Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Постване!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Постване!

    Здравейте колеги и Вие уважаеми админи и модератори. Искам да споделя проблема си, понеже вече откарах и наказание, без да имам вина. Значи пускам си коментар аз и като погледна часа които ми слага сървъра на форума се оказва, че няма нищо общо с реалния час. Този сървър върви с няколко часа в страни от нашите часовници. Не става въпрос за разлика от няколко минути, а от часове! Поради тази причина съм наказан за избутване на тема в купувам - продавам а аз реално нямам вина и винаги следя да не избутам темата преди да са изтекли 24-те часа. Е та някой друг забелязал ли е подобен проблем или парадокса е само у моята щайга? Искам да обърнат внимание модераторите на това което казвам и да ми отговорят съвсем кратко и ясно. Предварително им благодаря Поздрави на всички.ЕДИТ: Ето и в момента моят часовник показва 10.03ч а темата е създадена според ВЕЛИКИЯ сървър в 9.03ч!!!Ето го и наказанието което ми е сложено..ogi28bМодераторПричина: Изтича: Съб Яну 22, 2011 9:26 amПуснато на: Нед Окт 24, 2010 9:26 am Системно нарушаване на т. 10 от правилата на раздела...Така се получава г-н модератора ОГИ... чак системно съм ги нарушавал и според сървъра Ви наистина е така, сега прегледах моя тема и поне 3-4 пъти според сървъра съм избутвал неправилно, но реално НЕ Е ТАКА.
    FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

    #2
    А чувал ли си че от настройките на профила се задава часова зона?След първата забележка с червен текст не се ли усети че нещо не е наред?Защо не попита още тогава?Настрой си часовата зона да работи коректно,прочети правилата и лек ден от мен.
    Прикачени файлове
    FIAT FORUM BULGARIA
    Ракията е над политиката

    Видео от Италфест 2011

    Коментар


      #3
      krasio_79bs написа:
      А чувал ли си че от настройките на профила се задава часова зона?След първата забележка с червен текст не се ли усети че нещо не е наред?Защо не попита още тогава?Настрой си часовата зона да работи коректно,прочети правилата и лек ден от мен.
      Благодаря за бързия отговор. Ще погледна веднага
      FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

      Коментар


        #4
        Колега, проблемът не е във сървъра. Той се сверява автоматично и е точен до секунда - сега проверих!Проблемът за който говориш идва от настройките в профила ти за часовата зона. Понеже тази система е направена да поддържа потребители от различни точки на света, то и времето което виждаш е съобразено с часовата зона която си въвел. В твоя профил е зададена часова зона GMT+2 а реално в България времето е GMT+3 заради лятното часово време. Ако си го промениш в настройките на профила ще видиш че всички постове които вече си написал ще се показват с реално време.Сега на въпроса с избутването. Явно си се заблудил по тази разлика и си го правил неумишлено. Сървърът няма как да е виновен защото той винаги записва постовете според GMT стандарта и ако в профила ти е имало разлика тя винаги е била една и съща - т.е. той не може да е причината. Все пак ще обсъдим с колегите този проблем.Само за сведение в края на месеца (последната неделя на октомври) ще се върнем към астрономическото време (GMT+2) така че тогава настройката ти в профила ще бъде вярна. В момента би трябва ло да е GMT+3Най лесна проверка дали всичко е коректно можеш да направиш ако погледнеш в началото на форума най горе в ляво:
        Прикачени файлове

        Коментар


          #5
          ilkor написа:
          Колега, проблемът не е във сървъра. Той се сверява автоматично и е точен до секунда - сега проверих!Проблемът за който говориш идва от настройките в профила ти за часовата зона. Понеже тази система е направена да поддържа потребители от различни точки на света, то и времето което виждаш е съобразено с часовата зона която си въвел. В твоя профил е зададена часова зона GMT+2 а реално в България времето е GMT+3 заради лятното часово време. Ако си го промениш в настройките на профила ще видиш че всички постове които вече си написал ще се показват с реално време.Сега на въпроса с избутването. Явно си се заблудил по тази разлика и си го правил неумишлено. Сървърът няма как да е виновен защото той винаги записва постовете според GMT стандарта и ако в профила ти е имало разлика тя винаги е била една и съща - т.е. той не може да е причината. Все пак ще обсъдим с колегите този проблем.Само за сведение в края на месеца (последната неделя на октомври) ще се върнем към астрономическото време (GMT+2) така че тогава настройката ти в профила ще бъде вярна. В момента би трябва ло да е GMT+3
          Абсолютно съм бил в заблуда ..Профилът ви е обновенКликнете тук за да се върнете на форумите..Явно съм останал с обеждението, че времето се сменя автоматично, както уина във вкъщи Благодаря още веднъж за бързата реакция и изчерпателните отговори. Избутването което се е получило е 100% НЕУМИШЛЕНО за което моля да бъда извинен и по възможност предупреждението да бъде премахното. Благодаря още веднъж.
          FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

          Коментар


            #6
            В допълнение - всички потребители са били своевременно информирани за нуждата от промяна на настройките за час в профила си, ето в тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...647777Също така - в началната страница на форума има съобщение за текущия час - виж прикачената снимка. Мисля че е редно след като се гледа часът на последното мнение според форума, да се види и часът според форума, а не часът на операционната система. В момента часовникът на системата ми показва 20:20, но настройките в профила ми са GMT+5.5 часа, а не пускам този пост от бъдещето. По време на лятното часово време - часът в България е GMT + 3, а по време на зимното - GMT + 2. Самото GMT никога не се променя.Напомням, че ако сега смениш часовата си зона, след няколко дни ще трябва да я върнеш, защото официално връщат времето към астрономическото.Ред.: Ако бях прочел и последното мнение на ilkor, нямаше да го повтарям, но нека има.
            Прикачени файлове

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              В допълнение - всички потребители са били своевременно информирани за нуждата от промяна на настройките за час в профила си, ето в тази тема: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...647777Също така - в началната страница на форума има съобщение за текущия час - виж прикачената снимка. Мисля че е редно след като се гледа часът на последното мнение според форума, да се види и часът според форума, а не часът на операционната система. В момента часовникът на системата ми показва 20:20, но настройките в профила ми са GMT+5.5 часа, а не пускам този пост от бъдещето. По време на лятното часово време - часът в България е GMT + 3, а по време на зимното - GMT + 2. Самото GMT никога не се променя.Напомням, че ако сега смениш часовата си зона, след няколко дни ще трябва да я върнеш, защото официално връщат времето към астрономическото.Ред.: Ако бях прочел и последното мнение на ilkor, нямаше да го повтарям, но нека има.
              Съгласен съм, объркването съм си го създал сам, но пак искам да кажа, че съм следял стриктно да НЕ ИЗБУТВАМ темите преди да са изтекли 24 часа от последното такова. Ще гледам да върна на GMT + 2, когато се смени часът. Поздрави
              FIAT MAREA WEEKEND ELX TD100 98

              Коментар

              Working...
              X