Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питане към модераторите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    В заключената тема на последната страница няма нито едно мнение, което да има нещо общо с темата "Покупка на Гранде Пунто". Това е очевадно на пръв поглед. Ей сега отключвам темата и си задавам въпроса в нея, да видите как леко и технично темата се разводнява от всички и става буламач. Кой ще го оправя после?

    Коментар


      #17
      Съгласен съм, Оги, но защо тогава не заключихте и темата за новото Браво...... преди 250 страници? Повтарям - преди 250 страници!Другите е излишно да ги споменавам, правя сравнение само между двете теми, които аз съм пуснал и разговорите се развиват по идентичен начин, а именно - разводнени....По тази логика половината теми във форума са разводнени и около една-трета трябва да се заключат.П.П.Вместо да я заключвате, да я отключвате, да я чистите и прочие, можехте само да смените заглавието и темата да си остане за писане на всичко свързано с Гранде Пунто - има доста вода да изтече докато настигне темата за новото Браво

      Коментар


        #18
        Личното ми мнение е, че теми посветени на определен модел автомобили може да има, но не трябва да има технически въпроси в тях, тъй като техническите проблеми и въпроси са 90% еднакви при всички модели автомобили и четейки твоя проблем за Гранде Пунто, аз ще знам как да си оправя Мареата, примерно. Или четейки ти моя проблем със съединителя при JTD ще знаеш какво да очакваш при твоето Гранде Пунто JTD... Обаче как да прочетеш, че има проблем като той е едно от 150 000 мнения в една тема от 800 страници, примерно? Когато е като отделна тема, още като отвориш раздела, веднага ще разбереш за какво става дума и ще ти направи впечатление.

        Коментар


          #19
          Добре, съгласявам се!Обаче това повод ли е да се заключва темата Драснете два червени реда в първото/последното мнение на темата за благото на форума и след това на всички ще е ясно, че техническата част се намира еди-къде-си, а в Общи приказки само си ляляме за модела.

          Коментар


            #20
            Kuku написа:
            Добре, съгласявам се!Обаче това повод ли е да се заключва темата Драснете два червени реда в първото/последното мнение на темата за благото на форума и след това на всички ще е ясно, че техническата част се намира еди-къде-си, а в Общи приказки само си ляляме за модела.
            За това незнам, има си екип, който се занимава с това. Аз говоря от гледната точка на потребител.

            Коментар


              #21
              Sev написа:
              казвам си мнението и туктези теми ги четат определени хоранай-често това са собствениците на самите коли - почти всички са абонирани за темата и влизат като получат мейл за ново мнение; а тези които не са абонирани влизат от време на време на знайното от тях мястотъй като и ГП и Браво има нямат по 10 коли не мисля, че правилата трябват да се четат като от буквояд и да се прилагат 1:1в момента в който темата за Браво изчезне с нея изчезват и собствениците на такива колипричини има многокогато колата стане разпространена поне колкото Стило - тогава съм съгласен темата да изчезне
              Шефе, не си прав. С какво тези хора развиват форума ?
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #22
                че защо трябва да го развиваттова да не е фирма, че да я развиватпък и реално ние сме нещо като опитни зайчета с тази колаедно е да четеш мнения на разни хора в Англия и Германиядруго е да го прочетеш от човек, който почти познаваш и кара колата в Българияаз лично съм отделил достатъчно от времето си, за да може в тази тема да има всякаква информация за колата и да се отговоря на всякакви питанияза част от нещата имам лични впечатления, за други съм чел на други места, питал съм вносителя и неговите служители на всякакви позицииреално няма питане, което да е останало без отговорако трябваше да се заключва - момента за това отдавна е минал
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #23
                  Не споделям мнението на Sev, както за развитието на форума, така и за заключването на подобни теми (и на тази в частност).Както и при фирмите (да използвам примера), ако един форум не се развива, той постепенно ще западне и ще престане да изпълнява функциите си. А развитието на един форум не е само в ръцете (и по силите) на екипа от модератори и администратори - едно от най-ценните неща на един форум е именно оригиналното съдържание, което създават потребителите му.За заключването на подобни теми - разбира се, че трябва да бъдат заключени - ако не го направим, означава че се отказваме от принципа, на който е устроен форумът. Въпросът за преструктурирането на форума по модели е обсъждам многократно и не виждам никакво основание да започваме да го правим отново.
                  FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                  Коментар


                    #24
                    Пешо, въпросът тук не е дали да се заключат темите, а защо да се заключват?Мнения, които са с техническа насоченост могат да бъдат премествани в по-подходящ раздел или в конкретна тема, а основните теми за еди-кой-си модел могат да останат за общи приказки свързани с него Пресен пример:1. Ремонта на моя алтернатор може да послужи като съвет за друг колега със същия проблем - премествате го (или аз вече ще знам направо да го публикувам) в Технически раздел в тема Електро.2. Разхода на колата ми от Бургас до София при еди-какви-си условия, защо да не го публикувам в обща тема за Гранде Пунто?В общи линии, как пречи тази обща тема за модела? Трябва да бълваме плява из целия форум, ако искаме да споделим нещо маловажно за конкретен модел?Веднага ти давам друг пример:1. Сев си монтира АГУ - пуска мнението си в раздела за газовите уредби.2. Любо си купува ауспух за колата - нова тема в Тунинг раздела ли да пуска?Не мисля, че темите за общи приказки по конкретен модел са нещо лошо и/или пречещо.Просто важните мнения от тях е хубаво да се публикуват/преместват (или да се дублират и на двете места) в конкретни раздели, за да бъде синтезирана информацията.

                    Коментар


                      #25
                      Съгласен съм с адаша.Дори може да не се преместват, изтривайки ги от темата, в която са публикувани, а да се копират в съответния раздел. Аз например съм следял с голям интерес темите за Гранде Пунто и Браво тъкмо поради формата им.Пуснах тема за новата Крома с подобни намерения, макар и като евентуален купувач, но за съжаление никой досега не изказа преки впечатления. Форума има вопиюща нужда от нови, модератори с желание и енсусиазъм за работа и с култура на модериране.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #26
                        Значи, с други думи: ние ще си пишем където каквото ни харесва, а пък модераторите ще вървят след нас и ще разтребват? Хайде стига!Изобщо нямам време и желание да влизам в спорове по въпроса за едномоделните чат-теми с ранг на раздел. Има модераторски екип, който преценява кое и как, така че форумът да е полезно и приятно място за мнозинството потребители и посетители на форума.
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар


                          #27
                          тук мненията ги пиша като потребител, не като модераторне мисля, че пречим на който и да е с тези темиточно обратното
                          2015 Renault Megane Expression GT
                          2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                          Всичко за FIAT Bravo 2007

                          Коментар


                            #28
                            Аз пък хич не виждам как нов потребител, който си е купил нов внос браво 2008-ма година, ще намери нещо полезно за колата си в тема от близо 300 страници. И то в "общи приказки" .
                            00' Bravo 105 JTD

                            Коментар


                              #29
                              Май никой не вниква в написаното и явно няма да се разберем!Просто гледната точка е различна, а правата са едностранни Успех....

                              Коментар


                                #30
                                Pecho написа:
                                Значи, с други думи: ние ще си пишем където каквото ни харесва, а пък модераторите ще вървят след нас и ще разтребват? Хайде стига!Изобщо нямам време и желание да влизам в спорове по въпроса за едномоделните чат-теми с ранг на раздел. Има модераторски екип, който преценява кое и как, така че форумът да е полезно и приятно място за мнозинството потребители и посетители на форума.
                                Гестаповец!
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X