Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изразявам несъгласие

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    Доста уклончив отговор... Очаквам Да или Не. И от двамата.
    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
    Нека Силата на бъде с Нас...

    Коментар


      #32
      gantcho написа:
      Мда, ето една тема, в която щяхме да сме на различни позиции с колегата Lane Staley, предполагам и с други мислещи колеги. ищяхме да драскотим в нея ако не беше заключена. Ей така - за кеф, дразга и емоция. И то без да псуваме по каруцарски... :D
      Някои неща стават не усетно практика във форума Преди седмица пуснах една тема за размисли и коментари по един стар закон и какво се получи? Височайша особа във форума веднага написа коментар....Не виждам какво има да се коментира в тази тема.... Явно е че няма мнение по темата , но трябва ли да се изказва така. Какво се получава на практика. Потребителя Х отваря темата , прочита какво е писал автора. След това прочита и първия коментар който е от Началство във форума и гласи.... Невиждам какво има да се коментира в тази тема.... Потребителя забелязва отношението на Началството и не желае конфликт , за това и не пише коментар . Даже и да е имал намерение. Това какво е ако не манипулация на подължението на темата Малко по-кротко го давайте. По отношение на модераторите съм възхитен от действията на naskobg точен и коректен , както и Торнадо и Sev. С други не съм имал "допирни" точки
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #33
        kiro_of_the_day написа:
        Доста уклончив отговор... Очаквам Да или Не. И от двамата.
        Ама ти сериозно ли? Ако да, бих казал НЕ поради няколко причини:1. След работа работя допълнително и превеждам книги. С това се занимавам и през цялата събота и неделя. Ако жена ми разбере и че модераторствам, просто ще ме изсели с все лаптоп и безжичен интернет. Ще западна в чисто личен план 2. Доводите на Красьо за удоволствието от форума са валидни, предполагам. Не ща да си развалям удоволствието да споря и да ме предупреждават с модераторстване и безукорна дисциплина Все пак, ако наистина си бил сериозен, благодаря за... честта, която ми оказваш след като ме предупреди...
        She was only a whisky maker but he loved her still.

        Коментар


          #34
          kiro_of_the_day написа:
          Колеги gantcho и Lane Staley виждам, че имате идеи, активна позиция и време за губене... Имате ли желание да станете модератори?
          Не. Причините:1. Предложението ти е най-лесният начин да направиш така, че аргументите на опонента да олекнат. Казваш му "Ами хайде като много знаеш, давай ти". Елементарна хватка. За съжаление тя показва, че нямаш желание да се вслушаш в аргументите на другия. Сами казвате, че като модератори сте в услуга на форума, а отказвате да приемете съвет и сте заложили точки в правилата, според които нямаме право дори да попитаме "Защо?". Аз винаги бих отговорил на подобен въпрос. Значо не ставам за модератор. 2. Доколкото се разбра, всички модератори споделят мнението, че заключването на темата е правилно. Аз не го споделям. Следователно не се вписвам във вашите представи за модериране. Това просто е ново доказателство, че предложението ти е продиктувано от желание да обезмислиш дебата.3. Идеи могат да се дават не само от позицията на модератор. 4. Аз съм във форума за да комуникирам. Заради склонността ми към спорове, в позиция на модериращ, бих могъл да навлека предупреждения за "обида на модератор" на доста потребители, а ако бъдат пожалени влизайки им в положението, това не би било добър знак. Параграф 22 Правя последен опит да обясня, дано ме разберете правилно.Жестоката истина е, че над 80% от потребителите биха сменили сегашния си Фиат с друга марка автомобил. И аз го направих. Така може да се изгубят много интересни потребители, които допринасят за колорита на форума ( тук не включвам себе си ). За да продължат да посещават форума той трябва да бъде интересно място, с интересни теми, понякога провокативни. Напоследък подобни теми са кът. Има потребители, които са интересни събеседници, интелигентни хора, чийто интерес вероятно няма да бъде задържан с теми от рода на Ето ги и новите джанти! (снимки 2-та стр.) или Ултрабързи готварски рецепти.
          like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

          Коментар


            #35
            Споделям мнението на колегата Lane Staley аз също ще сменям марката но ще продължа да влизам тук.Тук има доста интересни хора със които е много интересно да се говори да се спори та дори и по разгорещено.Но понякога тук става като по татово време,това неможе да се пише онова неможе да се пише.П.С.Тук намерих и много добри приятели.

            Коментар


              #36
              Lane Staley написа:
              ... Доколкото се разбра, всички модератори споделят мнението, че заключването на темата е правилно. Аз не го споделям.
              Не си разбрал правилно. Аз не го споделям - по-горе писах какво щях да модерирам, но не и да заключвам темата.

              Коментар


                #37
                Значи да обобщим нещата:Хора който подкрепят и да дават компетентни мнения - дал Господ, хора да свършат работа ~0.Ако някой не е съгласен с политиката провеждана от администрацията поне според мен най-лесният начин да промени нещата е да стане част от мод екипа. Тогава мнението му ще има доста по-голяма тежест пред другите модове и админи. Не от всеки може да излезе добър мод. Но пък човек ако е поканен и откаже ... Никога не знаеш, може точно ти да станеш най- свестният модератор на форума. Докато не си опитал няма как да знаеш.Ще ви дам пример , април 2009 пуснах в Алфа форума тема че имаме нужда от модератори.За месец и нещо имах... 15 кандидатури, половината от тях отпаднаха при гласуването. Не всяка кандидатура е подходяща. Броят на активните потребители (такива посетили форума за последната седмица е 2000-2200).Какъв е процента на хората желаещи да се занимават с тази високоплатена и приятна работа ? Сметката е лесна.Искаш ли да се измъкнеш от тази отговорност - лесна работа , причини 1001 всеки може да изтъкне.Само че всеки форум има нужда от сплотен и компетентен модераторски екип. А от къде да се намерят тези хора , като всеки се дърпа?А защо , не е толкова страшно Защото един модератор колкото и да е добричък все някога ще се наложи да накаже потребител и после се почва... УУУУУАко не го накаже , пък вземе че му изтрие мнението следва вой до небесата "кой ми изтри мнението и на какво основание" ( същото е като се заключи или премести в коша тема)И накрая пак са модераторите виновни за всичко.Ами да нормално е после никой да не иска да се занимава с тази работа.Че отстрани е лесно нали ?---------------------------------п.с Мисля повече да не пиша по темата.п.п.с Добре че нямате система за репутация във форума , че сега щях да бъда сигурно на -200 точки
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  #38
                  Въпреки че колегата pr_00f го е казал - държа и аз да го натвръдна.Предложението ми беше сериозно. Също така 99% бях сигурен, че за съжаление ще откажете. И на двама Ви мотивите са красноречиви... Естествено нищо ново под слънцето. Шега, шега, ама защо човек да си развяля рахатлъка, като може дори и жена му да му се скара, че и по-лошо!?Къде къде по-добре е да спориш с останалите потребители за удоволствие, а когато се поувлечеш - за разнообразие да поизпилиш нервите на модераторите, щото те друга работа си нямат и семейства си нямат да им се радват, нито пък ходят на работа да опъват за насъщния... А и нима едно от най-хубавите неща на света не е да ръсиш мозъци, да даваш съвети и да дуднеш на главата на някой, който е решил да свърши работата!?
                  Прикачени файлове
                  VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                  VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                  VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                  VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                  Нека Силата на бъде с Нас...

                  Коментар


                    #39
                    Не казваме че е много лесно или че не си вършите работата,но може някой теми да не бързате да ги заключвате или да наказвате.Всичко ще мине ще се спори няколко страници и ще се забрави.Не казвам че трябва да се псува и обижда,все пак сме зрели хора.

                    Коментар


                      #40
                      nai7 написа:
                      Не казваме че е много лесно или че не си вършите работата,но може някой теми да не бързате да ги заключвате или да наказвате.Всичко ще мине ще се спори няколко страници и ще се забрави.Не казвам че трябва да се псува и обижда,все пак сме зрели хора.
                      Колега,работата е там,че форума си има правила,има и екип който го поддържа този форум,и този екип преценява всичко!Ако го няма този екип можеш ли да отгатнеш какво ще се получи?
                      ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

                      Коментар


                        #41
                        J T D написа:
                        nai7 написа:
                        Не казваме че е много лесно или че не си вършите работата,но може някой теми да не бързате да ги заключвате или да наказвате.Всичко ще мине ще се спори няколко страници и ще се забрави.Не казвам че трябва да се псува и обижда,все пак сме зрели хора.
                        Колега,работата е там,че форума си има правила,има и екип който го поддържа този форум,и този екип преценява всичко!Ако го няма този екип можеш ли да отгатнеш какво ще се получи?
                        знаеш ли , не знам на колко си години, но аз тоя разговор :-"който трябва" преценява кое е правилно и добро и кое не е правилно и добро за вас останалите !съм, го водил още преди мнооого години. Тогава "който трябва’ беше = Партията.Да ! Вие преценяте , Но и Вие сте хора и когато сбъркате не се дръжте като ’олимпийси богове’ стоящи над останалите.Или може би твърдиш , че е немислимо да сбърка екипа ???

                        Коментар


                          #42
                          u_bo написа:
                          J T D написа:
                          nai7 написа:
                          Не казваме че е много лесно или че не си вършите работата,но може някой теми да не бързате да ги заключвате или да наказвате.Всичко ще мине ще се спори няколко страници и ще се забрави.Не казвам че трябва да се псува и обижда,все пак сме зрели хора.
                          Колега,работата е там,че форума си има правила,има и екип който го поддържа този форум,и този екип преценява всичко!Ако го няма този екип можеш ли да отгатнеш какво ще се получи?
                          знаеш ли , не знам на колко си години, но аз тоя разговор :-"който трябва" преценява кое е правилно и добро и кое не е правилно и добро за вас останалите !съм, го водил още преди мнооого години. Тогава "който трябва’ беше = Партията.Да ! Вие преценяте , Но и Вие сте хора и когато сбъркате не се дръжте като ’олимпийси богове’ стоящи над останалите.Или може би твърдиш , че е немислимо да сбърка екипа ???
                          Човешко е да се греши, важното е ва се учим от грешките и да си ги признаваме. Не схванах само, кой се държи като "олимнийски бог".

                          Коментар


                            #43
                            Immortal написа:
                            Lane Staley написа:
                            ... Доколкото се разбра, всички модератори споделят мнението, че заключването на темата е правилно. Аз не го споделям.
                            Не си разбрал правилно. Аз не го споделям - по-горе писах какво щях да модерирам, но не и да заключвам темата.
                            При цялото ми уважение, но... Когато 10 души са готови да забият ножа, а един НЕ, то той едва ли е от значение. Макар останалите да знаят, че точно той няма да го направи...
                            She was only a whisky maker but he loved her still.

                            Коментар


                              #44
                              kiro_of_the_day написа:
                              Въпреки че колегата pr_00f го е казал - държа и аз да го натвръдна.Предложението ми беше сериозно. Също така 99% бях сигурен, че за съжаление ще откажете. И на двама Ви мотивите са красноречиви... Естествено нищо ново под слънцето. Шега, шега, ама защо човек да си развяля рахатлъка, като може дори и жена му да му се скара, че и по-лошо!?Къде къде по-добре е да спориш с останалите потребители за удоволствие, а когато се поувлечеш - за разнообразие да поизпилиш нервите на модераторите, щото те друга работа си нямат и семейства си нямат да им се радват, нито пък ходят на работа да опъват за насъщния... А и нима едно от най-хубавите неща на света не е да ръсиш мозъци, да даваш съвети и да дуднеш на главата на някой, който е решил да свърши работата!?
                              Интересно, точно толкова уважение очаквах към мотивите ми. Грешката е моя - не трябваше да ги давам.Апропо, с изключение на този единствен път, кога съм изпилявал нервите на модераторите през последните три години? Очевидно е немислимо да се стигне до извода, че опитах културно да кажа на модератор, че се увлича. (поне в началото беше съвсем културно) По-лесно е да се разсъди, че съм искал да се заям поради някакви свои ирационални причини. Така да бъде...
                              She was only a whisky maker but he loved her still.

                              Коментар


                                #45
                                Виж сега Наско [naskobg] ... "олимпийски бог" е силно сравнение, но ... като "непогрешим" е често срещано поведение тук. А и не само тук.Принципно, във времето, идеята да не се обсъжда модератор е произлязла от определен вид потребители, с тролско поведение да ги наречем.Пише каквото и както си иска, само и само за да може да бъде редактиран/предупреден/наказан и после да напише, че модератора е ултра тъп, неграмотен [по съответната тема] и ... да речем още няколко цветущи епитета.И понеже в повечето форуми, уважаващи себе си, права на бан имат само администраторите, докато се докладва на администратора или бана се обсъди в служебния форум и той влезе и наложи бан се получават две, три или повече страници кръвопролития, обикновено съгласни срещу несъгласни с трола. Става мазало.Та затова е прието, да не се обсъжда модератор в пост или тема.Но е важно да се подчертае, да не се обсъжда по определен начин, а именно чрез безумен флейм.Но никъде във форумите, които посещавам, не се налага наказание или модериране, ако потребител подложи на обсъждане модераторска намеса или решение.Ако модератора е на себе си и е уверен в решението си, обяснява какви са мотивите му и изслушва всички "за" и "против", стига да са в рамките на добрия тон.В темата имат право да пишат всички, намесват се и администратори и се стига до някакво решение.Та това се крие зад правилото да не се обсъжда модератор.Не е нужно обаче то да се прилага буквално, като коне с капаци, а да е съобразено и с факта, че и модератора греши и също би трябвало да изслуша критиците си, особено ако са прави и водят разумен диалог.Нещо повече, във форумите, които аз посещавам това правило дори вече го няма написано. А някъде го е нямало въобще. Предполага се, че модератора или администратора могат сами да защитят с доводи решението си, без да се налага правило което да го защитава.Най ярко мнението ми се илюстрира от думите на участника pr_00f.Моите уважения pr_00f, но на места където дискусиите се водят от хора с интелект малко над средния, твоите разбирания ще предизвикат бурен смях:
                                pr_00f написа:
                                Ако някой не е съгласен с политиката провеждана от администрацията поне според мен най-лесният начин да промени нещата е да стане част от мод екипа. Тогава мнението му ще има доста по-голяма тежест пред другите модове и админи.Не от всеки може да излезе добър мод. Но пък човек ако е поканен и откаже ... Никога не знаеш, може точно ти да станеш най- свестният модератор на форума. Докато не си опитал няма как да знаеш.
                                Преди няколко дни написах, кое ме разочарова в нашата действителност. Бедния духом се надява да се накичи с пагонче, с табелка или с различен цвят по форумите за да изглежда по значим, по важен.Аз лично бих сметнал за подигравка твърдението, че трябва да съм член на екипа за да има мнението ми "доста по-голяма тежест пред другите модове и админи".През целия си живот съм се надявал и стремил мнението ми да има тежест поради съдържанието на самото ми мнение, поради полезността му, а не поради това с каква табелка съм се накичил в конкретния момент.Защото табелката утре няма да я има, но ако съм направил впечатление с мнението си, най-вероятно то ще е оставило по траен спомен, отколкото цвета на ника ми в статистиката на форума.Ако мнението ми не струва, ако ще и ultra super grand administrator да ме кръсти някой, за потребителите аз ще съм си някаква празна, надута гайда, която с нищо не е допринесла нито на тях, нито на самия форум.По тази причина написах още, че за да си модератор или администратор е редно да положиш усилие първо да спечелиш доверието и уважението на постоянните, твърди посетители на мястото и едва тогава да пожелаеш и помолиш организатора на "купона" да материализира реномето ти със съответните права. Или той сам да реши това без да го молиш. Да е убеден, че думата ти тежи в дискусиите и много рядко ще се случи някой да оспорва решенията ти.Целта на един модератор трябва да е не да търси уважение, чрез непрекъснати намеси и демонстрации на права, а да спечели достатъчно и толкова уважение, че да може да редактира без да му противоречат.Вярно, това налага малко мислене преди да хванеш "гумата" или "сопата", за някои е трудно и резултата е очевиден. Не визирам конкретно никого в този форум, нито пък конкретното решение на Краси за темата, повод за тази дискусия. Аз нямам забележки никакви към него, ако може да изкажа мнение все пак, въпреки, че не съм от екипа "с тежест" на мненията. Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 По темата, горе написах какво мисля, а от друга страна ми се стори излишна цялата тази дискусия, заради статията, че някакъв мангал се напил и остъргал няколко коли. Каквото с нея, това и без нея.Заключена, много важно ...Ако само такива са ни проблемите, напити мангали и окривени ламарини ... ще сме Швейцария на Балканите.Между другото, на други места, когато има взривоопасна тема, без значение в какъв стадий е, дори и след първия пост, сме приели модератор да напише пост-забележка с подходящ цвят със съдържание, нещо от рода на:"Моля участниците в тази тема да спазват добрия тон на форума. Всеки пост, предизвикващ флейм по преценка на модератора, ще бъде изтриван без предупреждение."Можеше и тук нещо такова да се получи, но Краси не е виновен, няма такава практика.Не е лошо да си го обсъдите в служебния форум.Разбирам и Ганчo, тъй като предполагам, че тази тема е една мъничка капчица, от събралото се количество мисли относно обстановката във форума.И съм сигурен, че поста му не е насочен към Красьо или "екипа", а към някаква дискусия, относно обстановката на "купона" FFB.Предлагам да се съсредоточите върху срещата в Ичера. Които отидат, да си изкарат добре, останалите ще завиждаме.
                                .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                                www.cyxap.com

                                Коментар

                                Working...
                                X