Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Десен фар - проблем ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Десен фар - проблем ?

    Здравейте колеги . От известно време фара ми стана такъв и много ме дразни . Според мен това не е влага , а нещо замърсено по фара . Някакви идеи какво да правя за да се острани или трябва да купувам нов фар ? Качвам снимка . Очаквам мнения
    Прикачени файлове

    #2
    Според мен това е влага,махни фара(2 болта 10 от горе)и си го провери,оплътнения и тем подобни.Но ако си седи постоянно така(на смимката)проблема е друг.
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      krasimir_77 написа:
      Според мен това е влага,махни фара(2 болта 10 от горе)и си го провери,оплътнения и тем подобни.Но ако си седи постоянно така(на смимката)проблема е друг.
      А ако е от влагата как да я премахне . Някой съвет

      Коментар


        #4
        Приближи се и го погледни от много близо, пипни с нокът и ще разбереш дали е влага (отвътре) или е повредено покритието отвън (то нали е пластмасово това?) Има доста резки граници между петната и местата където няма петна. От влага не става така. Мисля, че не е влага, а повреда на покритието от някакъв препарат.

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Приближи се и го погледни от много близо, пипни с нокът и ще разбереш дали е влага (отвътре) или е повредено покритието отвън (то нали е пластмасово това?) Има доста резки граници между петната и местата където няма петна. От влага не става така. Мисля, че не е влага, а повреда на покритието от някакъв препарат.
          Пластмаса е да . Другият фар е перфектен няма как да е от препарат не знам . Когато се пипне с пръст и се чустват драскотинки ... @

          Коментар


            #6
            Оригинален ли е тоя фар? Има ли си маркировките като на здравия? Там разни надписи на производителя и тем подобни? То на тия Пунтота кой им прави фаровете, Валео ли?

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Оригинален ли е тоя фар? Има ли си маркировките като на здравия? Там разни надписи на производителя и тем подобни? То на тия Пунтота кой им прави фаровете, Валео ли?
              Мисля , че са Валео да

              Коментар


                #8
                Tadeli написа:
                Когато се пипне с пръст и се чустват драскотинки ... @
                Значи е повредено покритието. Или го полирай, или си вземи нов, втора употреба, ама здрав.Не знам дали от по-новите коли има такива със стъклени фарове. Пластмасата от хубавите пътища с пясък и камъчета, постепенно се надрасква, и на края помътнява и/или се лющи, и за нищо не става.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  nikolce написа:
                  Tadeli написа:
                  Когато се пипне с пръст и се чустват драскотинки ... @
                  Значи е повредено покритието. Или го полирай, или си вземи нов, втора употреба, ама здрав.Не знам дали от по-новите коли има такива със стъклени фарове. Пластмасата от хубавите пътища с пясък и камъчета, постепенно се надрасква, и на края помътнява и/или се лющи, и за нищо не става.
                  Чувал съм , че ги полирват - знаеш ли къде става това - сервизи и т.н колега ?

                  Коментар


                    #10
                    http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=24&t=6860
                    Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                    Коментар


                      #11
                      dobrujanetza написа:
                      http://italauto-bg.net/forum/viewtopic.php?f=24&t=6860
                      Колега благодаря ти - а това за кой град е , защото съм от Бургас ?

                      Коментар


                        #12
                        Пиши му едно ЛС.

                        Коментар


                          #13
                          Колеги оказа се ,че е бил замърсен . Днес ходих на една автомивка и за 10 лв ми го направиха повече от перфектен - все едно съм купил чисто нов . Ако някой има интерес от Бургас ще му кажа :P

                          Коментар


                            #14
                            Ти пак го прати на Герака за основен ремонт, освен ако не ти се занимава сам да си го направиш. След това нЕма да ти се вЕрва как свети!

                            Коментар


                              #15
                              ogi28b написа:
                              Ти пак го прати на Герака за основен ремонт, освен ако не ти се занимава сам да си го направиш. След това нЕма да ти се вЕрва как свети!
                              Перфектен е вече !

                              Коментар

                              Working...
                              X