Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Браво 1,6 90 коня vs. Форд фокус 1,6 101 коня

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Браво 1,6 90 коня vs. Форд фокус 1,6 101 коня

    такам преди малко се състоя гонката между въпросните автомобили.разви се по тоя начин,на старта форда ми дръпва около 1 калник и така до втора след като форда наби втора и все едно нещо го ритна и рязко разликата беше 1 кола в негова полза,но след като аз мина 5000 оборота на втора и започвам да го настигам набивам трета и на финала(400 метра) го бия с една кола.на трета му дърпам много рязко,а той беше убеден че ще ме бие с много.но нямам клип бяхме по сами в колите и нямаше кой да снима.
    Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

    #2
    Извинявам се за спама Yellow_Flash_Colorz_PDT_10 но,искам да попитам 103 коньовите Бравоци вървят ли повече от 90 к. тъи като някъде гледах че въртящия момент е еднакав и би следвало колите да вървят еднакво но по мощния мотор да се развърта до повече обороти и от там да идват десетте кончета в повече

    Коментар


      #3
      по принцип разликата е минимална.въртящия момент не е еднакъв на 90 коня е 140Нм а на 103 е 144Нм,103 коня не вдига повече обороти,по каталог разликата до 100 я дават 1 стотна
      Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

      Коментар


        #4
        Е добре де,при положение че макс. мощност (К.С.) се получава когато умножиме макс. върт. момент (Нм) и оборотите на кол. вал ,от къде идва тази разлика от 13 коня при положение че въртящия момент е еднакъв и оборотите на вала също? ......Сега виждам че си писал че не е еднакъв,но така или иначе 4нм да дават такава разлика.

        Коментар


          #5
          д

          100% разликата е само софтуерна ,демек само ЕКу е различно.Някой пробвал ли е да смени комповете и да сподели мнение. Това го има на много други марки коли.Няма как да произвеждат 2 различни двигателя само за 13 коня.Просто електронно е орграничена едната версия
          Nissan Primera 1.6 16v P11
          ex.Fiat Bravo 1.6 16v

          Коментар


            #6
            и според мен цялата разлика е софтуерна,но все пак не съм сигурен ако някой знае от къде идва разликата нека сподели.
            Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

            Коментар


              #7
              Софтуерна е разликата!!!Доколкото знам ,90 коньовата версия е правена за Германия ,а двигателят си е един и същ!!! Имаше една тема преди време и някой там обясняваше за точно тази разновидност...
              Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
              Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
              EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

              Коментар


                #8
                Predatorsi написа:
                Софтуерна е разликата!!!Доколкото знам ,90 коньовата версия е правена за Германия ,а двигателят си е един и същ!!! Имаше една тема преди време и някой там обясняваше за точно тази разновидност...
                Колега ще си позволя само една малка редакция в твоя коментар. Наистина разликата е само в компютъра на колата но 90к.с. бравовци и брави се произвеждат до първото или второто тримесичие на 1996 година от там на горе всичко става по 103/100 и незнам си още колко аномалие около 100те коня.Поне аз съм чел за такова нещо защото също имаме брава 90коня която е в къщи от края на 97ма година ако имам грешка моля някои да ме поправи
                Subaru B9 tribeca 3.0
                Peugeot 307 04
                Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                Fiat Brava 1.6 16V 103

                Коментар


                  #9
                  и моето браво е 97-ма година,а е 90 коня.90 коньовите мотори се призвеждат за Германския пазар смао това знам.
                  Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                  Коментар


                    #10
                    Аз съм пробвам да сменям ЕКУ-то,мойта е 90 и съм слагал от 103 но почти не намерих разлика,може би минимална
                    Peugeot 307 2.0i ГИ
                    ex: Fiat Brava 1.6 16V 90hp

                    Коментар


                      #11
                      Сегя видях темата тая версия 90 коня сигурно е направена за да и е по-малак данака там в Германия.Другото което съм чувал е че има 16 клапанови двигатели с по един разпределителен вал но тоя явно не е такъв.....Разликата софтуерна или друга е че при 4000 оборота е се 140-144 нм да ама при 5000-6000 оборота въртящия момент се отличава повече. Дори може да се направи 90 коня да е с по-голям ВМ при 4000 оборота но при 5000 ако няма никой от къде да дойдат конете. Така че мощността се смята при други обороти. В случая високите са с малак вътък и трябват цели 6000 за да стигне 90 коня а другия двигател прави 103 при 5750 а 90 коня ги прави и при по-малки обороти дори.
                      FIAT Bravo sx 1.6 16V '97
                      FIAT Punto sx 75 '94

                      Коментар


                        #12
                        Колега големи размишления :D Значи 90 коня ги прават явно заради екологичните норми , а не заради данъка ... А 16 клапанови мотори с 1 разпределителен вал (италиянски) аз лично не съм виждал и не съм чувал да има такова нещо Японците правят такива мотори Едновалов 16 клапанов мотор съм виждал на Мазда 323F
                        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                        Коментар


                          #13
                          моторите с 90 кончета са 8 клапанови а 103 са 16винтилови и няма как да не усещате разлика във вървежа
                          фиат мареа 103 понита
                          спринтер 122 понита
                          пасат с 90 умрели понита

                          Коментар


                            #14
                            mimo MS написа:
                            моторите с 90 кончета са 8 клапанови ...
                            Това къде го прочете-не пиши глупости!
                            LANCIA DELTA II 1.6ie 75HP 835C1.000
                            LANCIA KAPPA 2.0 20V 838A1.000-ex
                            LANCIA DEDRA 1.8 105hp 835A2.046-ex
                            Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8 215hp
                            Grande Punto 1.2 LPG

                            Коментар


                              #15
                              да ти пусна снимка на моя двигател да видиш дали е 8 клапанов.ако твоя е с алуминиевите колектори дали ще намериш разлика
                              Прикачени файлове
                              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X