Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Относно модерираните теми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Относно модерираните теми

    Става въпрос за http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...099&highlight= ,та след модерирането темата става трудна за следене.Разбирам стремежа форума да бъде подреден и правилата да се спазват,,но темата живо ме интересува.А по този начин е все едно запратена в коша.

    #2
    Колегата има 3 поста и трите написани в разрез с правилата.Темата според всички критерии трябва ше да е в коша вече ... за съжаление.Щом и червените букви не могат да привлекат вниманието ...
    Прикачени файлове

    Коментар


      #3
      ПРЕДЛАГАМ - от днес нататък нито един пост да не бъде трит, а само да бъде изтривано съдържанието му и да бъде замествано с точици да речем (многоточие), и мод. екип да записва забележките си вътре в него по съответния начин. Днес от една от темите са изтрити постове, които по АБСОЛЮТНО никакъв начин не противоречаха на правилата на форума, нито има каквито и да е обиди от личен характер. Но въпреки това постовете са изтрити, защото някой от мод. екип ги е приел твърде лично, и ги е изтрил просто ей така, защото не го кефят Мисля че това е недопустимо.Знаете че досега един или два пъти съм коментирал мод. екип, но в момента определено в случая има своеволие. Смятам че мод. екип трябва да следи за правилата безпристрастно, а не да гледа на постовете от личната си гледна точка. Също така смятам че има много модератори, но само няколко от тях са активни. Казвал съм го досега няколко пъти на срещите на форума, но сега го казвам публично - в момента мод. екип е неефективен, има теми с явни нарушения, които по няколко дни стоят не-пипани, и едва след доклад биват редактирани според правилата. Един модератор имаше - emzo, който всеки ден следеше форума, и малко вкара ред, и какво стана - вече не е, защото всички ореваха плаца. Е, ето - отново темите за купуване и продаване на разни неща са пълни с глупости, а също и всички останали рано или късно се пълнят с безсмислици (много готина кола, успех с продажбата, примерно). РЕД: Дори ще назова конкретен потребител - ele - във всяка тема без изключение някой задължително се заяжда с нея, тя пък не му остава длъжна, и се стига до откровени глупости, например - колежке, трябва ти повече секс, или пък - колежке, ти си изперкала. Тези постове например са минали в докладните записки, но още много такива отпреди изобщо не са забелязани, и все още си стоят. (Край на ред.)Освен това много често се случва самите модератори да нарушават правилата. Мисля че всички са равни , или бъркам ? Първо - всички са потребители, и трябва да спазват правилата, и чак после - второ - някои от тях са модератори и наблюдават дали тези от първа точка спазват правилата. Така си мисля аз. Ако не е така - извинете за неразбирането.

      Коментар


        #4
        ogi28b написа:
        ПРЕДЛАГАМ - от днес нататък нито един пост да не бъде трит, а само да бъде изтривано съдържанието му и да бъде замествано с точици да речем (многоточие), и мод. екип да записва забележките си вътре в него по съответния начин. Днес от една от темите са изтрити постове, които по АБСОЛЮТНО никакъв начин не противоречаха на правилата на форума, нито има каквито и да е обиди от личен характер. Но въпреки това постовете са изтрити, защото някой от мод. екип ги е приел твърде лично, и ги е изтрил просто ей така, защото не го кефят Мисля че това е недопустимо.Знаете че досега един или два пъти съм коментирал мод. екип, но в момента определено в случая има своеволие. Смятам че мод. екип трябва да следи за правилата безпристрастно, а не да гледа на постовете от личната си гледна точка. Също така смятам че има много модератори, но само няколко от тях са активни. Казвал съм го досега няколко пъти на срещите на форума, но сега го казвам публично - в момента мод. екип е неефективен, има теми с явни нарушения, които по няколко дни стоят не-пипани, и едва след доклад биват редактирани според правилата. Един модератор имаше - emzo, който всеки ден следеше форума, и малко вкара ред, и какво стана - вече не е, защото всички ореваха плаца. Е, ето - отново темите за купуване и продаване на разни неща са пълни с глупости, а също и всички останали рано или късно се пълнят с безсмислици (много готина кола, успех с продажбата, примерно). РЕД: Дори ще назова конкретен потребител - ele - във всяка тема без изключение някой задължително се заяжда с нея, тя пък не му остава длъжна, и се стига до откровени глупости, например - колежке, трябва ти повече секс, или пък - колежке, ти си изперкала. Тези постове например са минали в докладните записки, но още много такива отпреди изобщо не са забелязани, и все още си стоят. (Край на ред.)Освен това много често се случва самите модератори да нарушават правилата. Мисля че всички са равни , или бъркам ? Първо - всички са потребители, и трябва да спазват правилата, и чак после - второ - някои от тях са модератори и наблюдават дали тези от първа точка спазват правилата. Така си мисля аз. Ако не е така - извинете за неразбирането.
        Тези постове ли визираш?http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=49420И един въпрос - имаш ли желание и възможност да станеш част от модераторския екип?
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          Гасувам с 2 ръце за Оги за модератор Ред трябва да има тук, в държавата като няма, поне тук да има
          F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

          Коментар


            #6
            Възможност имам, желание - НЕ ! Аргументи - особено съм чувствителен към писане на български език, както и към неграмотно писане, а също и към изписване на България с малка буква. Също така съм крайно чувствителен към откровени безсмислици във важни и сериозни теми - не може в тема маркирана като важна, някой отдолу да пише "Браво страхотна тема", и то говорим за редовни потребители. В резултат на това, форумът бързо би почервенял заради мен, (не че всички ще са от цска, а че ще редкатирам масово постовете), много потребители ще усъмнат с предупреждения, и ще има "Абе тоя па откак стана мод. много му порасна работата, във всеки пост пише с червено" , и прочее. Затова предпочитам не. По-добре да натискам ДОКЛАДВАЙ, а друг да прецени по-добре от мен. Благодаря за поканата !

            Коментар


              #7
              Модераторите във форума работят на доброволни начала. Ако някой има желание (и възможност) - трябва само да каже Само не смятайте че това е вид привилегия ...

              Коментар


                #8
                ilkor написа:
                Само не смятайте че това е вид привилегия ...
                Определено не е, дори модератора има повече време в стоене от обикновения потребител във форума.
                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                Коментар


                  #9
                  Все пак - като се премахва тема - нека най-старата от няколко повтарящи се да остане първа, а не най-новата.Одеве в някаква тема, отговарям, сега гледам че още 5 човека повтарят същото след мене, което си е чист спам, и там да разцъкам на "докладвай", когато видях че моят отговор изобщо го няма, а самата тема беше отбелязана като "модерирана" във водещия пост. И по-интересно е че темата беше изтрита от правилния раздел, оригиналната тема, а беше оставена повтарящата се тема в грешния раздел.http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=50296 - оригинална тема - премахнатаhttp://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=50297 - повторена тема - активна

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    .. Казвал съм го досега няколко пъти на срещите на форума, но сега го казвам публично - в момента мод. екип е неефективен, има теми с явни нарушения, които по няколко дни стоят не-пипани, и едва след доклад биват редактирани според правилата. ....
                    И аз няколко пъти вече съм писал в служебните теми, че ще е добре да се върне отговорността на модераторите по раздели.Не е нужно да се пише кой модератор за кой раздел отговаря публично, но всеки да си знае "неговия" раздел и да си модерира там.Щото аз си признавам, че има раздели във форума, в които никога не съм влизал - например "дизелови двигатели" ( и други).

                    Коментар

                    Working...
                    X