Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Темпра 2.0 на части

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    А двете лампички за осветлението на регистрационния номер дали са същите като на Ланча Дедра?Ако да, купувам едната :D Къде се намира колата в София?
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    Коментар


      #17
      Не знам лампите дали са същите. Колата е в София.
      Добри Божилов
      www.komentari.com

      Коментар


        #18
        Mitko написа:
        Uho написа:
        Ама сме големи хиени Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
        Като лъвове на антилопа му наскачахте. Виждам темпрата разкъсана и оглозгана
        Мале напрваво побъркахме човека. Казвай ако аз сам първи или там като си преценил за халогените и пепелника предния колко парички да се разберем нещо..... Мале ама не проверих дали си от София ПС Вече видях
        Темпра 1,6 i.e. 1994г. 853C1000 LPG
        Някога в миналото караше Фиат 127 1983г. 127A6.054
        Совалката средно на LPG
        Отишъл в затвора, попаднал на хора и станал човек

        Коментар


          #19
          То и аз съм си виновен, защото не въвеждам никакъв ред, не посочвам правила, нито цени, и тук настана хаос. Затова правя следното - обявявам за продан всичко, което не касае способността на колата да се движи и да спира, и който първи дойде да си го вземе си го взима.Определям и първоначални цени, изчислени на принципа 50% от стойността на нова част с допълнителна отстъпка. Принципът е копиран от арабите на "Симеон" и от "италианеца", които горе долу искат половината от стойността на нова част. Няколко пъти съм купувал от там и съм останал с впечатлението, че това е практиката. Аз ще съм малко по-евтин от тях, за да съм по-конкурентен, а и защото ще има участие на клиента в демонтажа.В случай, че цените не уреждат някого, той може да почака - има шанс след време те да паднат, в случай че системата на изчисление се окаже неудачна и се наложи въвеждането на друга система. Разбира се, в този случай съществува рискът системата да се окаже удачна, доста части да заминат по нея, и да няма какво да се продава после.По най-търсените части определям следните първоначални цени:Халогени - 50 лв. двете (те обаче са продадени още от времето, в което си карах Темпрата. Бях се разбрал с приятел, че тръгна ли да я продавам халогените са за него. Има шанс той да се откаже и тогава някой друг ще ги вземе)Пепелник - 10 лв.Преден десен механизъм за стъкло - 150 лв. (тук не намерих никаква друга цена, освен едни 200 евро за всичко - моторче и механиката около него, възможно е по отделно частите да са по-евтини. Ако някой има инфо от италианеца или от арабите да казва)Лампичка за осветление на номера - 15 лв.Предни спирачни механизми за вентилирани дискове (когато започнат да се продават) - 100 лв. двата.Задни спирачни механизми - 70 лв. дватаПредни дискове - на 16000 км. вентилирани, купени са за 120 лв. - 60 лв. дватаЗадни дискове - на 16000 км., купени за 60 лв. - 30 лв. дватаНакладки - трябва да се види колко са похабени за тия 16000 км - по 5 лв. парчетоДвигател (с нови бутала) - 700 лв.Скоростна кутия - 300 лв.Газова уредба с бутилка 60 л. - 120 лв.Отделно само газова бутилка 60 л. (имам 1 свободна), заедно със сонда - 70 лв.2 гуми на 2 години и 16000 км. Дебика, купени за 130 лв. - 65 лв. двате2 зимни гуми в добро състояние, но по-стари - 40 лв. двете (тези си дойдоха с колата и не знам в какво състояние са - едната е лепена професионално от мен при вулканизатор - с гъба)4 джанти - 80 лв. общо(давам тези цени на гуми и джанти, защото ако някой иска, може веднага да ги вземе без много демонтаж - сваля гума с джанта и си слага друга гума с джанта. Ако иска да си пази джантите, разходите по монтажа и демонтажа са си за негова сметка. По-късно тези гуми ще ги демонтирам, но сега ако някой бърза...)Като се сетя още нещо, ще добавям. Повтарям, че това са начални цени, изчислени по системата:Цена = (Оригинал по каталог / 2) - премияВъзможно е ако излязат факти, уличаващи системата в несправедливост, тя да се промени...
          Добри Божилов
          www.komentari.com

          Коментар


            #20
            не разбрах цена за нивомера на течноста за чистачките ако има такъв естествено без него колата може да се движи :D
            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
            UNO 1.0 FIRE

            Коментар


              #21
              Пръскалката на чистачките не работи откакто е кумена колата и не знам в какво състояние е всичко там. Има я и върти моторчето, но не пръска.
              Добри Божилов
              www.komentari.com

              Коментар


                #22
                Dobri написа:
                Пръскалката на чистачките не работи откакто е кумена колата и не знам в какво състояние е всичко там. Има я и върти моторчето, но не пръска.
                колега не ме интересува пръскалката а датчика който измерва нивото на течноста в казанчето не съм сигурен дали твоята темпра го има това нещо като екстра но представлява едно черно отгоре на казанчето за течноста за чистачките и от него излизат две кабелчета като спадне нивото под минимума и показва вътре на борд компютъра ами горе долу това е дано да съм го обяснил добре и да си ме разбрал :D
                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                UNO 1.0 FIRE

                Коментар


                  #23
                  Може и да е прав Митко - казанчето да не е оригинално. Просто този детайл изобщо не го знам какъв е.
                  Добри Божилов
                  www.komentari.com

                  Коментар


                    #24
                    Dobri написа:
                    Може и да е прав Митко - казанчето да не е оригинално. Просто този детайл изобщо не го знам какъв е.
                    eeeeх пак с моя късмет няма нищо здраве да има :D
                    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                    UNO 1.0 FIRE

                    Коментар


                      #25
                      Dobri написа:
                      Преден десен механизъм за стъкло - 150 лв. (тук не намерих никаква друга цена, освен едни 200 евро за всичко - моторче и механиката около него, възможно е по отделно частите да са по-евтини. Ако някой има инфо от италианеца или от арабите да казва)...
                      Пич, от Италианеца ми казаха 35 кинта, недей моля ти се така....
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #26
                        Yavor написа:
                        Dobri написа:
                        Преден десен механизъм за стъкло - 150 лв. (тук не намерих никаква друга цена, освен едни 200 евро за всичко - моторче и механиката около него, възможно е по отделно частите да са по-евтини. Ако някой има инфо от италианеца или от арабите да казва)...
                        Пич, от Италианеца ми казаха 35 кинта, недей моля ти се така....
                        И мен тая цена ме закопа. По моргите във Варна вървят по 20-30 лв.И в крайна сметка клима има ли и ако има дано цената не е като тази на механизма за прозореца

                        Коментар


                          #27
                          Няма климатик.Тази цена явно ще се преосмисля - налице са достатъчно доказателства, че не е изчислена правилно... :D
                          Добри Божилов
                          www.komentari.com

                          Коментар


                            #28
                            Колега интересувам се от задната броня колко и искаш и дали е здрава

                            Коментар


                              #29
                              stef написа:
                              не разбрах цена за нивомера на течноста за чистачките ако има такъв естествено без него колата може да се движи :D
                              аз я имам тая джаджа.то е малък поплавък

                              Коментар


                                #30
                                pugsy написа:
                                stef написа:
                                не разбрах цена за нивомера на течноста за чистачките ако има такъв естествено без него колата може да се движи :D
                                аз я имам тая джаджа.то е малък поплавък
                                точно така ако си сигурен че работи кажи една цена пък да видим
                                TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                                UNO 1.0 FIRE

                                Коментар

                                Working...
                                X