Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

браво 1.6 16V vs. lada 1.8 турбо

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    браво 1.6 16V vs. lada 1.8 турбо

    здр. момчета голям спор водим с един познат . Сега турбинират въпросната лада и твърди че ще станела голяма бегачка и ще ми сцепела г*** , това е ясно къде е 1.6 къде е 1.8 че и турбо .Развръзката според мен е ясно но ще ги пробваме другата седмица , интересно ми е колко пред фиата ще е ладата която ще е с около 300кг по лека да не казвам повече и въпреки всичко фичо си е фичо и смятам че ще се представи достойно

    #2
    В Русе са спецове в преправянето и турбинирането на Лади. Това съвсем сериозно. Вече имат една дузина направени

    Коментар


      #3
      Аз имам наблюдения над турбо лади. Ще те разкъса много грозно. от 1.3 мотор вадят към 180 коня на под 1 тон купе. Да не говорим , че вече си имаме лада с фиатски турбо мотор. Предполагам не говориш за такава. С риск да ми се смеят аз самия скоро планирам да се пусна с такава турбо лада.
      '99 Алфа Ромео 166 2.4 JTD 210hp, 430NM
      Powered by VRPerformance

      Коментар


        #4
        ладата е 7-ца до колкото разбрах с двигател от нива уж била с инжекция или нещо от сорта .За това че ще ме бие ще ме бие резила ще е ако аз я дръпна :D:D и квот и да го правиш си остава лада теа 180 коня зор работа да ги извади ама ще видим и бравото не тежи кой знае колко

        Коментар


          #5
          Аз искам да видя видео от тази дръпка. Ще бъде интересно как Ладата дърпа напред . В кръга на шегата разбира се не се засягай.(От едно скоро време много хора взеха да се занимават с тунинги на лади и други стари автомобили. )

          Коментар


            #6
            durex_a написа:
            За това че ще ме бие ще ме бие резила ще е ако аз я дръпна :D:D и квот и да го правиш си остава лада
            Еми... Не знам за него какъе резил е да го биеш... Както ти каза "остава си лада" Резил е ти да паднеш, а ако го биеш... Бил си Лада, голяма работа.
            '99 Алфа Ромео 166 2.4 JTD 210hp, 430NM
            Powered by VRPerformance

            Коментар


              #7
              не е точно така 1.6 атмосвер бие 1.8 турбо /примерно/ незнам по какъв коефицент се умножава точно но приблизително по 2 става

              Коментар


                #8
                durex_a написа:
                не е точно така 1.6 атмосвер бие 1.8 турбо /примерно/ незнам по какъв коефицент се умножава точно но приблизително по 2 става
                Предполагам е едновалов мотор с карбуратор? На колко години... ? И с турбо пак си остава морално остарял руски мотор.Докато ти си 16 клапанова двувалка, пълна инжекция, италиански автомобил ( това масово се свързва със спорта )... Просто знам какво ще ти каже оня и за това те подготвям....
                '99 Алфа Ромео 166 2.4 JTD 210hp, 430NM
                Powered by VRPerformance

                Коментар


                  #9
                  [quote="Roman"]
                  durex_a написа:
                  не е точно така 1.6 атмосвер бие 1.8 турбо /примерно/ незнам по какъв коефицент се умножава точно но приблизително по 2 става
                  С такава Лада старта е доста труден.Много е лека отзад и иска хубав шпер.
                  Octavia RS
                  Evo 10-служебната играчка.

                  Коментар


                    #10
                    Roman написа:
                    durex_a написа:
                    не е точно така 1.6 атмосвер бие 1.8 турбо /примерно/ незнам по какъв коефицент се умножава точно но приблизително по 2 става
                    Предполагам е едновалов мотор с карбуратор? На колко години... ? И с турбо пак си остава морално остарял руски мотор.Докато ти си 16 клапанова двувалка, пълна инжекция, италиански автомобил ( това масово се свързва със спорта )... Просто знам какво ще ти каже оня и за това те подготвям....
                    ами гледам ти си в "екшан" средите на градъ надъхания е бай славян /апсолютен скиптик към италянските аФтомобяси/ иначе двигателя си има карборатор аз го гледах ама стърчът и някви кабели имал инжекция но няма да се слага защото няма пари за "мап" ковани бутала и колянов вал и "голямо" турбо , което несъм го виждал незнам коя година е двигателя но си е ладов от де да го погледнеш но пък хората са казали "не искам по мощен автомобил а по лек" фиата ще е 100% повече кила и 100% по малък и не форсиран двигател. Така че квото и да каже автомобилат му е по мощен на пръв поглед

                    Коментар


                      #11
                      много ще ти сложи ладата
                      ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
                      Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
                      Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

                      Коментар


                        #12
                        http://www.youtube.com/watch?v=UrAs7suEvjk дано е по слаба от тази че грозна работа.
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #13
                          хиихих , не ладата е като снимката по горе и ми се струва че ще е само "галена прехвалена" ама да видим

                          Коментар


                            #14
                            нивите имат ли 1.8 мотор ? аз по спомен мисля, че са 1.7 но все тая, ако докарат 150 коня и е с шпер, ще те отнесе с доста.

                            Коментар


                              #15
                              durex_a написа:
                              Roman написа:
                              durex_a написа:
                              не е точно така 1.6 атмосвер бие 1.8 турбо /примерно/ незнам по какъв коефицент се умножава точно но приблизително по 2 става
                              Предполагам е едновалов мотор с карбуратор? На колко години... ? И с турбо пак си остава морално остарял руски мотор.Докато ти си 16 клапанова двувалка, пълна инжекция, италиански автомобил ( това масово се свързва със спорта )... Просто знам какво ще ти каже оня и за това те подготвям....
                              ами гледам ти си в "екшан" средите на градъ надъхания е бай славян /апсолютен скиптик към италянските аФтомобяси/ иначе двигателя си има карборатор аз го гледах ама стърчът и някви кабели имал инжекция но няма да се слага защото няма пари за "мап" ковани бутала и колянов вал и "голямо" турбо , което несъм го виждал незнам коя година е двигателя но си е ладов от де да го погледнеш но пък хората са казали "не искам по мощен автомобил а по лек" фиата ще е 100% повече кила и 100% по малък и не форсиран двигател. Така че квото и да каже автомобилат му е по мощен на пръв поглед
                              кой го прави тоя мотор и кога ще стане, а пък че има ковани бутала е малко вероятно, да не са само легенди покрай проекта
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар

                              Working...
                              X