Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Недоволен и "ощетен" от модератор.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Недоволен и "ощетен" от модератор.

    Незнам дали тук я мястото на темата ми,ако не е се извинявам.Снощи както си разглеждам раздела "купува-продава други стоки" ми прави впечатление,че един потребител е нарушил т.13 от правилата на раздела поне 4-5 пъти в различни теми.По надолу забелязах,че същият потребител има своя тема в която продава дадена стока.По неговият пример-умишлено наруших т.13 по същия начин както той в другите теми,и му изкоментирах публично (в темата) цената.Сега влизам в форума и забелязвам предупреждение вследствие на поста ми в който съм нарушил т.13.Погледнах профила на колегата който има същото нарушение като мен само,че х5.Ами той има на всеки пост забележка с червени букви,и само едно предупреждение,а е нарушил правилото 5 пъти.Аз съм го нарушил веднъж и имам също 1 предупреждение.Не целя да се заяждам с потребители или модератор,а да попитам на какво се дължи това явление.Личното ми мнение е,че не е справедливо.
    Fiat Tipo
    Corsa b комби !

    #2
    Прав си, не е справедливо.Ако вместо да нарушаваш и ти правилата, беше докладвал мненията, които са в нарушение, може би някой колега-модератор щеше да сложи предупреждение.Лошото е, че е трудно да виждаме едновременно всички мнения във форума.От друга страна - всеки модератор има различна степен на търпимост към нарушенията. Някои веднага слагат предупреждение, други първо предупреждават неофициално... различни хора сме, все пак.Някои сме по-склонни към компромиси, други спазват стриктно правилата.Не си случил на модератор предполагам.И Българският съд, който би трябвало да е супер независим и справедлив, за едно и също престъпление дава на различни хора различни присъди.А ние, модераторите, нямаме претенциите да сме съд.Предполагам, че отговорих на питанията ти.

    Коментар


      #3
      Да благодаря,че отдели време да ми обясниш.Чел съм правилата и се старая да ги спазвам,в повечето случай като видя нередност натискам копчето "докладвай".И аз съм ЗА,да има ред в форума.Лека вечер!
      Fiat Tipo
      Corsa b комби !

      Коментар


        #4
        Re: Недоволен и "ощетен" от модератор.

        pecata написа:
        Незнам дали тук я мястото на темата ми,ако не е се извинявам.Снощи както си разглеждам раздела "купува-продава други стоки" ми прави впечатление,че един потребител е нарушил т.13 от правилата на раздела поне 4-5 пъти в различни теми.По надолу забелязах,че същият потребител има своя тема в която продава дадена стока.По неговият пример-умишлено наруших т.13 по същия начин както той в другите теми,и му изкоментирах публично (в темата) цената.Сега влизам в форума и забелязвам предупреждение вследствие на поста ми в който съм нарушил т.13.Погледнах профила на колегата който има същото нарушение като мен само,че х5.Ами той има на всеки пост забележка с червени букви,и само едно предупреждение,а е нарушил правилото 5 пъти.Аз съм го нарушил веднъж и имам също 1 предупреждение.Не целя да се заяждам с потребители или модератор,а да попитам на какво се дължи това явление.Личното ми мнение е,че не е справедливо.
        Напълно те подкрепям.Понякога за дадеш да му дадеш да разбере на даден индивид, трябва да подходиш към него по начина по който той постъпва, за да види колко е гадно.Аз също му бях сложил коментар като твоя но го изтрих за да не отнеса и аз предупреждение за бан. Хихи.
        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
        FIAT БРАВО 1.2 16v
        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

        Коментар


          #5
          Колега pecata - веднъж с един друг колега пак така се получи - той беше оспамил една тема след забележка, и то повече от веднъж. За първия спам му сложих предупреждение, а за следващия - бан за 1 ден. Не за месец, или за 3, а само за ден. И да не повярваш, ама си стоя в една пицария, и идва един друг потребител на форума, и започна да ми обяснява че не било правилно. Да уточня, че другият потребител пък по абсолютно никакъв начин не беше засегнат от предупреждението и бана на въпросния. Но дойде на място, на което бях отишъл да се видя с приятели, за да ми иска обяснение за това, което е станало във форума Тезата му беше, че предупреденият потребител не бил видял предупреждението, и все едно не знаел, че не трябва да нарушава правилата, за това не трябвало и бан да има. Та в този ред на мисли и по същата логика - потребителят didalko (ако не бъркам) беше направил повече нарушения, отколкото пръсти имам на ръката. Обаче понеже не можело да му се слага (по гореописаната логика) повече от едно предупреждение, докато не види първото, за едно и също нарушение, реших във всяка тема, която е оспамил, да отбележа нарушението, а в една от темите да му натисна жълтото копче. (Така изглежда предупреждението в мод. панела - като жълто копче). Така той се оказа с 1 предупреждение и 17 забележки, а ти - само с едно предупреждение. Ако трябваше за всяко нарушение да му сложа предупреждение, трябваше директно да му закриваме акаунта, бан по ник, по ИП, по ЕГН и по всичко. Това, че той има 17 забележки и едно предупреждение, не дава право на друго потребители също да нарушават същата точка 17 пъти и чак тогава да имат предупреждение. Понякога на улицата един единствен път те спират за превишена скорост, но отнасяш акт, а друг я превишава 20 пъти и дори не го спират. Несправедливо е и това. От друга страна - 20 пъти е превишил скоростта - 20 акта и 20 глоби трябва да плати, или в случая - didalko трябва да има 17 предупреждения. Но нека не гледаме в паницата на другия. Ти нарушил ли си правилата? Да. Това не е състезание кой колко забележки и предупреждения ще има, за да казваш, че си ощетен. Неприятно е, че все пак умишлено си нарушил правилата (знаеш че ги нарушаваш, но все пак го правиш), а той - сигурно от незнание. Раздел "Борса" не е място за дискусии, нито за заяждане, коментари и прочее. Това го казвам и за колегата infineon, защото и той по тънката линия беше "оспамил" темата. Темата е приключена, намалявам предупреждението, но не го отменям. Моля да се придържаш към правилата на раздел "Борса". Поздрави и лека вечер!

          Коментар


            #6
            ogi28bБлагодаря,че се включи и изказа своето виждане за нещата,уважавам мнението ти.Гледната ти точка е правилна.И за мен темата е приключена.Лека вечер.
            Fiat Tipo
            Corsa b комби !

            Коментар


              #7
              д

              Е само немога да разбера какъв беше проблема на тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...8%F2%EE%F0че някой модератор направо я трие.Ок разбрах в последствие че не съм написъл в заглавието Продава,еми супер просто можеше едно ЛС и всичко щеше да е 6 Можеше просто да се модерира , а модератора я трие ,на другият ден аз проверявам няма я ...пак я пускам с недоумение какво става.После се оказва ,че съм бил и за предупреждение и то заради това че темата ми се трие и аз дори не подозирах че има проблем с нея.Винаги съм пускал теми които са прилежни и по всички правила и не защото е задължително а защото е правилно и после тази постъпка......ами направо нямам думи.Малко се поразгледах в раздела Купувам/Продавам други и се оказа че има доста теми в които няма в заглавието Продава...ама си стоят .Еми супер ,действайте по същият начин пък после да си пишем в темите за модераторите Айде лека вечер че взех да се ядосвам.......
              Nissan Primera 1.6 16v P11
              ex.Fiat Bravo 1.6 16v

              Коментар


                #8
                Тъй като гледам, нямаш телефон за връзка, но и ЛС-то е достатъчна връзка и винаги може да се модерира(редактира и т.н.), а не да се трие. Факт е, че някои модератори според мен избиват комплекси тук във форума, ама то навсякъде е така, нали е "нормално".Едит: Сега се сетих, че в тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=82135 коментирах положително за коректността на колегата, и един вид поста беше като "ъп" бяха изминали повече от 24часа и като влязох, видях че поста ми е изтрит. И що?Много е "келешко" модератора да не седи зад действията си, като примерно може да се напише "Модерирано от хххххх"Едит2: ТАка като гледам и тая тема няма мобилен за връзка http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=85849 ама явно не е проблем?

                Коментар


                  #9
                  Мрън, мрън, мрън...Иска ли някой от Вас двамата де стане модератор и да модерира в този раздел?
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #10
                    е

                    Киро,ако е за доброто на форума като цяло няма проблем.Да бих искал .Разбирам ,че се полага огромен труд и най-вече време за тази ви дейност,ама карай де Случват се такива работи с толкова много потребители и не всеки ще е доволен понякога .
                    Nissan Primera 1.6 16v P11
                    ex.Fiat Bravo 1.6 16v

                    Коментар


                      #11
                      Re: д

                      kantarev написа:
                      Е само немога да разбера какъв беше проблема на тази тема http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...8%F2%EE%F0че някой модератор направо я трие.Ок разбрах в последствие че не съм написъл в заглавието Продава,еми супер просто можеше едно ЛС и всичко щеше да е 6 Можеше просто да се модерира , а модератора я трие ,на другият ден аз проверявам няма я ...пак я пускам с недоумение какво става.После се оказва ,че съм бил и за предупреждение и то заради това че темата ми се трие и аз дори не подозирах че има проблем с нея.Винаги съм пускал теми които са прилежни и по всички правила и не защото е задължително а защото е правилно и после тази постъпка......ами направо нямам думи.Малко се поразгледах в раздела Купувам/Продавам други и се оказа че има доста теми в които няма в заглавието Продава...ама си стоят .Еми супер ,действайте по същият начин пък после да си пишем в темите за модераторите Айде лека вечер че взех да се ядосвам.......
                      Колега, има правила на раздела. Не съм виновен, че не си ги прочел. В пояснението за т. 4 от правилата на раздела пише, че това няма засяга стари теми, а само чисто нови. Ти влизаш в раздела и виждаш, че има нов пост в правилата му. Не си го прочел. Е, аз какво да направя? Ако седна да пиша ЛС на всеки, който го мързи да отвори правилата и да ги прочете, ще трябва да прекарвам деня в писане на ЛС. Сължалявам, но не получавам и една стотинка за това, което правя. В крайна сметка си разбрал и си пуснал обявата както трябва - от заглавието съвсем точно и ясно се разбира какво продаваш. Няма нужда да влизам в темата за подробности. Това ми спестява време, ако търся нещо конкретно. Представи си само ако всички обяви за коли започваха с "Продавам кола" или само с "Фиат Браво"? Гарантирам ти, че от този момент нататък няма да има нито една нова тема в конкретно този раздел, която да не започва с "Купувам" или съответно с "Продавам". Поздрави!ThE_PuNiSHeR - малко пишеш така... разбрал-недоразбрал? Като видиш че има нарушение в тема, достатъчно е да натиснеш бутона "Докладвай". Ти докладва ли темата, в която няма телефон за връзка? Не си. Да си! Сега я видях, и да - темата също не отговаря на правилата на раздела и мисля да я преместя към кошчето. А там където си "коментирал положително и поста ти е бил "ъп" - това също е нарушение на правилата на раздела. Ако въобще е имало пост, трябва да се радваш, че е бил изтрит и не си получил предупреждение за това нарушение. Това дали нещо ще се модерира или ще бъде махнато, е по преценка на модератора, а не по преценка на потребителя. Ако искаш - заповядай да станеш модератор на мое място, ще избиваш и ти комплекси. Ако не - спазвай правилата на форума, моля!

                      Коментар


                        #12
                        Айде бе? Я отвори и виж колко теми имат коментари? Както и да е, не искам да бъда модератор. В други форуми съм бил, но вече не ми се занимава.Последния ти ред, ясно доказва моята теза

                        Коментар

                        Working...
                        X