Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Святкане на лампата за въздушните възглавници на Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Святкане на лампата за въздушните възглавници на Стило

    Здравейте колеги купих Фиат Стило 1.9 JTD след смяната на ремаците като запаля колата ми святка лампата за въздушните възглавници и като натисна бутона MODE спира да изписва на таблото съшо така тръгвам и след 2 мин. пак изписва ербега не работи и пак натискам MODE но самата лампа свети постоянно. Въпроса ми е да ли е възможно нещо като са ми сменяли ремъцете някоя жица да са откачили или нещо компютъра се бъгва
    FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
    FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
    FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

    #2
    Това си е детцки проблем от завода производител,или кантара под седалката е дал фира или клемите(буксите)на аербеците са окислени,и аз съм така но се свиква,има и начини за оправяне и е писано доста за това,виш в търсачката.
    Kара фиат стило 1.2..16v.2002г.Преди Фиат пунто 1.2 8V,2001г,Опел кадет 1.6i(газ)1988г.Лада 1500 чиста!1977г.

    Коментар


      #3
      Нa моятa когaто мръднa седaлкaтa нaпред веднaгa светвa еaрбегa, откaчaм зaкaчaм дaтчикa под пaсaжерскaтa седaлкa и се опрaвя, може дa пробвaш товa инaче четеш във форумa имa няколко теми
      Stilo 1.9jtd
      Bravo 1.9TD

      Коментар


        #4
        Утре ще пробвам със седалките да вида какво ще стане в краен случай ще го преживея а случвало ли ви се е да ви изпише вода в горивния филтър при положение че филтъра е чисто нов
        FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
        FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
        FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

        Коментар


          #5
          Каквото и да пробваш утре нищо няма да постигнеш. Ще ти свети лампата докато не се изчисти грешката с подходяща техника. Ако отново я записва ще трябва да търсиш защо. Варианти много... Аз мога да заложа на проблем със захранването. Особено ако сте я палили без пистов ремък докато сте я обслужвали. Доагностика и тя сама ще си каже.
          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
          Kawasaki ER-6n'2012

          Коментар


            #6
            Ами да монтьора я запали без пистов ремък.... и сега следователно трябва да я карам на диагностика ли
            FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
            FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
            FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

            Коментар


              #7
              Dhansol написа:
              Ами да монтьора я запали без пистов ремък.... и сега следователно трябва да я карам на диагностика ли
              Ако си свободен утре вечер след 19:00 може да дойдеш да ти я закача да видим грешките,гледам пише че си от младост, ако искаш пиши ми ЛС
              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
              .

              Коментар


                #8
                На мен ми даваше същата грешка, разместих дясната седалка и се оправи. Не съм чистил грешки, но спря да свети, а за вода и на мен постоянно ми пищи. Калпава нафта... Смених филтъра няколко пъти, даже последния път точно след смяната запалих и пак изпищя, та ми писна да давам по 30лв за филтри...
                Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                Коментар


                  #9
                  Значи горивото ни е със супер качество
                  FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
                  FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
                  FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

                  Коментар


                    #10
                    Dhansol написа:
                    Значи горивото ни е със супер качество
                    Лошото е, че съм пробвал на няколко места и ефекта е все същия... Лукойл, Еко и ШЕЛ и от трите ми дава грешка...
                    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                    ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                    ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                    Коментар


                      #11
                      аз заредих на лукоил и ми светна преди това бях сипал на OMW нищо не показа
                      FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
                      FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
                      FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

                      Коментар


                        #12
                        Ми аз само ОМВ не съм пробвал, ама за там нямам карта за отстъпка
                        Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                        ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                        ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                        Коментар


                          #13
                          А замислял ли си се,че датчика ти под филтъра може да прави проблеми?
                          AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                          HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                          Kawasaki ER-6n'2012

                          Коментар


                            #14
                            iakvvu написа:
                            А замислял ли си се,че датчика ти под филтъра може да прави проблеми?
                            Ами не съм възможно е и той да прави мизерии но това стана след зареждането на лукоил но то според мен всички са мошеници
                            FIAT STILO 1.9 JTD 115hp
                            FIAT TIPO 1.6 i.e 75hp
                            FIAT MAREA 1.6 16V 103hp

                            Коментар


                              #15
                              Такаа... прочетох му беговете и единствената грешка която не успя да се изтрие е на първата снимка. Проверих му кабелите под седалката и вече бяха преправни с лустерклеми. Така по между другото прочетох и компютъра за грешки които се изтриха,ама защо са се записали ? И при тестове на каквото се сетих 2-ра степен на вентилатора му не пожела да се включи.
                              Прикачени файлове
                              Карал-Fiat Bravo 1.4 /1.6 Stilo 1.6
                              И сега Мръсен дизел. АР 147 1.9 150
                              .

                              Коментар

                              Working...
                              X