Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Говорители във вратите, какви? Фиат Браво 99'

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Говорители във вратите, какви? Фиат Браво 99'

    здравейте,искам да сменя фабричните говорители във вратите с по-хубавикакви бихте ми препоръчали, и как се водят като размерв технополис тук в русе не можах да намерянякой ако е монтирал говорители на херц ще съм благодарен да сподели впечатления

    #2
    На един френд сложихме преходни фланци към 13см говорител и демпнахме вратите и се получи приятен звук...Фланците са към 20-на лева...Иначе размерът мисля ,че беше 5х7 инча...
    Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
    Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
    EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

    Коментар


      #3
      Ако искаш да спазиш размера-т.е. да сложиш същия размер говорители, без фланци и т.н., изборът ще ти е доста ограничен.Заводски монтираните говорители на коя да е кола обикновено са поне среден и над среден клас като качество. Т.е. добри са, ама като нови. Бързо остаряват.Влага, мръсотия...след 5-6 години обикновено няма и помен от първоначалните им качества. Много редки изключения.

      Коментар


        #4
        Колега виж в мегапа**с за говорители от Волво с60 имат страхотен звук, натам ги правиш с фланци.
        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

        Коментар


          #5
          Оригиналните колони са 5х7 има вариант който без преправяне да се сложат едни Alpine.Аз в колата съм с 5х7 Lanzar Heritage и вадят много добър звук.
          Fiat Bravo 99' 1.6 GT
          Fiat Bravo 1.2 16v-Тотализирано
          Fiat Bravo 99' 1.6 SX

          Коментар


            #6
            VoDo написа:
            Оригиналните колони са 5х7 има вариант който без преправяне да се сложат едни Alpine.Аз в колата съм с 5х7 Lanzar Heritage и вадят много добър звук.
            за сега съм се спрял на тези: Hetrz DCX 570.3 2-Way CustomFit, но не съм измервал дали ще паснат на дълбочинатвоите за колко и откъде ги взе колега?

            Коментар


              #7
              Така, аз вчера приключих проекта "Италианска кола с италинаска музика". Колегата е питал за Браво, но при нашата брава нещата са идентични:Първо намерих в 2-рата употреба компонентна система Hertz ESK 570 за без пари и оттам се почна:За фланци изрязах оригиналните Нокия и ги използвах за фланци:Паснаха добре, но за всеки случай ползвах изолационна лента между говорителя и фланеца:Ето ги и как застанаха на вратата:Това, господа, беше лесната част. Преминах към търсене на кабелите за елипсата в купето за да ги прекарам през филтрите както и да намеря място на последните. Отдясно нещата стават супер култирно. Сваля се жабката и на гредата над нея с качествено двойнолепящоси лепвате филтура. Снопа за вратата минава зад гредатаи е много удобно за работа:Високите се монтират с едните адаптери от комплекта ето така:Вкам си: - Супер за 15 минути ще оправим и другата страна, но тогава настана истински ужас. При сваляне на ревизионни капак на таблото се сещам, че перез тая кола са минали двама "джии" (газаджия и алармаджия). На всичкото отгоре освен "червата" които са ми оставили те кабела за говорителя минава зад ел. таблото на колата и то самото трябва д асе откачи и отмести за да мога да го прекъсна. Купона е пълен:Вратите все още не са изолирани и баса не е това, което трябва да бъде, но като цяло системата има доста повече тяга от заводските. Толкова бях изкривен от монтажа, че забравих да снимам къде къширах филтъра на левите.Сега от всичкото разкачане и закачане не бачка оборотомера, но това ще го оправя като сваля цялото табло и направя подредба на всичкия кабеляк, че положението е грозно. Това е хубаво да го знае всеки захващаш се с монтаж на компонентна система във Brava/Bravo/Marea - филмът е голям и има поне едно продължение :D
              Fiat Brava SX 1.4 12V

              Коментар

              Working...
              X