Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За нуждата от по строги правила

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    За нуждата от по строги правила

    Колеги,в последно време съм страшно много афектиран от пускането на безсмислени теми ,а също така и от безсмислени постове на някои юзъри колкото да трупат мнения или да се дракат с другите сектанти.Не мислите ли че е време да се затегнат малко правилата за регистриране на нови потребители и доста по-строг контрол при пускане на теми и отговори по теми?Прекалено много спам има по темите и се изказва куцо и сакато което е чуло от някой си,той пък бил разбрал от еди кой си и т.н. и се полуачват едни мазала по подфорумите.Също така смятам че е добре да се разшири и раздела Тунинг,като се направят подраздели за силов,външен и аудио тунинг за да стане като света.Надявам се модовете да ме подкрепят дори ако трябва може и анкета да се пусне(макар че според мене е по-добре те еднолично да вземат решение по проблемите които засегнах,иначе ще има пак лапешки истории при евентуална анкета),защото е крайно време да го вкараме в правия път този наш форум Темата е интересна но е пусната в грешния разделМестя я!Модераторски екип на fiat-bg.org
    Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

    #2
    Ванка, аз не съм от най-редовните напоследък, но наистина е добре да има някакъв контрол. Макар, че сигурно няма как да се осъществи.
    Ex: Fiat Tipo 1.4 карб. с АГУ
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD, 2000 г.-много вярна и послушна беше
    Citroen Xsara Picasso 1.6 16V, 109 HP, 2007 с ГИ-

    Коментар


      #3
      Аа... нямаше ли раздел за предложения, че тук пишеш? Опитвани са различни варианти колега, вярвай ми този е доста сполучлив. По-добре да има повече демокрация! :D Това, че никой не чете правилата преди да започне да пише е вече друга тема. Мен безкрайно ме дразнят заглавията от сорта "Мигач", "Знаете ли...", "Искам" и разни от този сорт! Обикновено ги подминавам и не си правя труда да ги отварям за да видя за, какво иде реч.
      Frontera Sport, X20SE март 1998

      Коментар


        #4
        Колега точно там е проблема,че 99 на 100 темите са някаква боза и повечето по-стари и по-грамотни в техн.отношение юзъри ги прескачаме,а реално това си е спам.Добре е мисля да има контрол,няма значение че примерно ще е по-строг,но трябва да има правила които да се спазват,ако не се спазват си има наказания.То тука не е демокрация ,а анархия щото има права,а няма задължения Благодаря за съдействието на модераторите.
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #5
          Съгасен съм с теб че доста често темите се разводняват от мнения извън дискутирания проблем. Най честото нарушаваните правила на форума са именно тези - пускане на теми в неподходящ раздел, неправилно озаглавяване на темите и писане на отговори не по темата. След тях по честота следва писането на латиница. Но правила за това има и не смятам че "затягането им" ще доведе до спазването им. Ето дори тази тема беше пусната в неподходящ раздел ...Модераторският екип на форума поправя по фрапиращите проблеми. Но не немислимо да стои някой дежурен и да "ремонтира" всяко мнение с "дефект". Дали се справя екипът добре ? - оценката е ваша Аз съм убеден че тези грешки са неволни и строгото им санкциониране ще има обратен ефект. Все пак човешко е да се греши. Но повечето нарушения са именно от непознаването на правилата. Явно не всеки отделя малко време да се запознае с тях.Няма как и да се ограничи регистрирането на потребители или пускането на отговор по тема. Форумът се разрастна и е нормално наред с повечето пускани мнения да има и повече "плява" в тях.Понеже мнението на всички потребители е важно предлагам тук да давате предложения как да направим правилата по добри.----------------------------------Форумът има вградена система за доклади която според мен не всеки потребител познава и знае как да ползва. В полето на всеки пост има бутон "Докладвай". Той изпраща съобщение до модераторите с които привлича вниманието им към именно този пост. Така че всеки който види нередност може да сигнализира за нея.

          Коментар


            #6
            Значи и аз доста се дразня напоследък както ivanko_rs от дадени изказвания на колеги които си личи че явно не са в ЧАС кои знае колко с техниката по нашите автомобили. Впускал съм се в спорове за определени неща в които съм сигурен и просто някои които си е решил както каза тои да си трупа постове пише и цапа само. Мен дет се вика не ме бърка НО наистина има някои хора които си нямат понятие много от автомобили( пък и не им трябва то не е задължително ) но от постовете започват да се подлъгват и притесняват за колите че правели еди си какво И според мен не са правилни тези неща НО маи няма и как да се оправят тъи кат гледам. Разбирам и Модератотите че не са на заплата и да стоят 100% от времето да следят форума то си е нормално. Просто трябва да си променят съзнанието някои хора но......Темите за Разхода Бензини Дизели Свещи Гуми Кабели Масла............................................. ...................... са дъвкани по 1000пъти че може и повече да са но е ясно че винаги ще има кои каквото си иска да си дискутира по тях пък друг е въпроса колко му е компетентно мнението.Напоследък чесно казано бързо бързо минавам през темите из форума и то защо Ами защото няма какво толкова да се види стоиностно и качествено по тях ( 80% Спам ) Незнам дали на някои му е направило впечатлени че някои колеги ( доста добри капацитети ) не влизат или не пишат може би трябва да си зададем въпроса защо Съгласен че трябва да има Демокрация но това не значи Слободия а Послушание

            Коментар


              #7
              Набързо че нямам време сега само ще обърна внимание че в Ланча форума има ред,тяхния форум е направен на подобна база и правила като този,но там го няма този спам и всичко това(или поне в доста малки допустими граници) поради което написах тази тема.Пуснах я в друг раздел по една единствена причина - да е видна,защото този подфорум е най-отдолу и навярно много голяма част от потребителите въобще не го посещават.Само ще спомена че примерно в английския форум на Фиат Купе ,не можеш току така да се регистрираш.Напълно ми е ясно както каза колегата idm ,че вие тук не сте на заплата и не може да осигурявате 100% контрол,но санкции трябва да има.То затова дереджето в наща България е такова ,защото няма кой да налага санкциите при нарушения.Нищо не казвате за предложението ми за Тунинг подфорума?
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #8
                Не съм съгласен че всичко е спам. Спамът според правилата си има място - в "Общи приказки"Там всеки може да си обсъжда на воля каквото му душа иска. В техническите раздели спамът е трудно да се каже какво е спам и какво не е. Примерно колега пита нещо което за него е интересно но друг като нищо може да сметне това за спам. А нормалната дискусия изисква да има в нея всякакви мнения. Иначе форума ще стане един списък от теми и ако някой пита нещо ще назначим един човек да му дава линк за отговора. Да не говорим че повечето въпроси нямат и еднозначен отговор. Всъщност има замисъл да се каталогизира наличната информация но лисват достатъчно мотивирани хора да го направят. Ако някой изрази желание веднага му давам права да го направи на сайта. Така събраното инфо ще остане видимо и незацапано с въпроси. Колеги, форумът ще е това което сами си направим. Та ако на някой не му харесва нещо нека първо да си зададе въпроса - а мога ли аз да помогна с нещо ?Модераторския екип който поддържа форума полага усилия да държи форума чист но ние сме 10-тина човека. Ако няма самосъзнание във всеки който пише няма оправия.Ето една критика и към пусналия темата в неподходящия раздел: За всяко нарушение човек може да си намери логично обяснение но то не го освобождава от спазването на правилата.А че има разлика от Ланча - то е видно. Фиат е в пъти по разпространена марка. Погледни че имаме и два пъти повече регистрирани потребители. Всеки ден се регистрират по 10-15 нови потребителя които веднага пускат тема или в грешен форум (за да я видят всички примерно) или въпрос който вече се е дискутирал. Но няма как да ги ограничим. Местим темите, поправяме грешки, правим забележки ... Но не смятам че трябва да се превърнем в елитарен форум както този от примера за Купе и да пишем в него 20 човека па макар и без грешки.А упрека, че някой не пише - ами това е свободен форум - всеки решава сам дали да пише в него или не. Никой не молим да пише тук, както и не гоним никой.Санкцията е предупреждение и виж че във всички по фрапиращи случаи такова има...Пак казвам ако някой има желание да помага за форума само да каже. Работа има По предложението за тунинг раздела - може да се направят такива подсекции но и без това в него не се пише толкова често и това ще го разкъса на части. И ще създаде допълнително работа за модериране. Но не решавам само аз - ще покажа на целия екип това което предлагаш.

                Коментар


                  #9
                  ilkor след като сте само 10-тина човека модераторския екип, защо не го разширите?
                  "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                  ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                  Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                  Коментар


                    #10
                    Дай му на българина власт па му гледай сеира.Според мен модераторите се справят добре и без ’затягане’. ’Старите’ разбирачи ако им пречим - ми да си ходим.

                    Коментар


                      #11
                      ls1 написа:
                      Дай му на българина власт па му гледай сеира.Според мен модераторите се справят добре и без ’затягане’. ’Старите’ разбирачи ако им пречим - ми да си ходим.
                      Ето какво имах в предвид нагледно Точно това ме въздържа да пиша от много по-темите независимо че мога да дам конкретен и полезен съвет.Точно такива юзъри трябва да бъдат наказвани.Видяха нова тема и тука се появиха.Не казвам че нямат право на коментар,но да е смислен ,а не като този.Тази тема е СЕРИОЗНА и ако някой не го е разбрал мястото му не е тука!!!Едно предложенийце още,защо не въведете и предупреждения както в тунинг.бг форума,хем ще се знае кой колко коректно пише само като му се види профила?Хора като ici,idm,аз и доста други ще спрат да пишат въобще ако това се задълбочи.А повярвайте от някои от тях могат да се научат много работи.Вместо това на наши постове почват да отговарят новоизлюпени "сектанти" и то спорят все едно форума е техен.Мда,темата ще стане бая обширна.Айде давайте мнения защо мълчите,никой неможе да ви издърпа ушите през монитора :D
                      Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                      Коментар


                        #12
                        tyson написа:
                        ilkor след като сте само 10-тина човека модераторския екип, защо не го разширите?
                        Ами нали написах - ако някой има желание и възможност да помага нека да ми пише.

                        Коментар


                          #13
                          ivanko_rs написа:
                          ls1 написа:
                          Дай му на българина власт па му гледай сеира.Според мен модераторите се справят добре и без ’затягане’. ’Старите’ разбирачи ако им пречим - ми да си ходим.
                          Ето какво имах в предвид нагледно Точно това ме въздържа да пиша от много по-темите независимо че мога да дам конкретен и полезен съвет.Точно такива юзъри трябва да бъдат наказвани.Видяха нова тема и тука се появиха.Не казвам че нямат право на коментар,но да е смислен ,а не като този.Тази тема е СЕРИОЗНА и ако някой не го е разбрал мястото му не е тука!!!Едно предложенийце още,защо не въведете и предупреждения както в тунинг.бг форума,хем ще се знае кой колко коректно пише само като му се види профила?Хора като ici,idm,аз и доста други ще спрат да пишат въобще ако това се задълбочи.А повярвайте от някои от тях могат да се научат много работи.Вместо това на наши постове почват да отговарят новоизлюпени "сектанти" и то спорят все едно форума е техен.Мда,темата ще стане бая обширна.Айде давайте мнения защо мълчите,никой неможе да ви издърпа ушите през монитора :D
                          Е, много си краен. Според правилата всеки може да си каже мнението независимо съвпада ли то с твоето или не щом е по темата и не обижда никого. Нормално е да има мнения и от двете посоки. Ако "дърпахме уши" по начин по който предлагаш ще станем един друг форум в който се забранява различното мнение - има едно ръководство и ако то е на едно мнение, потребителите нямат право на друго. Просто се решава че това не е полезно и се маха.Предупреждения и при нас има. Системата е следната - първо се прави неофициално предупреждение, след това официално което се вижда като жълт картон и накрая трето предупреждение - червен картон което автоматично прекратява паровото на потребителя да посещава форума и да пише. Стремим се да я прилагаме но ако бъдем стриктни то всички да са със жълти картони. Подобни мерки се прилагат само когато нарушаването на правилата е направено умишлено и е видно че наказания не си взема поука от мярката.На мен не ми допада и този израз "това ме въздържа да пиша от много по-темите независимо че мога да дам конкретен и полезен съвет"Ако нов потребител не свикне че тук като зададе смислен отговор ще получи и качествен отговор няма да се научи да дава и той в последствие съвети.Никой не се е родил научен на тази "форумна култура" която дава но и иска съвет. Дай няколко смислени отговора на някой нов и той като започне по често да ни посещава ще придобие навици. Винаги ще има хора които влизат в 5 форума пускат един въпрос в който не е ясно какво питат и повече никога не влизат. Това си е до културата на човека. Не всички са културни за съжаление а и ние няма как да ги отсяваме.

                          Коментар


                            #14
                            Ама Иванко, чакай сега, ти просто приемаш че ако мнението на друг не съвпада с твоето - значи не е за тука. Моето мнение си беше точно и по същество. Казах какво мисля. Не забърборих за световната политика и между другото да попитам дали вали при вас нали? Освен това в твоя пост виждам заплаха - не си ли тръгнат тези дето не те кефят ще спреш да пишеш. Недей реагира в черно/бяло моля те. Достатъчно вежди повдигна с факта, че от една страна искаш контрол а от друга публикуваш в грешния раздел, а оправданието ’Ама там никой не гледа’ не е вярно, защото който трябва - гледа. Ако някак съм сбъркал с това което пиша и съм нарушил нещо - то аз умолявам модераторите да ми наложат наказание. Честно казано недоумявам отношението ти към другите. Ако това което казваш се реши да се следва - 80% от хората тук ще бъдат наказани. И в това число и ти - за грешния раздел. Уверявам те, че има форуми къде е в пъти по-ужасно положението. Сегашния модераторски екип тук според мен е намерил баланса според силите си, а и според хората които посещават форума. Това което ти искаш е утопия, в момента в който форума стане строг, профилиран, нетърпящ толеранс - хората ще го напуснат. О, да, тези които ще напуснат теб не те интересуват, искаш да останете сериозни хора дето три теми на ден да обръщат но да са точно по темата и без разводняване. Повярвай ми, и тогава няма да ти хареса форума.Аз знам че всеки един от нас се оглежда около себе си, по улиците и вижда някакъв хаос и има моменти в които душата ти просто крещи за някакъв ред и спазване на правила. Но налагането им в крайности в Интернет е обречена кауза, примери колкото искаш.

                            Коментар


                              #15

                              Коментар

                              Working...
                              X