Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложение за UP

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложение за UP

    Колеги, Предлагам да следваме следната схема на повдигане на темите:Първо трием стария коментар и после слагаме новия. VW - форума е така и мисля, че това е една добра практика. Няма смисъл да се отвори една тема и в нея търговеца да се чуди какво да напише, за да вдигне темата, а потребителите да четат три страници със стрелкички и други глупости. Нека последния коментар да е отворен за редакция, а не да не може да се пише в него след 1440 минути.Грешен раздел->Преместена.Модераторски екип.
    Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

    #2
    Подкрепям!
    "Без сърца, сме просто машини"
    Toyota Prius 1.5 Hybrid
    EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

    Коментар


      #3
      В няколко други теми с подобни предложения беше обяснявано, че при смяна на платформата на форума ще са предвидени такива промени.Аз съм за "бутон" - ПОВДИГНИ ТЕМАТА, който да е активен 24 след последното ъпване. В Правилата пише как става и на колко време, но субективния фактор е дразнещ. Чудя се защо някой, "гъст с администратора" (цитирам модератор), не направи тази тема ВАЖНА. Човекът си я ъпва до обед, след обед, през 5 часа - както му дойде. И не от днес. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...434&highlight= А е имало спорове за предупреждения за ъпване с твърдо позоваване на Правилата.Ред. Примера го дадох само в подкрепа на предложението си. Не съм "докладвал" темата, защото не съм модератор в сянка. Докладвал съм повтарящи се теми, в които се продава едно и също нещо.

      Коментар


        #4
        =Rudi= написа:
        В няколко други теми с подобни предложения беше обяснявано, че при смяна на платформата на форума ще са предвидени такива промени.Аз съм за "бутон" - ПОВДИГНИ ТЕМАТА, който да е активен 24 след последното ъпване. В Правилата пише как става и на колко време, но субективния фактор е дразнещ. Чудя се защо някой, "гъст с администратора" (цитирам модератор), не направи тази тема ВАЖНА. Човекът си я ъпва до обед, след обед, през 5 часа - както му дойде. И не от днес. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...434&highlight= А е имало спорове за предупреждения за ъпване с твърдо позоваване на Правилата.
        да така е а пък някои други си носим предупрежденията , не не се учудвам все пак в България все още за всичко е така :D

        Коментар


          #5
          Толкова ли е трудно да се прочетат правилата на раздела и да се спазват?Директните предупреждения са почти винаги при неколкократно нарушение на правилата.Има потребители които са предупреждавани за нарушаване на правилата с червен текст от модератор.Но същите потребители не считат за необходимо да се запознаят с правилата,а си правят каквото си знаят.Да не споменавам колко има с повече от 2 обяви и тн.Конкретно към =Rudi= Нали не очакваш да "огреем" навсякъде?И ние сме хора заети ежедневните си дела и отделяме свободното си време в полза на форума.Няма тема която да е докладвана и по нея да не е взето отношение при първа възможност.
          FIAT FORUM BULGARIA
          Ракията е над политиката

          Видео от Италфест 2011

          Коментар


            #6
            =Rudi= написа:
            Чудя се защо някой, "гъст с администратора" (цитирам модератор), не направи тази тема ВАЖНА. Човекът си я ъпва до обед, след обед, през 5 часа - както му дойде. И не от днес. http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...434&highlight= А е имало спорове за предупреждения за ъпване с твърдо позоваване на Правилата.
            Изключително некоректно изказване от твоя страна! Поне веднъж натисна ли бутона "Докладвай" в конкретната тема?! Отговори честно, обаче. Не забравяй, че логовете от докладите могат да бъдат проверени за секунди. Отговарям вместо теб: нито веднъж не си го направил, може би, до днес, ако изобщо днес си го направил. В такъв случай няма място за подобни заядливи подхвърляния Направи си експеримент: влизай всеки ден във форума, но чети ВСИЧКИ теми, от-до, и във всяка тема обръщай внимание дали се спазват основните правила - дали темата има коректно заглавие, а не е нещо от сорта на "Помощ", както в някои други форуми; дали не е написано мнение на шльокавица; дали темата е в правилния раздел; дали някой, който си продава колата е обявил цена, телефон за връзка, дали е дал подробна информация за колата, и прочее, и прочее... След като си готов - виж колко време ти е отнело това, после може да се извиниш публично. Да ти кажа - в този форум никой - нито модератор, нито администратор, нито потребител - никой не е на заплата, никой не получава пари за това, което прави, и всеки посещава форума и се занимава с това което може, колкото може. Съжалявам, ама както Краси каза - не можем да огреем навсякъде. А иначе е много лесно да "нахраниш" модераторите, нали друга работа по форума нямаш... Аз сега имам 1/2 час време и вместо да прегледам темите и да прочета нещо интересно - стоя и пиша това мнение, защото някой го мързяло да натисне "Докладвай" и ми подхвърля някакви цитати, които дори не се отнасяха за него, ама гузен негонен бяга, дето има една приказка. Относно "модератор в сянка" - пояснявам: Това са случаите, в които потребител, който не е модератор, цитира правилата, коментира нарушения в темата, или пък казва: "Е сега модераторите трябва да направят това и онова.." Ето такива потребители, които се стремят да изкоментират, вместо просто да цъкнат "Докладвай" - техните коментари са нежелани и се считат за "модератор в сянка". А потребителите, които виждат нарушение и натискат бутона "Докладвай" - те ни помагат изключително много, без да вдигат излишен шум.В крайна сметка - никой от нас не е виновен, че някой си го мързи да прочете правилата и започва да си ползва форума както му кефне. В момента, в който модератор види нарушение - предприема каквото прецени, че е правилно. Но рядко има случай, в който модератор може да прочете всички теми.Относно предложението от водещия пост - напълно неприложимо, защото веднага ще започнат злоупотреби, а дори и в момента ги има. Ще има хора, които през 20 минути си "вдигат" обявите, особено ако работата им е свързана с компютър.Ред.: А пък да не ти казвам администраторите с какви неща се занимават, вместо да работят по това, което е важно в момента - преминаване към нова платформа: понеже хубавците ги мързи да отворят първия раздел, първата тема във форума - Правила, и да ги прочетат и спазват - направил си регистрация пича, плеснал си рекламите в подписа, в личната информация, в мненията, пуснал си тема за бизнеса в който раздел му кефне, даже не една, а няколко за по-сигурно, отделно от това си пуска тема с някакъв проблем най-малко в три различни раздела, но не и в правилния, и ето как един мързелив търтей създава работа на няколко други човека, които се стремят това да е едно подредено и информативно място.

            Коментар


              #7
              ogi28b, признавам, че съвсем целенасочено написах мнението в твой стил - жлъчни подмятания, но не към конкретно лице, а "по принцип". Ти се разпозна по цитата. И krasio_79bs ли гузен негонен бяга? Когато не се обръщаш директно към конкретен човек, естествено, всеки може да ти отговори както намери за добре. Колега krasio_79bs , извинявам се, че провокирах раздразнението ти! Уважавам коректността ти.Извинявам се на администраторите и модераторите! Ценя доброволните ви усилия.Спазвайки Правилата и без излишни коментари, от моя страна, се надявам да върна добрия тон.

              Коментар


                #8
                =Rudi= написа:
                ogi28b, признавам че съвсем целенасочено написах мнението в твой стил - жлъчни подмятания, но не към конкретно лице, а "по принцип". Ти се разпозна по цитата. И krasio_79bs ли гузен негонен бяга? Когато не се обръщаш директно към конкретен човек, естествено, всеки може да ти отговори както намери за добре. Колега krasio_79bs , извинявам се, че провокирах раздразнението ти! Уважавам коректността ти.Извинявам се на администраторите и модераторите! Ценя доброволните ви усилия.Спазвайки Правилата и без излишни коментари, от моя страна, се надявам да върна добрия тон.
                Грешно си ме разбрал.Няма раздразнение или нещо друго свързано с неприятни емоции,просто така седят нещата реално.Нон-стоп да седим пред компютъра,пак не можем да огреем навсякъде.
                FIAT FORUM BULGARIA
                Ракията е над политиката

                Видео от Италфест 2011

                Коментар


                  #9
                  Тук няма никаква креативност. Все пак мился, че предложението е добро и ще спестява доста време в преглеждане на излишни коментари, както от страна на посетителите и потребителите, така и от страна на модераторите.
                  Fiat Brava_EL 1.6 16V 103hp

                  Коментар


                    #10
                    dreamfool написа:
                    Тук няма никаква креативност. Все пак мился, че предложението е добро и ще спестява доста време в преглеждане на излишни коментари, както от страна на посетителите и потребителите, така и от страна на модераторите.
                    А би ли ми обяснил ,как ще разбера кога си изтрил старият си коментар и кога си пуснал новият?Работи се по нова версия на форума,там нещата ще са по друг начин.Мисли се и се действа по въпроса.И ние искаме да си спестим част от задачите и работим в такава насока удобна и за двете страни.
                    FIAT FORUM BULGARIA
                    Ракията е над политиката

                    Видео от Италфест 2011

                    Коментар


                      #11
                      dreamfool написа:
                      Все пак мился, че предложението е добро ....
                      Все пак мисля, че не си прочел какво съм написал.
                      ogi28b написа:
                      ...Относно предложението от водещия пост - напълно неприложимо, защото веднага ще започнат злоупотреби, а дори и в момента ги има. Ще има хора, които през 20 минути си "вдигат" обявите, особено ако работата им е свързана с компютър....

                      Коментар


                        #12
                        Някой слънчев ден, предполагам 2012г., като мине форума към phpbb3, то може и 4 да има тогава , та тогава момчета, ще е възможно да се направи като в тунинг.бгПак тогава може да се надяваме и на tapatalk plugin.До тогава няма смисъл да искате, тази платформа е стара.Евалата на алфа форума, ама то там шефчетата са напреде с мат’ряла (hardwarebg.com) :D
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #13
                          emzo написа:
                          Някой слънчев ден, предполагам 2012г., като мине форума към phpbb3, то може и 4 да има тогава , та тогава момчета, ще е възможно да се направи като в тунинг.бгПак тогава може да се надяваме и на tapatalk plugin.До тогава няма смисъл да искате, тази платформа е стара.Евалата на алфа форума, ама то там шефчетата са напреде с мат’ряла (hardwarebg.com) :D
                          Един ден, може и 2015 г. да е, като минем на новата версия няма да е благодарение на хора като теб, а на 1-2-3-ма души които са работили за това без да мрънкат и ас отделили от личното си време. Иначе с пари - всеки може.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            Никой не ме е питал, време бол, особено работно Само че поста ми го прие като заяждане, а не му беше такава целта.
                            F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                            Коментар

                            Working...
                            X