Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.6 vs Honda Civic Coupe 5 gen 1.5 101 hp(+)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Погледни и Кордоба. На тях слагат по-старите бензинови мотори, които са по-добри за газ.http://www.auto-data.net/bg/?f=showS...d=1453#Cordoba II
    Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

    Коментар


      #47
      wizard88 написа:
      да за всички изброени съм се сещал,най-малкото зло ми звучат бензинова алфа с максимално просто устроения двг 1.6 без вариатор и дизолова ибиза,която вътре е на светлини години от удобството на алфа с червена кожа .Както по-горе споменах държа да е 4/5 и стилото също отпада,сещате се коя е причината .
      На мен пак не ми звучи добре тази 147-ца. Би ли ми казал кои Алфи са с вариатор, защото не се сещам да имат такива, явно съм пропуснал ?Иначе Ибизата е помпа-дюза - 1.9 100 коня или 130 - какво повече искаш ? Много са скъпи ремонтите с тия помпи-дюзи, ама то всяка нова кола си е така... Просто Ибизата ми изглежда по-нова на външен вид. Отделно, че не се обезценява толкова - тя си е евтин Фолксваген, еквивалент на Поло, но като гледам, май държи по-висока цена от Полото.Алфата е много красива и наистина с кожата - луксозна работа, но реално Ибизата си изглежда доста по-скъпа, че и по-нова поне според мен.Но не се сещам защо Стило отпада ? Нали имат хечбек 2(3) и 4(5) врати и комби версия.Все пак съвета ми е, ако е Алфа по-добре бензин. А ако е Сеат - и бензиновите двигатели не са лоши, но дизеловите са много икономични, страшно много. Ще останеш изненадан, а в същото време лекото купе на Ибизата допринася за пъргавината им, но за сметка на това са доста по-скъпи за ремонт и обслужване от бензиновите.
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        #48
        Стило 4/5 ми е много грозновато,алфистите водят 1.9 8в жтд за най-коравия си мотор,материалите са доста по качествени в сравнение с ибизата,1.6 120 варианта е с вариатор 105 е без.Не бързам имам и друга кола,но до 2-3 седмици смятам да стане ясно.
        F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

        Коментар


          #49
          wizard88 написа:
          Стило 4/5 ми е много грозновато,алфистите водят 1.9 8в жтд за най-коравия си мотор,материалите са доста по качествени в сравнение с ибизата,1.6 120 варианта е с вариатор 105 е без.Не бързам имам и друга кола,но до 2-3 седмици смятам да стане ясно.
          Колега, тия 1.6 120 коня не бяха ли Twin Spark или са Twin Spark при 155(6) и 145(6).
          Renault Modus 1.2 16v 2006
          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

          Коментар


            #50
            Правилно колега Twin Spark sa
            ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
            Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
            Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

            Коментар


              #51
              всички бензинови 147 са тс,още 4 по-малки свещи не са болка за умиране,с отстъпката в евро07 са около 60лв.
              F.I.A.T-fix it again tomorrow xaxaxaxa

              Коментар


                #52
                която не е никак малка алб едни 100лв са си свещите
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #53
                  uBaHoBB написа:
                  Джими, така са колите. Просто се изхитриха тия хора и правят колите така, че като ти се счупи нещо, да смениш половината кола.Иначе италианците не са никак глупави, просто това е стратегията - да пестят от материали и да използват по-нискокачествени материали, за да се получат накрая едни евтини и масови коли.
                  едни културни мошеници са италянците!а между другото не си мисли колега че гоуф5 е по добра от една алфа 147 и двете коли се трошат и имат много неща по тях които са заводски грешки, на алфата обаче поне мотора и е здрав, а гоуфа ако е 2.0 незнам , но 1.9 - 105 коня... по добре да не си вземаш кола хондите са дроп наистина по новите... интересно ми е нисан алмера 2.2 дизел каква кола е
                  Punto JTD
                  http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                  Коментар


                    #54
                    jimi69 написа:
                    uBaHoBB написа:
                    Джими, така са колите. Просто се изхитриха тия хора и правят колите така, че като ти се счупи нещо, да смениш половината кола.Иначе италианците не са никак глупави, просто това е стратегията - да пестят от материали и да използват по-нискокачествени материали, за да се получат накрая едни евтини и масови коли.
                    едни културни мошеници са италянците!а между другото не си мисли колега че гоуф5 е по добра от една алфа 147 и двете коли се трошат и имат много неща по тях които са заводски грешки, на алфата обаче поне мотора и е здрав, а гоуфа ако е 2.0 незнам , но 1.9 - 105 коня... по добре да не си вземаш кола хондите са дроп наистина по новите... интересно ми е нисан алмера 2.2 дизел каква кола е
                    Колега, за Голфа не съм съгласен! Според мен доста превъзхожда Алфата, но си е и по-скъп за поддръжка. И си прав, че има много заводски грешки по тях. А за Алмерата какво да ти кажа ? Френска кола!!! Имат 2 дизела 2.2 - 2.2 DT, който не знам колко коня е - 110-114 и 2.2 DCI, мисля че е 136 коня. С две думи не знам това дали е френски Нисан или японско Рено, но и в двата случая не ми вдъхва доверие, защото си е с двигател на Рено и е разработван съвместно с Рено.
                    Renault Modus 1.2 16v 2006
                    Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                    Коментар


                      #55
                      Колеги, нещо не схващам за тия Алфи. Нали уж са TS, а са и вариатор. TS и вариатор едно и също ли е, защото мисля, че не е.
                      Renault Modus 1.2 16v 2006
                      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                      Коментар


                        #56
                        uBaHoBB написа:
                        Колеги, нещо не схващам за тия Алфи. Нали уж са TS, а са и вариатор. TS и вариатор едно и също ли е, защото мисля, че не е.
                        Twin Spark - обозначение, което показва, че има по 2 свещи на цилиндър, нищо повече, а дали всички "Twin Spark" мотори имат вариатор нека някой по запознат да каже
                        punto HGT

                        Коментар


                          #57
                          didich написа:
                          uBaHoBB написа:
                          Колеги, нещо не схващам за тия Алфи. Нали уж са TS, а са и вариатор. TS и вариатор едно и също ли е, защото мисля, че не е.
                          Twin Spark - обозначение, което показва, че има по 2 свещи на цилиндър, нищо повече, а дали всички "Twin Spark" мотори имат вариатор нека някой по запознат да каже
                          Е, да де, това и аз го знам, че са с 2 пъти повече свещи, ама за вариатора не знаех, че имат. Доколкото знам с вариатор е само 1.8, който се слага на Ланчия Либра и Фиат Барчета и май и на Мареа и Купе.
                          Renault Modus 1.2 16v 2006
                          Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                          Коментар


                            #58
                            Двулитровите мотори слагани при алфа 145, 155, 156 тези които са 150к.с. и 155к.с., също са с вариатор, тоест доста мотори има с вариатор, не е само 1,8 мотора След кратка справка, се оказва, че и 1,6 моторите са с вариатор, ето четиво http://en.wikipedia.org/wiki/Variator_(variable_valve_timing)
                            punto HGT

                            Коментар


                              #59
                              Благодаря за информацията!Значи това, че е ТС не означава, че не може да е с вариатор.
                              Renault Modus 1.2 16v 2006
                              Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                              Коментар


                                #60
                                А то май кирията не е от допълнителните свещи
                                FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                                FIAT Punto sx 75 '94

                                Коментар

                                Working...
                                X