Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Видео с гонки!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    muns61 написа:
    http://fakti.bg/avto/40174-nai-barziat-golf-ii-prebori-veyron
    ШЕ ПОВЪРНА ВЕЧЕ! Извръщение пълно. Ако ще говорим за коли от такъв клас дай да погледнем ауди S2 направо откача магарето.Иначе евала, че са го запазили сток на външен вид, явно немците си се кефят на гошо 2 единствения гоуф който ми харесва като цяло е гошо 5. Ето тая ме кефи вече.
    Punto JTD
    http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

    Коментар


      #47
      [quote="jimi69"]В момента нямам финанси да стъпя на 200коня на гумите с пунтото да ви покажа, гоуфове моуфове как ше припадат... за това ти говорех да не се хвалиш много че като ти вземат трипъти по 300лв и ще сънуваш само 200кс а в твойте сънища можеш да стигнеш и до 500кс без да се озориш много то с един ремап стават чудеса пък с едно ТУРБО става като ЕДНОИШЕС биещо всичко по пътят си с тирове разтояния
      Bravo 1.9d 97г

      Коментар


        #48
        jimi69 написа:
        muns61 написа:
        http://fakti.bg/avto/40174-nai-barziat-golf-ii-prebori-veyron
        ШЕ ПОВЪРНА ВЕЧЕ! Извръщение пълно. Ако ще говорим за коли от такъв клас дай да погледнем ауди S2 направо откача магарето.Иначе евала, че са го запазили сток на външен вид, явно немците си се кефят на гошо 2 единствения гоуф който ми харесва като цяло е гошо 5. Ето тая ме кефи вече.
        свери си малко часовника , кви са тез 15 ки от 105 коня браво с чип , може да има малко хардуерен чип и турбина издута на разпад , ама само еи така с леко чипче не става за сверка ти казвам пунто ГТ сток 16,3-5 на драг не по гтек и след чипосване пада на 15.7-8 а змея въобще не е критерии за бърз дизел , даже е далеч от бързите дизели
        Power Under Pressure

        Коментар


          #49
          WhitePower написа:
          jimi69 написа:
          muns61 написа:
          http://fakti.bg/avto/40174-nai-barziat-golf-ii-prebori-veyron
          ШЕ ПОВЪРНА ВЕЧЕ! Извръщение пълно. Ако ще говорим за коли от такъв клас дай да погледнем ауди S2 направо откача магарето.Иначе евала, че са го запазили сток на външен вид, явно немците си се кефят на гошо 2 единствения гоуф който ми харесва като цяло е гошо 5. Ето тая ме кефи вече.
          свери си малко часовника , кви са тез 15 ки от 105 коня браво с чип , май незнаеш колко трудно се слиза в 15 ките а змея въобще не е критерии за бърз дизел , даже е далеч от бързите дизели
          Колегата SWAT с Типото от форума може да потвърди. Г-тека е любителски, незнам какво отклонение може да дава но съм го виждал с очите си.208 коня на колелата не е лошо какво ?
          Punto JTD
          http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

          Коментар


            #50
            jimi69 написа:
            WhitePower написа:
            jimi69 написа:
            muns61 написа:
            http://fakti.bg/avto/40174-nai-barziat-golf-ii-prebori-veyron
            ШЕ ПОВЪРНА ВЕЧЕ! Извръщение пълно. Ако ще говорим за коли от такъв клас дай да погледнем ауди S2 направо откача магарето.Иначе евала, че са го запазили сток на външен вид, явно немците си се кефят на гошо 2 единствения гоуф който ми харесва като цяло е гошо 5. Ето тая ме кефи вече.
            свери си малко часовника , кви са тез 15 ки от 105 коня браво с чип , май незнаеш колко трудно се слиза в 15 ките а змея въобще не е критерии за бърз дизел , даже е далеч от бързите дизели
            Колегата SWAT с Типото от форума може да потвърди. Г-тека е любителски, незнам какво отклонение може да дава но съм го виждал с очите си.208 коня на колелата не е лошо какво ?
            Добре нека направим така,щом е толкова бърз Змея,сподели една негова победа(над автомобил),и ще докажеш казаното от теб(относно Змея)!За всичко друго,което изписа.............като чета е трудно да ти се обясни за какво иде реч,затова живей си със здраве!

            Коментар


              #51
              jimi69 написа:
              WhitePower написа:
              jimi69 написа:
              muns61 написа:
              http://fakti.bg/avto/40174-nai-barziat-golf-ii-prebori-veyron
              ШЕ ПОВЪРНА ВЕЧЕ! Извръщение пълно. Ако ще говорим за коли от такъв клас дай да погледнем ауди S2 направо откача магарето.Иначе евала, че са го запазили сток на външен вид, явно немците си се кефят на гошо 2 единствения гоуф който ми харесва като цяло е гошо 5. Ето тая ме кефи вече.
              свери си малко часовника , кви са тез 15 ки от 105 коня браво с чип , май незнаеш колко трудно се слиза в 15 ките а змея въобще не е критерии за бърз дизел , даже е далеч от бързите дизели
              Колегата SWAT с Типото от форума може да потвърди. Г-тека е любителски, незнам какво отклонение може да дава но съм го виждал с очите си.208 коня на колелата не е лошо какво ?
              само с некво чипче не става с тези временаосвен ако не намерите леко нанадолнище идеята на гтека е да се сверят часовниците преди да стъпиш на пистата и ние на един драг имахме сверена техника по гтек и аз давах некви 12 ки
              Power Under Pressure

              Коментар


                #52
                jimi69 написа:
                В момента нямам финанси да стъпя на 200коня на гумите с пунтото да ви покажа, гоуфове моуфове как ше припадат... тва е живота - парите праят конете
                И това ли ще припада от тебhttp://www.vbox7.com/play:23c4e4ac

                Коментар


                  #53
                  Bimero написа:
                  jimi69 написа:
                  WhitePower написа:
                  jimi69 написа:
                  muns61 написа:
                  http://fakti.bg/avto/40174-nai-barziat-golf-ii-prebori-veyron
                  ШЕ ПОВЪРНА ВЕЧЕ! Извръщение пълно. Ако ще говорим за коли от такъв клас дай да погледнем ауди S2 направо откача магарето.Иначе евала, че са го запазили сток на външен вид, явно немците си се кефят на гошо 2 единствения гоуф който ми харесва като цяло е гошо 5. Ето тая ме кефи вече.
                  свери си малко часовника , кви са тез 15 ки от 105 коня браво с чип , май незнаеш колко трудно се слиза в 15 ките а змея въобще не е критерии за бърз дизел , даже е далеч от бързите дизели
                  Колегата SWAT с Типото от форума може да потвърди. Г-тека е любителски, незнам какво отклонение може да дава но съм го виждал с очите си.208 коня на колелата не е лошо какво ?
                  Добре нека направим така,щом е толкова бърз Змея,сподели една негова победа(над автомобил),и ще докажеш казаното от теб(относно Змея)!За всичко друго,което изписа.............като чета е трудно да ти се обясни за какво иде реч,затова живей си със здраве!
                  Ей батка, аз имам една обикновенна дизелова кола, която се ползва всеки ден за всякви цели, и за мене алфата на змея не е бавна, въобще не ме интересува кой е победил, казах, че колата е бърза, като за дизел, и разбива мита, че само на ТДИ може да се слагат яки части, точка.Като ти е трудно да ми обясниш, обяснявай как ги биеш там с баварката или с лагуна ли там кво беше и тва е, не ми спами ако нямаш клипове.Дървени философи да искаш WhitePower g-tech има едно момче от групата и го ползват всички, колкото и да е грешен малко или много ще дава някакво време за ориентация. Браво jtd с тръби и чип (според собственика) даава 15.8 - 9Хонда англичанка 113 коня с генерация от блока до края и изваден регулатор на бензина дава 16.0 - 1Алфа 145 2.0 дава 15.37 (най доброто)Тва са времената, които сме видели цялата група, не си измисля и не приказвам фафли !Chavetoчак до такава степен да ми изкривиш думите , не е добре.никога не съм казал такова нещо, спрете да си насосвате.Странно как казах, че съм се гонил с един голф и всички скочиха, май тука всички сте скрити WV фенове, ако има такива въобще да не ме занимават и да не ми пишат в темата мноо МОЛЯ!!! Гоуфъри и Пасатори неискам , виждам всеки ден, така , че ми е достатъчно!Направих си темата да пускам клипове, след гонки, и кво стана ? Станах най големия лъжец според вас, след, като не съм снимал как изпреварвам голфа с чепа Изпреварвам го да, и пак ще го изпреваря и ще го снимам следващия път, щото тука освен тъпи теми без смисъл в тоя раздел други няма. Само предположения, само чуденки, коя кола от заглавието вървяла.Следващия път ако го видя тоя ще си снимам за мене, и няма да покажа нищо на никой, щото явно много се убидиха някой хора, като казах 2 думи против гоуфа.Темата се изчерпа, коментирайте си бързите мерджами, лагуни и бмв-та на тия смешници дето си пускат теми без смисъл, и се чудят сами на себе си как да се самоизлъжат.Айде трийте темата , явно няма смисъл да си играя да пускам клипове тука!
                  Punto JTD
                  http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                  Коментар


                    #54
                    Ами... те келешките гонки стават без предварителна уговорка. Как да се снимат?! Спира някой на светофара до тебе, кима ти... газ, газ... кой да снима?
                    Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                    Коментар


                      #55
                      jimi69 написа:
                      Chavetoчак до такава степен да ми изкривиш думите , не е добре.никога не съм казал такова нещо, спрете да си насосвате.Странно как казах, че съм се гонил с един голф и всички скочиха, май тука всички сте скрити WV фенове, ако има такива въобще да не ме занимават и да не ми пишат в темата мноо МОЛЯ!!! Гоуфъри и Пасатори неискам , виждам всеки ден, така , че ми е достатъчно!Направих си темата да пускам клипове, след гонки, и кво стана ? Станах най големия лъжец според вас, след, като не съм снимал как изпреварвам голфа с чепа Изпреварвам го да, и пак ще го изпреваря и ще го снимам следващия път, щото тука освен тъпи теми без смисъл в тоя раздел други няма. Само предположения, само чуденки, коя кола от заглавието вървяла.Следващия път ако го видя тоя ще си снимам за мене, и няма да покажа нищо на никой, щото явно много се убидиха някой хора, като казах 2 думи против гоуфа.
                      Колега аз и друг път съм го казвал, не съм върл фен на някоя марка/модел.... автомобил.Огледай се малко около себе си и слез на земята. Смешно е да кажеш, че ако имаш 200к.с. и ще припада всичко около теб.Ако автомобила ти беше толкова добър.... щяхме да го гледаме по ВРЦ.......А Вектрата където "припада" ако е екотек не знам какво въобще се хвалиш с този клип. Толкова куци мотори няма никой.Направи един клип с ускорение от 0 натам до колкото можеш и тогава ще видим колко ти върви фиата

                      Коментар


                        #56
                        Аз си мисля, че кола под 1000кг. с 200к.с. требе да повървява

                        Коментар


                          #57
                          Kuku написа:
                          Аз си мисля, че кола под 1000кг. с 200к.с. требе да повървява
                          а с над 200 ако е какво правим
                          Power Under Pressure

                          Коментар


                            #58
                            Гледаме умно

                            Коментар


                              #59
                              fast_ghost написа:
                              Иначе печката ТДИ носи повече на тунинг от ЖТД.
                              Това на базата на опит или?
                              FIAT Bravo JTD GT '99

                              Коментар


                                #60
                                vsd написа:
                                fast_ghost написа:
                                Иначе печката ТДИ носи повече на тунинг от ЖТД.
                                Това на базата на опит или?
                                на базата на слухове на кво може, казал някой си , че ТДИ-то вървяло повече и стана "на всяка манджа меродия"някой с много празна глава може да го каже тва JTD e по добре от ТДИ точка.Воллсваген са последните , които монтираха комън рейла, нали уж им беше много добра технологията, що се прежалиха на Тигуана да монтират първия комън рейл чак 2008, щото се мислят за много умни. Той и началника на Вафлите изкочи и каза, че хонда неставали тъй като слагали обикновенна кутия и обикновен съединител, а Вафлите слагали двоен съединител с DSG кутия, обаче крайния резултат е, че хондата е по евтина, и по евтина подръжка, и атмосверката им върви колкото турбото на Вафлите, и гори по малко , В-тек батко за тва В българия има немска мания за коли, някой от едно време им е набил филма на всички , че немското си е немско и така. Е.. верно е, че може би Вафлата е по издръжлива на окачване от некой фиат ама тва не го прави по добра кола, един фиат също може да бъди много здрав с правилните части. Проблема не винаги е марката, колкото частите. Чупят се , защото имат скъпи части новите коли и не всеки може да си позволи оригинала, аз, като гледам едно пунто кви части има, немога да си представя Ауди или Мерцедес...
                                Punto JTD
                                http://prikachi.com/images/505/4734505h.jpg

                                Коментар

                                Working...
                                X