Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Bravo 1.9JTD

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: Fiat Bravo 1.9JTD

    valkov_1.4 написа:
    ....Имам Fiat Bravo 1.9 JTD 105к.с. и искам да му сложа чип да вдигна още малко конете колко ще струва това нещо ,с колко горе долу ще се вдигнат и как ще се отрази на колата ................
    Ами ето как ще се отрази един лек ремап.http://www.youtube.com/watch?feature...&v=OWvuOagHcSo Имай предвид, че това е така да се каже "лек тунинг" и може да се надуе още, демек може да се пусне още гориво, но аз не искам повече, заради щаденето на съединителя, че е стоков и не държи на напън, а и дори и с този вариант като я смачкам в ниските обороти съединителя плъзва. Друго съображение е да не пука маркучи на турбопътищата. Разхода си е съвсем приличен с чипа. Смесено за около 6 хиляди км. няма и 5,5. Вярно, че щерката я разтрива основно колата, но пък са винаги 4-5 човека, така, че си е перфектен разхода за колца с чип. Като динамика за 8 клапаново JTD с малката турбина си е съвсем доволно за ежедневна употреба. Ако искаш да надуваш много и да изкараш над 140 коня си трябва друг съединител, друга турбина, по големи дюзи, по-голям кулер и най-вече - ГОЛЯМО ПРИКЛЮЧЕНИЕ. Ако човек може да си го позволи финансово, може да действа смело. Терени за изява има.
    Ситроен Ксантия HDI-110 +++
    Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
    Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

    Коментар


      #17
      По сайтовете за чипове преувеличават...реално на JTD-то потенциала му с чип без други промени е до 125коня максимум..Това 135 е супер оптимално и рисково даже! 20 коня не са малко - усещат се, поне аз ги усещах за... 2-3 дни после като свикнах си викам "Тва пак си стана същия кошер" (((:Пс..познавам човек от София с Браво JTD 160+коня, е определено не си заслужава всичко смени по тая кола, даде един куп пари..просто това не е кола за силов тунинг

      Коментар


        #18
        1

        kristiyan.dimitrov написа:
        По сайтовете за чипове преувеличават...реално на JTD-то потенциала му с чип без други промени е до 125коня максимум..Това 135 е супер оптимално и рисково даже! 20 коня не са малко - усещат се, поне аз ги усещах за... 2-3 дни после като свикнах си викам "Тва пак си стана същия кошер" (((:Пс..познавам човек от София с Браво JTD 160+коня, е определено не си заслужава всичко смени по тая кола, даде един куп пари..просто това не е кола за силов тунинг
        Абре човек и моята е понаправена и е доста сякаш над 160-коня и не ми е излязла повече от 1500лв . За какви купища с пари говориш
        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

        Коментар


          #19
          Re: 1

          cveiba написа:
          kristiyan.dimitrov написа:
          По сайтовете за чипове преувеличават...реално на JTD-то потенциала му с чип без други промени е до 125коня максимум..Това 135 е супер оптимално и рисково даже! 20 коня не са малко - усещат се, поне аз ги усещах за... 2-3 дни после като свикнах си викам "Тва пак си стана същия кошер" (((:Пс..познавам човек от София с Браво JTD 160+коня, е определено не си заслужава всичко смени по тая кола, даде един куп пари..просто това не е кола за силов тунинг
          Абре човек и моята е понаправена и е доста сякаш над 160-коня и не ми е излязла повече от 1500лв . За какви купища с пари говориш
          еми то едно браво струва 1500лв :D
          Bravo 1.9d 97г

          Коментар


            #20
            Незнам гарфункен къде са ти правили софта (VRPerformance?), но съм карал същия двигател в Браво и беше доста добре надуто. 4г. изкарах с оригиналния съединител. И далече по-пъргаво от това, което виждам на клипа. Разходът ми беше 6/100 среден. Трудно можех да го смъкна, просто бях по-млад и буен и рядко имах нерви да карам с 90км/ч.
            "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

            ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
            Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

            Коментар


              #21
              Re: 1

              nsn написа:
              cveiba написа:
              kristiyan.dimitrov написа:
              По сайтовете за чипове преувеличават...реално на JTD-то потенциала му с чип без други промени е до 125коня максимум..Това 135 е супер оптимално и рисково даже! 20 коня не са малко - усещат се, поне аз ги усещах за... 2-3 дни после като свикнах си викам "Тва пак си стана същия кошер" (((:Пс..познавам човек от София с Браво JTD 160+коня, е определено не си заслужава всичко смени по тая кола, даде един куп пари..просто това не е кола за силов тунинг
              Абре човек и моята е понаправена и е доста сякаш над 160-коня и не ми е излязла повече от 1500лв . За какви купища с пари говориш
              еми то едно браво струва 1500лв :D
              За жалост е вярно.
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

              Коментар


                #22
                Re: Fiat Bravo 1.9JTD

                tyson написа:
                .........., но съм карал същия двигател в Браво и беше доста добре надуто. ........... И далече по-пъргаво от това, което виждам на клипа. ....................................
                Май не четете.....
                garfunken написа:
                .................. Ами ето как ще се отрази един лек ремап.http://www.youtube.com/watch?feature...&v=OWvuOagHcSo Имай предвид, че това е така да се каже "лек тунинг" и може да се надуе още, демек може да се пусне още гориво, но аз не искам повече,.......
                Кой е казал, че тази брава е бърза. Нормална колца с леко чипче. Все пак за 6 секунди прави 80-120. Говорим за стокова кола, ежедневен автомобил с лек ремап. Човека дето е пуснал темата иска това. Дайте да гледаме някоя с "гоуем чип". :D cveiba Твоето браво е друга бира. Скрита лимонка. :D :D
                Ситроен Ксантия HDI-110 +++
                Фиат Брава ELX 1,9JTD-105 +++
                Рено Лагуна 1 фаза 2 - 1,6 16v K4M

                Коментар


                  #23
                  Re: Fiat Bravo 1.9JTD

                  garfunken написа:
                  tyson написа:
                  .........., но съм карал същия двигател в Браво и беше доста добре надуто. ........... И далече по-пъргаво от това, което виждам на клипа. ....................................
                  Май не четете.....
                  garfunken написа:
                  .................. Ами ето как ще се отрази един лек ремап.http://www.youtube.com/watch?feature...&v=OWvuOagHcSo Имай предвид, че това е така да се каже "лек тунинг" и може да се надуе още, демек може да се пусне още гориво, но аз не искам повече,.......
                  Кой е казал, че тази брава е бърза. Нормална колца с леко чипче. Все пак за 6 секунди прави 80-120. Говорим за стокова кола, ежедневен автомобил с лек ремап все пак. Човека дето е пуснал темата иска това. Дайте да гледаме някоя с "гоуем чип". :D cveiba Твоето браво е друга бира. Скрита лимонка. :D :D
                  Да знам , но ще свикне със колата и ще иска още и още и още... :D :D :D
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 HP+чип+//// powered by mitaka_neikov

                  Коментар


                    #24
                    В този момент на "свикването" просто се минава на 2,4 версията :D Пак споделям опит :D
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар

                    Working...
                    X