Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Предложения!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Предложения!

    Имам няколко предложение за подобряването на Форума.Първото е за6то линка за гласуване да се вижда само на главната страница, не е ли побре да се вижда и във всеки един от форумите, така повече хора 6те го виждат и 6те гласуват за да се популяризирамеИ второто е за6то не сложите кирилизатор във Форума, както има по повечето от другите форумиНапример аз не винаги си пи6а от нас и на някои места няма Кирилица и аз пи6а в друг форум с кирилизатор и после го копирам тукТемата се премести в подходящ раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org

    --------------------

    #2
    Колега,1. Постът ти не е в правилния раздел.2. Заглавието противоречи на правилата на форума.3. Писането с 6-ици вместо
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      Кирилизатора го видяхА за 6-тиците се извинявам, пи6а днес за пръв път така, не за6тото искам а за6тото не мога, лаптопа от който пи6а в момента тази буква я няма понеже е от испания, даже и кирилизатора не помага за товаИзвинявам се не удобствата които създадох

      --------------------

      Коментар


        #4
        Huku написа:
        тази буква я няма понеже е от испания, даже и кирилизатора не помага за това
        Не помага? В Испания не ползват ли квадратни скоби [? Интересно как програмистите им пишат код с масиви ...

        Коментар


          #5
          Явно испанските масиви са различни Аз от няколко дни си мисля друго, и ще използвам темата, за да не пускам нова. Мисля че е редно всеки потребител задължително да описва автомобила, който управлява, да го добавя в гаража, за да може бързо и лесно да получава отговор. Много често има теми с 15 реда проблеми, но никъде не е ясно за каква кола се говори. Излишно е всяка втора тема да съдържа 4-5 поста в които се пита каква точно е колата и с какъв двигател е. И в тази връзка - има ли начин, и ако няма - може ли да се направи - при влизане в гаража да може да се търсят точно определени коли, например ако искам да намеря всички Мареи с двигател ТД 125?

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Мисля че е редно всеки потребител задължително да описва автомобила, който управлява, да го добавя в гаража, за да може бързо и лесно да получава отговор.
            Можеш да пуснеш една анкета във връзка с това предложение но аз не бих гласувал положително.Абсурд е един интернет форум да изискваш от хората да обявяват такива подробности.То по тази логика може да се изисква и обявяването на VIN - така би било още по-лесно но колко хора биха го направили?А тези които не го направят? БАН?Поне аз така гледам на нещата.Колкото до питането дали в гаража може да се търси по друго, освен по марка и модел аз не мога да отговоря.Надявам се колегите да се изкажат, защото подобна възможност наистина би била ценна.На мен също ми липсва понякога.
            I'm not totaly useless! I can be used as a bad example...

            Коментар


              #7
              Не виждам нищо абсурдно в това под аватара на всеки потребител да пише "FIAT Brava 1.9 JTD - 1999" (Примерно). Разбира се че ще има и възможност да избереш "Не карам кола", "Не желая да споделя" или нещо от сорта. А при регистрацията ще има обяснителен тескт от сорта на "С цел да получите по-бърз и точен отговор на проблеми по автомобила си, желателно е да посочите какъв е той." Докато ВИН-а - това вече наистина е абсурдно. Но като се замисля колко пъти съм виждал такива теми - помощ хора, не знам си какво , не знам си що, какво да правя? - и следващия пост е: Каква е колата? - еди каква си - Ама коя година? - еди коя си.... 4 излишни поста.

              Коментар


                #8
                ogi28b написа:
                и ако няма - може ли да се направи - при влизане в гаража да може да се търсят точно определени коли, например ако искам да намеря всички Мареи с двигател ТД 125?
                Само марка и модел. Критерийте при търсене се определят от информацията, която се въвежда за даден автомобил, т.е. във формата за създаване на автомобил няма поле за въвеждане на двигател, така че няма възможност то да участва в търсенето. Не, че не може да се направи и такова поле, просто си е занимавка ...За автомобила в подписа аз съм "ЗА". Добра идея е да се въведе такова правило!

                Коментар


                  #9
                  wwweb написа:
                  ...За автомобила в подписа аз съм "ЗА". Добра идея е да се въведе такова правило!
                  Е то пък не е нужно да е правило. Ако се въведе като задължително поле при регистрацията, ще се намери и начин да се визуализира автоматично в подписа. Но си иска малко играчка с базата и програмиране.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    #10
                    При толкова много потребители "лесни" решения няма. Един ще го напише Браво, друг Bravo, трети Бражо ...Най добре според мен е който реши да си го добави в подписа. Най лесно ще се напише това правило но пак ще има недоволни. А и кой ли вече чете правилата Подписът не може да бъде и критерий за търсене. Просто той се пази в друга таблица, различна от тази на поста. А и човек писал мнения с подпис Пунто ако по късно си купи Браво и си смени подписа той се променя и при визуализиране на старите постове.

                    Коментар


                      #11
                      wwweb написа:
                      Huku написа:
                      тази буква я няма понеже е от испания, даже и кирилизатора не помага за това
                      Не помага? В Испания не ползват ли квадратни скоби [? Интересно как програмистите им пишат код с масиви ...
                      На VB. Yellow_Flash_Colorz_PDT_29
                      Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                      Коментар


                        #12
                        wwweb написа:
                        Само марка и модел. Критерийте при търсене се определят от информацията, която се въвежда за даден автомобил, т.е. във формата за създаване на автомобил няма поле за въвеждане на двигател, така че няма възможност то да участва в търсенето. Не, че не може да се направи и такова поле, просто си е занимавка ...
                        Съжалявам че не разбирам от програмиране с този език, иначе с удоволствие щях да го направя. Точно за тази играчка става въпрос - както може за всяка марка да се избере моделът, така мисля че и за всеки модел ФИАТ може да се добавят видовете двигатели. За другите марки няма смисъл, к’во ме интересува колко потребители имат голф 2 ТДИ ГТИ МВР ЦРУ, но ме интересува колко Брави имат 1.9 ЖТД, за да им пратя по 1 ЛС на всички, примерно.

                        Коментар


                          #13
                          Имам едно предложение ка можем да се организираме по модели.Форъмът предлага потребителите да се организират в групи.Може да направя групи на по-популярните модели и който желае да се запише в съответната от тях.Само не знам колко би било полезно това когато примерно в една група има 500 човека. А и пращането на ЛС до много потребители е немислмо да се разреши. Начинът да се каже нещо на много потребители едновременно е да се постне във форума.

                          Коментар


                            #14
                            ogi28b написа:
                            Не виждам нищо абсурдно в това под аватара на всеки потребител да пише "FIAT Brava 1.9 JTD - 1999" (Примерно). Разбира се че ще има и възможност да избереш "Не карам кола", "Не желая да споделя" или нещо от сорта. А при регистрацията ще има обяснителен тескт от сорта на "С цел да получите по-бърз и точен отговор на проблеми по автомобила си, желателно е да посочите какъв е той." Докато ВИН-а - това вече наистина е абсурдно. Но като се замисля колко пъти съм виждал такива теми - помощ хора, не знам си какво , не знам си що, какво да правя? - и следващия пост е: Каква е колата? - еди каква си - Ама коя година? - еди коя си.... 4 излишни поста.
                            Колеги, ето поредната такава тема, в която потребителя иска помощ, но не се знае за каква кола. Това, и следващото мнение:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=249817#249817 Вярно че този колега вероятно се е регистрирал единствено заради това, и може би повече няма да посети форума но все пак...

                            Коментар

                            Working...
                            X