Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ограничения на снимките

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ограничения на снимките

    Привет,Не е ли време вече да се вдигнат ограниченията малко на снимките? В момента е 800 х 600 пиксела. В този съвременен свят, почти няма хора с резолюция по-ниска от 1920 пиксела по дългата страна и 800*600 идва като миниатюра.Предлагам да го направите поне 1024 х 1024, за да могат да се качват снимки на 1024 пиксела по височина или ширина.

    #2
    Сигурно е време, но щеше да е най-добре това да стане заедно с промяна на скина, за да се адаптира към различните резолюции (и мобилните устройства в частност). Може да опитам да вдигна ограничението на 1024х768 px, стига да не се счупи нещо по сегашната платформа...
    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

    Коментар


      #3
      Я, някой вдигнал лимита! Юруш на големите снимки! (шегичка, само за проба като нормален потребител)
      Прикачени файлове

      Коментар


        #4
        Моля пишете, ако забележите някакъв проблем следствие от промяната!
        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

        Коментар


          #5
          Супер. Предлагам да е 1024 х 1024, за да могат да се слагат и портретни снимки в този размер.

          Коментар


            #6
            Ако се увеличи максимално допустимия размер във вертикала на 1024 px, форумът ще може да се разглежда комфортно (без скролиране) само при доста високи резолюции. Ето по-долу пример с екран 1920x1080 px - вижда се, че 1024 px във вертикала излиза извън прозореца и изображението няма да се побира в него.Знаеш, че начинът за оптимизиране на форума не е чрез увеличаване на допустимите размери, а е съвсем друг... Така че засега остава ограничението 1024x768 px.
            Прикачени файлове
            FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

            Коментар


              #7
              Дали ще е 800 или 1024 пак ще трябва да ги преоразмеряваме, а и 224 пиксела в повече са си нищо, само дето бавят зареждането на сайта при наличие на повече снимки.Аз "големи" казвам на снимки с резолюция над 4000 px, на които вече спокойно могат да се разгледат отделни детайли Ей този ефект много ме дразни
              Прикачени файлове
              "Без сърца, сме просто машини"
              Toyota Prius 1.5 Hybrid
              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

              Коментар


                #8
                А този ефект как го получаваш, защото при мен не се наблюдава на нито един дивайс. Ако картинка 1024 пиксела ти бави, просто значи нета ти е мега мега бавен. Говорим за снимка 100-200КВ...@Pecho - ок.
                Прикачени файлове

                Коментар


                  #9
                  Намали ширината на прозореца с браузъра и ще го видиш При цял екран и при отваряне от мобилен телефон го няма, само при десктоп.Ми бави си. При бавната скорост от 160 kbps, зареждане на страница с 5 снимки си е постижение
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    #10
                    M5kov написа:
                    Намали ширината на прозореца с браузъра и ще го видиш При цял екран и при отваряне от мобилен телефон го няма, само при десктоп.Ми бави си. При бавната скорост от 160 kbps, зареждане на страница с 5 снимки си е постижение
                    Такова нещо може да се получи ако гледаш на доволно малка резолюция (под 1200 пиксела по дългата страна), а такъв процент потребители вероятно са под 10% от всички. За 10% да се ограничаваме, съгласи се, не е добре, а същото важи и за бавната скорост. Навсякъде свободно се прикачат изображения над 1200 пиксела дори. Че на форума му куцат 1-2 неща във връзка с тези оптимизации - куцат му. Платформата е доста стара вече. До колкото знам има нова, но не е пусната все още.

                    Коментар


                      #11
                      Не гледам на малка резолюция, а на малък прозорец на браузъра. А и понякога ползваме компютъра едновременно с малката. Тя си гледа клипчета, аз си браузвам на 6-700 px прозорче.Дизайна на Фейсбук фийда е с дължина 470 px, а цялата страница е на 960 px. Това не е случайно По-бързо разглеждане на повече информация, по-добра визуална подредба на текста и подобряване на четимостта.Процента е съвсем различен, ето един доста подробен материал по темата с интересни статистики:http://css-tricks.com/screen-resolut...асовата резолюция на браузърен прозорец е от 1001 до 1400 (40.6%), което пак е прекалено общо, но внася някаква яснота.Относно скоростта на зареждане>Правилният начин за визуализиране на изображения е, чрез малка миниатюра (Thumbnail) от 150 px, която при клик да се разпъва до реалният размер на изображението, като форума остана на заден фон.Всичко друго води до по-бавно зареждане на страницата. Хора всякакви, интернет всякакъв, за това всичко се прави максимално просто и лесно за всички.Колкото и да не ги харесвам тея, ето един пример за добра респонсив страница:http://www.samsung.bg/ Поиграй си с ширината на прозореца и ще видиш как всичко се пренарежда до 470-490pxТой и нашият форум си е респонсив до ~560 px, но когато има снимка, тя не се преоразмерява и се появява хоризонтален плъзгач, в който се корени всичко зло Иначе тва да ни е проблема, но просто така масово се прави и хората свикват.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        #12
                        M5kov написа:
                        Не гледам на малка резолюция, а на малък прозорец на браузъра. А и понякога ползваме компютъра едновременно с малката. Тя си гледа клипчета, аз си браузвам на 6-700 px прозорче.Дизайна на Фейсбук фийда е с дължина 470 px, а цялата страница е на 960 px. Това не е случайно По-бързо разглеждане на повече информация, по-добра визуална подредба на текста и подобряване на четимостта.Процента е съвсем различен, ето един доста подробен материал по темата с интересни статистики:http://css-tricks.com/screen-resolut...асовата резолюция на браузърен прозорец е от 1001 до 1400 (40.6%), което пак е прекалено общо, но внася някаква яснота.Относно скоростта на зареждане>Правилният начин за визуализиране на изображения е, чрез малка миниатюра (Thumbnail) от 150 px, която при клик да се разпъва до реалният размер на изображението, като форума остана на заден фон.Всичко друго води до по-бавно зареждане на страницата. Хора всякакви, интернет всякакъв, за това всичко се прави максимално просто и лесно за всички.Колкото и да не ги харесвам тея, ето един пример за добра респонсив страница:http://www.samsung.bg/ Поиграй си с ширината на прозореца и ще видиш как всичко се пренарежда до 470-490pxТой и нашият форум си е респонсив до ~560 px, но когато има снимка, тя не се преоразмерява и се появява хоризонтален плъзгач, в който се корени всичко зло Иначе тва да ни е проблема, но просто така масово се прави и хората свикват.
                        Статистиката е такава, тъй като страниците масово са правени в предходните години, когато масовата резолюция беше 1024 пиксела. Фейсбук не ми е критерий за разположение на дизайна - за мен изглежда абсурдно на резолюция 1920 пиксела или по-голяма. С новия форум ще дойдат и новите възможности за миниатюри и разпъването им, както и риспонсив дизайн, но или трябва да се простим със скина или някой да седне да го преработи до колкото е възможно за новия форум. Трябва да се простим и с гаража, което се оказа препъни камък преди време.По-долу ти показвам статистика от един разработен от мен сайт за последните 30 дни.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                          #13
                          Ама тези резолюции не означават автоматично, че хората си държат браузъра постоянно на цял екран!Прави разлика между дължината на екрана и дължината на браузъра.От линка по-горе се вижда, че само 20.41% от хората, които имат монитор с резолюция между 1601px - 2000px браузват евентуално на цял екран.1201px - 1400px - това е дължината на браузъра в която попадат най-много хора - 40.65%Дължина на браузъра:Дължина на екрана:Интернет сайт с материална оценка от над 200 млрд. долара не ти е критерий за дизайн?! Стига дее...Толкова ъкъл и проучвания са вложени в тоя неугледен сайт, че не можем да си представим.Не мисли, че техните монитори са по-малки от твоя и не са видели, че стои неугледно на цял екран.Ако е било удобно за потребителите отдавна да са променили резолюцията.Я кажи на твоя сайт, колко му е дължината на бодито, щото ако е тоя, който аз меря е 900 px
                          "Без сърца, сме просто машини"
                          Toyota Prius 1.5 Hybrid
                          EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                          Коментар


                            #14
                            Предполагам, че мериш този, който е от профила ми, но статистиката не е от него, за съжаление. (де да имах толкоз посещения там)Да, фейсбук не ми е критерий за дизайн в никакъв случай. Та дизайнът му дори не е риспонсив, човек! На друго се таргетира в него, но не и на дизайн. Хвърли едно око и на Гугъл, там дизайнът също не им е силната страна. Пак ти казвам, че целите пред тези сайтове са съвсем други, а не дизайнерски.За мен не е проблем картинката, да е ограничена на 800 х 600 пиксела, за да може да не ти се чупи дизайна, но пък ако се сравняваме с другите автофоруми сме меко казано изостанали.EDIT: В метриката, която ти показвам от гугъл аналитикс това е резолюцията на екрана, а не размера на браузъра.

                            Коментар


                              #15
                              resol.png Тя самата платформа си е старичка, ама ако се намери някакъв по-лесен начин за споделяне на снимки си е перфектна. Кофтито е, че едни 50% от темите на нови потребители почват с това, че не могат да прикачат снимка И другите форуми като ги гледам не са цъфнали.Повечето потребители имат едни 300х100 пикселови картинки в подписите, да му се доповръща на човек...Важна е съществената информация, другото си е кич за окото.
                              "Без сърца, сме просто машини"
                              Toyota Prius 1.5 Hybrid
                              EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                              Коментар

                              Working...
                              X