Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на табло на BRAVO 1.4 12V с такова с оборотомер ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на табло на BRAVO 1.4 12V с такова с оборотомер ?

    Гледам брояча километража е дигитален дисплеи , при смяната на таблото , компютъра разпознава ли всичко ... Или трябва да се запознава компютъра с новото табло на колата както при Пунто 2 ?
    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

    #2
    Сменял съм на 1.6 и всичко тръгва от раз.По-скоро огледай дали са еднакви буксите на двете табла.
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      На моята го смених без проблеми, само гледай да е от същия тип - дигителен, както пишеш, брояча на километража ще е друг т.к. изминатите км се пазят в таблото. Куплунзите съвпадат 1 към 1.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        NikMar написа:
        На моята го смених без проблеми, само гледай да е от същия тип - дигителен, както пишеш, брояча на километража ще е друг т.к. изминатите км се пазят в таблото. Куплунзите съвпадат 1 към 1.
        А след смяната, с кабел могат ли километрите да се манипулират?
        Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
        Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

        Коментар


          #5
          Ако не се лъжа на 1,4 км се запаметяват само в таблото. Аз съм сменял моето табло. Няма нужда от запознаване. С Брава 1,6 99 г съм .Таблото ми е дигитално с кръглите циферблати. При мен не е нужно да се запознава ЕКУ на колата с таблото. Показва си на таблото км в него, но при диагностика ми излизат и км които са в ЕКУ (оригиналните).Като сменяш таблото е хубаво да си разкачиш акумулатора, защото ако ти се наложи да завъртиш волана може да дадеш на контакт и ако не си разкачил буксата на уредите после записва грешка на възд. възглавница.
          Play Golf ,but not drive golf!!!
          Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
          C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

          Коментар


            #6
            Alex_RT написа:
            Като сменяш таблото е хубаво да си разкачиш акумулатора, защото ако ти се наложи да завъртиш волана може да дадеш на контакт и ако не си разкачил буксата на уредите после записва грешка на възд. възглавница.
            Обратното е - ако си разкачил буксата - тогава записва грешка.

            Коментар


              #7
              Да. Грешката е техническа. Благодаря за корекцията :D
              Play Golf ,but not drive golf!!!
              Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
              C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

              Коментар


                #8
                Hristian_Aleksiev написа:
                NikMar написа:
                На моята го смених без проблеми, само гледай да е от същия тип - дигителен, както пишеш, брояча на километража ще е друг т.к. изминатите км се пазят в таблото. Куплунзите съвпадат 1 към 1.
                А след смяната, с кабел могат ли километрите да се манипулират?
                Няма навъзможни неща, но какво те бърка какво ще покаже, моята като я взех показваше 118К, а след смяната 76К, някой ще повярва ли на някоя от цифрите, аз за първия съм доста склонен че е истина, з/о по документи и по лепенката на колонката на вратата за смяна на масло в Италия си съвпадаха.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Попитах от чисто любопитство. Едва ли има някой за когото това което пише на таблото е определящо.
                  Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
                  Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

                  Коментар

                  Working...
                  X