но при положение, че има доста по-нова и безплатна, не виждам причина да ползваш старата
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  dabadaba написа:
                  И старата версия си работи коректно. Вероятно проблема е с портове, драйвери и комп. Сега на компютърчето си имам и фиатекускан и ваг-ком и си работят, но... се наложи да го преинсталирам и да върна виндос 7 с 32 битовата версия - на 64 битовата не искаше да се свързва.
                  Явно проблема е някъде другаде, защото и аз съм с windows 7 с 32 битовата версия. Ще опитам с по-новата версия, да видя какво ще стане. Благодаря.
                  Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

                  Коментар


                    #10
                    Ето моите настройки
                    Прикачени файлове
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #11
                      Така, днес опитах пак и забелязах 2 неща. Едното е, че от падащото меню за портовете няма нищо, т.е. празно е и второто е, че самата букса на кабела не влиза хубаво в тези на ABS, AIRBAG и ECU. А ме е страх да го напъна, че да не взема да счупя нещо...
                      Fiat Brava 1.9 JTD 105 к.с.

                      Коментар


                        #12
                        Свали уплътнителната гумичка на диагностичната букса на колата и ще влезе без напъване.

                        Коментар


                          #13
                          А драйвери за кабела качвал ли си ? Тоя ..й съм го ял с най-новите драйвери и колегата veselin10 също, аз си помислих че кабела ми е бъгав , а той че неговия е изгорял, колегата pr_00f от форума ми даде по стара версия на драйверите и работата заспа.Драсни ми едно лично да ти ги изпратя по късно, че ги държа на една флашка при моята приятелка
                          Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                          И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                          .

                          Коментар

                          Working...
                          X