Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Електроника HITACHI на Fiat Bravo 1.8 gt

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Електроника HITACHI на Fiat Bravo 1.8 gt

    Здравейте колеги, имам следният въпрос. Колата ми е Fiat Bravo 1.8 gt 1999г. електрониката и е Hitachi и където и да отида ми казват, че не могат да я прочетат. Кажете ми сервиз в София в който могат да я прочетат

    #2
    Защо не могат да я прочетат? Няма ги кабелите или нещо друго. Обади се да се разберем и ще се помъчим да я прочетем. Аз съм в Красна Поляна. Телефона ми го има в съответната тема.
    Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
    Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
    Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

    Коментар


      #3
      Напиши им имената на тея сервизи, за да знаем и да не ходим никога при тях.

      Коментар


        #4
        Аз кабели нямам, но в сервизите ми казват, че нямат някакъв накрайник и за това не могат да я проверят

        Коментар


          #5
          Кола

          Като нямат накрайник има жички малко побългаряване и пак може да ти свършат работа Каво прави колата не работи ли
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Re: Електроника HITACHI на Fiat Bravo 1.8 gt

            TeXHo написа:
            Здравейте колеги, имам следният въпрос. Колата ми е Fiat Bravo 1.8 gt 1999г. електрониката и е Hitachi и където и да отида ми казват, че не могат да я прочетат. Кажете ми сервиз в София в който могат да я прочетат
            Че какво и има че е за четене? Чек свети ли?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Напиши им имената на тея сервизи, за да знаем и да не ходим никога при тях.
              Не говоря за кабели за четене, а да не са отрязани на колата кабелите към ECU-то? Ако не са, направи това което Оги ти казва и след това, това което аз, в предния ми пост.
              Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
              Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
              Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

              Коментар


                #8
                Проблемът е следният. Свети ми датчика на ABS и на ръчната. Ръчната си работи перфектно но ABS не бачка и искам да го оправя.

                Коментар


                  #9
                  TeXHo написа:
                  Проблемът е следният. Свети ми датчика на ABS и на ръчната. Ръчната си работи перфектно но ABS не бачка и искам да го оправя.
                  Ами да беше уточнил в началото. Не е лошо да дойдеш на някоя среща в неделя , може и да я прочетем, ама Пешо да си вземе преходниците...макар, че не съм сигурен дали ще потрябват.
                  Nissan X-TRAIL 2005 2,2 136hp
                  Ex: Nissan Primera P12 Wagon 2,2 126hp
                  Ex: Fiat Marea Weekend 1,8 16v 97г. бензин & CNG

                  Коментар


                    #10
                    Весо, няма да я прочетете, мога да се хвана на бас, прекъснала е захранването на АБС-а щом светят и двете лампи и няма да я видите. пп ЗА младежа, буксата на АБС-а и на ЕКУ-то са различни.
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      Щом светят тея двете лампи следва отваряне на абс,аз минах само с презапояване
                      FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                      Коментар


                        #12
                        янко написа:
                        Щом светят тея двете лампи следва отваряне на абс, аз минах само с презапояване
                        В повечето случаи е точно студена спойка.Отваря се компа на АБС и с поялник се повтарят всички спойки. Нищо сложно, освен отварянето на кутията на компа, която в някой случаи трябва да се реже с ножовка и е пипкава работа
                        "Без сърца, сме просто машини"
                        Toyota Prius 1.5 Hybrid
                        EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                        Коментар


                          #13
                          янко написа:
                          Щом светят тея двете лампи следва отваряне на абс,аз минах само с презапояване
                          Не е задължително ако е изгорял някой от бушоните отново светят и двете лампи.
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            Благодаря ви за отговорите. Когато купих колата миналата година си беше така, собственикът ми каза, че не е намерил сервиз където да могат да прочетат колата защото е с електроника HITACHI (аз не разбирам абсолютно нищо от коли за сега ) За това попитах къде мога да я закарам да я прочетат и да видят къде е проблема. Бушоните всичките са си наред (ако са тези в ляво от волана под капака в купето). Другата ми идея беше да се провери дали има нещо друго по колата което се нуждае от поправка или смяна.

                            Коментар


                              #15
                              Екуто на АБС и двг на са ено и също нещо на двг то ти е Хитачи на АБС най-вероятно е Лукас ЕБС 430,което е под кутията на бушоните разположена на левия ботуш по посока на движение на колата и представлява пластмасова черна кутия под казанчето за спирачна течност хоризонтално позиционирана(малко сложно май стана) то се чете от отделна букса и тук има доста написано(форума) за проблеми и лечение.Аз също бих те посъветвал като начало да видиш бушони.

                              Коментар

                              Working...
                              X