Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Преправяне детонационен датчик?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Преправяне детонационен датчик?

    Има ли някакъв шанс да се преправи детонационен датчик от 1.6 при браво/а, така че да пасне на пунто 1.2?На бравото е с 3 пина, при Пунто е с 2. Тази разлика от 3 mV/g дали е някаква фатална? Дайте някакви идеи кое и как да вържа и после ще тествам резултата По моите кофти електричарски разбирания, тряба да свържа само първите 2 пина на тройния, но даали е така SmileПунтоБраво/а
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    #2
    Мисля, че си на прав път и най-вероятно ще работи.
    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

    Коментар


      #3
      Май ме е шубе да рискувам... Девойката още не се е нарадвала на колата и да почнем с ремонт на двигателя... Ще бъде малко кофти
      "Без сърца, сме просто машини"
      Toyota Prius 1.5 Hybrid
      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

      Коментар


        #4
        Мисля, че ще направиш глупост.И защо реши, че е за смяна ?
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Защото излиза като грешка, ама вместо за Пунто 1.2 ми пратиха такъв от Браво 1.6, но явно няма да го бъде в предвид функцията, която изпълнява.6: P1325 - Детонационен сензорhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=107751Ако смяташ, че проблема не е в него, казвай преди да съм купил друг Да допълня, че грешката не се записва веднага, а след някакво неопределено време/събитие.Това представлява моя хубавец:
          "Без сърца, сме просто машини"
          Toyota Prius 1.5 Hybrid
          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

          Коментар


            #6
            M5kov написа:
            Защото излиза като грешка, ама вместо за Пунто 1.2 ми пратиха такъв от Браво 1.6, но явно няма да го бъде в предвид функцията, която изпълнява.6: P1325 - Детонационен сензорhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=107751Ако смяташ, че проблема не е в него, казвай преди да съм купил друг Да допълня, че грешката не се записва веднага, а след някакво неопределено време/събитие.Това представлява моя хубавец:
            Колега моя на Стилото изглежда по абсолютно същия начин ... после като се прибера ще се опитам да го изнамеря и да го снимам, понеже ми даваше грешка в него но се оказа че грешката е заради заминало ЕКУ... ако ти върши работа ти го подарявам ... единствено разноските по транспорта ще са за твоя сметка
            Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
            Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

            Коментар


              #7
              A на кое гориво ти дава грешката ?Ся ще кажеш не знам - ами казах ти, оправя я на бензин и тогава я карай на газ.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                hood, ако номерата му са същите с радост ще те отърва от него, поне да съм сигурен, че работи коректно.
                emzo написа:
                A на кое гориво ти дава грешката ?Ся ще кажеш не знам - ами казах ти, оправя я на бензин и тогава я карай на газ.
                Прав си, не знам. Може и при работа на газ да излиза, дори е по-вероятно.Дай да пишем в другата тема, че вече се бъркам къде и какво пиша
                "Без сърца, сме просто машини"
                Toyota Prius 1.5 Hybrid
                EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                Коментар


                  #9
                  M5kov написа:
                  hood, ако номерата му са същите с радост ще те отърва от него, поне да съм сигурен, че работи коректно.
                  Колега не мога да го изнамеря... попилял съм го някъде.
                  Стило1.6 16v -харчи много, не върви ама поне изглежда адски добре
                  Крома 1.9 150к.с. - семейния кораб

                  Коментар

                  Working...
                  X