Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за формат на снимки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за формат на снимки

    въпроса ми е следния-опитвам се да кача едни снимки тук,но след преоразмеряването с IrfanView понеже са големи,от формат JPG те стават bmp и отново немога да ги кача понеже този формат не е позволен.какво да направя
    Renault Laguna 1,9 dci 2002

    #2
    Защо не пробваш с Microsoft Office Picture Manager

    Коментар


      #3
      fihi написа:
      Защо не пробваш с Microsoft Office Picture Manager
      забравих да кажа че с компа сме на ВИЕ
      Renault Laguna 1,9 dci 2002

      Коментар


        #4
        Аз моите снимки ги преоразмерявам с пейнбръша!Добре де! Пробвай по начина като дадеш сейф ас, сложи разширение .jpg

        Коментар


          #5
          Ex Fiat 126P
          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
          Alfa Romeo 147 1.6 TS
          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

          Коментар


            #6
            ///// написа:
            Аз моите снимки ги преоразмерявам с пейнбръша!Добре де! Пробвай по начина като дадеш сейф ас, сложи разширение .jpg
            мерси много-така стана
            Renault Laguna 1,9 dci 2002

            Коментар


              #7
              ACDSee. Леко и бързо.

              Коментар


                #8
                Immortal написа:
                ACDSee. Леко и бързо.
                Поддържа ли .dcm? Мерси

                Коментар


                  #9
                  Преди доста време бях написал упътване как се намалят/рисайзват снимки.Но понеже то си остана в "Общи приказки" в подобна тема се е загубило.Ще преместя темата в раздел "За форума" където би трябвало да е.Форумът приема за добавяне в постове снимки с размери до 800Х600 и размер под 400кБ.Ето го и упътването:Снимките могат да се намалят и без фотошоп с "подръчни" средства 1. За целта кликни с десния клавиш на мишката върху файла и от менюто избери "Edit". Картинката се отваря във вградения във Windows редактор "Paint".2. После от неговото меню избираш "Image" - "Stretch/Skew ..." или просто натискаш Контрол (Ctrl) заедно със W (Ctrl+W).3. В прозореца който се отваря в полето "Stretch" срещу "Horizontal:" и "Vertical:" пишеш желания процент с който искаш да намалиш размерите.Ако замениш числата 100% в двете полета с 50 ще получиш двойно намаляване по хоризонтал и вертикал на снимката. Желателно е стойностите да са еднакви за да се запазят пропорциите в снимката.Остава да запазиш снимката желателно под друго име за да не повредиш оригинала и да я качиш в някой пост.Само за информация в превод Stretch означава разтягам - с този инструмент може както са се намалява така и да се увеличава размера на снимката. Качеството ... за постване във форум бива Ето и оригиналът: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=93540#93540И малко ключови думи за търсачката:намаляване на снимки за качване във форумане мога да кача снимки във форумакак се качват снимки във форумаразмер на снимки

                  Коментар


                    #10
                    vital написа:
                    Immortal написа:
                    ACDSee. Леко и бързо.
                    Поддържа ли .dcm? Мерси
                    Не съм сигурен, но съдейки по това: http://www.fileinfo.net/extension/dcm би трябвало да се поддържа от ACDSee PhotoCanvas, което е неразделна част от пакета..Нямам такъв файл за да проверя.Иначе в "open file" не излиза такова разширение...

                    Коментар


                      #11
                      Immortal, благодаря

                      Коментар


                        #12
                        IrfanView е доста лесна и лека програмка . Винаги я използвам за намаляване на размера , просто като отворя снимката , цъквам на Image / resize и после File / Save as . Save as type пита какъв да бъде формата , а при .jpg има една скала от 0 до 100 , която намалява размера на снимката :D
                        Fiat Punto Mk1 & Alfa Romeo 147 JTD

                        Коментар


                          #13
                          Вдигам темата че имаше въпроси за рисайзване на снимки.

                          Коментар

                          Working...
                          X