Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нямам кабел за лявата тонколона в багажника

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нямам кабел за лявата тонколона в багажника

    Здравейте! Взех си 2 тонколонки за местата от двете страни на кората на багажника. От дясната страна имам кабел който си стърчи и излиза от мокета, но от лявата страна нямам нищо. Става въпрос за Fiat Punto 1.9 JTD 2001. Четох, че от лявата страна е имало някакъв заводски буфер (аз нямам). Въпросът ми е от къде да взема ток за да си включа и лявата задна тонколонка?

    #2
    От радиото. Като го извадиш ще видиш две букси с много пинове. На едната трябва да имаш 4-5 кабела в различни цветове, а на другата 8 кабела. Ако нямаш такава с 8 кабела, означава че нямаш инсталация. Черната от картинката ти е за токовете, а кафявата за колоните. Ако няма такава букса с 8 кабела, отиваш в технополис (там знам че имат) и си купуваш. Пускаш си кабел до където ти трябва и си готов. Успех!
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    Коментар


      #3
      Да имам ги 2та кабела и този за антената, сложих си радио и го свързах. Работи перфектно. Тонколоните отпред си работят. Не би ли трябвало да има прекарани кабели за тонколоните отзад? Както казах от дясната страна има. От лявата не мога да намеря такъв - бърках под мокета и там има 1 дебел кабел, който отива към стоповете. Ако може да ми кажете от къде минават кабелите за да проверя.ЕДИТ: Или може би лявата тонколонка преди е била свързана за този заводския буфер?

      Коментар


        #4
        veskoy написа:
        Да имам ги 2та кабела и този за антената, сложих си радио и го свързах. Работи перфектно. Тонколоните отпред си работят. Не би ли трябвало да има прекарани кабели за тонколоните отзад? Както казах от дясната страна има. От лявата не мога да намеря такъв - бърках под мокета и там има 1 дебел кабел, който отива към стоповете. Ако може да ми кажете от къде минават кабелите за да проверя.ЕДИТ: Или може би лявата тонколонка преди е била свързана за този заводския буфер?
        няма такъв филм има варииант да нямаш окабеляване за задни колони (аз бях така )огледаи на самата букса (на касетофона) дали наистина имаш 8 кабела свързани ако да то потърси каде са прекъснати кабелите за тази колона за да имаш Суббуфер то той взима сигнали от 2 те задни колони не от касетофона директно
        Шофирай разумно, на пътя не си сам.
        Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
        Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
        Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

        Коментар


          #5
          пунто

          Виж в EPER програмата къде минават кабелите http://eper.fiatforum.com/eper/navi?...6.FCTLR/65.jpg
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Здравейте отново! Свалих мокета от лявата страна на багажника и видях сноп кабели, които отиваха към стоповете, но нямаше такъв за тонколонка. Продължих напред и свалих лявата кора до задните седалки и от там видях, че просто си минава сноп кабели, но нямаше видимо скъсан или отрязан кабел. Продължих до предната лява седалка където също повдигнах мокета и си минава същия сноп кабели, но отново няма видимо скъсан/отрязан кабел. От дясната страна в багажника си излиза кабелче с букса, но самата букса е по-малка от тази на тонколонките (иначе е същата форма).Има ли вариант да вържа 2те тонколонки по някакъв начин към единствен кабел - този който идва от дясната страна на багажника?EDIT: 1 съфорумец ми писа ЛС, че буксата е една - тази, която идва от дясно, но е с 4 канала. Не разбирам много от аудио системи, но предполагам че е за стереото - по 2 канала на тонколонка. Нямам идея обаче как да ги свържа. Моля за съдействие.EDIT 2:В момента буксите, които излизат от тонколонктие са тези:А конектора, който излиза от дясната страна в багажника е този:

            Коментар


              #7
              Това не е букса за колона. Отиди при някои който знае какво прави да ти окабели колата за задни колони да ти приключи проблема. Иначе темата ще стане с стотина страници а ти ще си без задни колони.
              ФИАТ БРАВО 1.8 16V GT
              ФИАТ БРАВА 1.8 16V 1997г

              Коментар


                #8
                Добре ще те послушам и ще отида, но все пак за какво е тази бялата букса?

                Коментар


                  #9
                  veskoy написа:
                  Добре ще те послушам и ще отида, но все пак за какво е тази бялата букса?
                  осветление в багажника там стои плафончето което при теб липсва
                  Шофирай разумно, на пътя не си сам.
                  Fiat Stilo Dynamic 1.6 16V 103hp Grigio Sassi
                  Mercedes-Benz ACTROS 4141 - The big BOSS :D
                  Forever in my heart: Fiat Punto II ELX 1.2i 60к ; MAN TGA 33.360 Blue Bird

                  Коментар


                    #10
                    Окабелиха ми я за 15 лв. Благодаря за вниманието все пак! :P

                    Коментар

                    Working...
                    X