Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

От 1-ва до 5(6)-та максимална скорост

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Аз пък моята повече от 6000 оборота не сам я настъпвал ...Кеф ми прави като вали да въртя гуми на едно място ... от първа скорост до трета ги изреждам ,сменям на 5500 оборота и е голям кеф бай дъ уей колата ми не мърда и сант

    Коментар


      Аз моята я карам само в оборот,но смятам,че втора е много къса,можеше да я направят малкоооооооо по-дълга!Само до 105 е!
      Fiat Bravo 2.0 20v 154hp
      Audi 2.6 150hp
      Audi RS2 2.2turbo 360hp

      Коментар


        При мен на 120 и изключва. А ти с каква кола си korandomori?
        >>> PUNTO POWER - HGT<<<

        Коментар


          MrElectro написа:
          Аз пък моята повече от 6000 оборота не сам я настъпвал ...Кеф ми прави като вали да въртя гуми на едно място ... от първа скорост до трета ги изреждам ,сменям на 5500 оборота и е голям кеф бай дъ уей колата ми не мърда и сант
          абе като ти гледам двигателя и поста (сменяш на 5500 оборота и не мърда и сант колата) - от кога не си сменял съединителя ? :D Шегувам се естествено де :D а предните ти гуми какви са ? Предполагам задните са двойно по-широки

          Коментар


            Мне ... размера на предните и задните е един и същ - 195/55 (или 50 беше , не помня Yellow_Flash_Colorz_PDT_14 )... Засега като гледам гумите , не си личи ,че са виждали такъв зор и то не веднъж ... Предните са Файърстоун Файърхоук

            Коментар


              Става въпрос за Браво 155!Иначе като цяло колата е доста добре!
              Fiat Bravo 2.0 20v 154hp
              Audi 2.6 150hp
              Audi RS2 2.2turbo 360hp

              Коментар


                Здравейте на всички темата ми хареса и реших и аз да се включа1- 64,22- 112,23- 165,24- 217,25- 230+Прекъсвача е на 8000 от първа до третеа съм го чувал прекъсвача но на четвърта съм стигал до 210 а на пета на мога и да си мечтая трябва да е на 273’Става въпрос за колата от подписа
                Alfa Romeo 156 1,8 TS

                Коментар


                  С Uno 1.0 i.e на втора съм правил 80 на трета 120, като и се бехме натоварили 5 човека.Иначе не сам дигал повече от 150.
                  TUNER UNER

                  Коментар


                    Браво 2.0, 20V, 240 на бензин, на 5-та при 6800 оборота. 230 на Газ на 5-та.
                    Bravo 2.0 20V
                    Tipo 2.0 16V SediciValvole

                    Коментар


                      Здравейте момчета току що се регнах в форума и реших да напиша няколко мнения а у таа мойта Брава оня ден я тествах на 1 - 6000 оборота 50 км/ч, 2 - 6000 оборота 100 км/ч и за трета нямаше време щото имаше семафор и тряаше да спирам когато имам възможност ша я тествам и на 3 и на 4 аа Бравата е 1.6 16V 103 hp
                      Fiat Brava SX 1.6 16V 103 BHP

                      Коментар


                        Време е и аз да се включа:1) 50км/ч - при 5000rpm2) 90км/ч - при 5000rpm3) 130км/ч - при 5000rpm4) 170км/ч - при 5000rpm5) ~212км/ч - при ~5100rpmДържа да отбележа , че съм я опъвал по нанагорнище (лек наклон) , гуми - зимни (Гудрич - 185/60 R14) , 2-ма души на борда , 75 - 80 кг товар в багажника ( умишленно за по добра стабилност на задницата , все пак е зима) , масло Валволин 10W40 , гориво - от Немска Шел бензиностанция ( Шел Випауър Дизел ) , подгрети гуми и двигател (масло) . Пояснявам обстоятелствата , защото всичко има значение!!! :D А що се отнася до ускорението , ще си говорим пак на пролет , в момента колата е обурудвана за зимно шофиране. А ако се чудите защо пък все на 5000rpm , ами защото при 5800rpm двигателя казва ’’А сега ходи си пеш’’ , а пък на мен никак не ми се става пешеходец. :D Между другото забелязвам , че никой не отдава заслуженото на гумите и джантите , а именно : скороста при 5000 оборота е да кажем 130км/ч , при условие че съм с 14’’ джанти , а сега помислете дали при същите обороти на същата предавка , но вече с джанта 16’’ (например), дали скороста ще бъде 130км/ч не мисля :D Както казах по-горе "ВСИЧКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ"
                        .... и когато обърна на Драконови мерки , ще стане бий за да те уважават и уважавай за да не бъдеш бит.....А ЗАЩО ПРОСТО НЕ БЪДЕМ ТОЛЕРАНТНИ , НИКОЙ НЕ Е БРОНИРАН !!!

                        Коментар


                          ivan_enchev написа:
                          Време е и аз да се включа:1) 50км/ч - при 5000rpm2) 90км/ч - при 5000rpm3) 130км/ч - при 5000rpm4) 170км/ч - при 5000rpm5) ~212км/ч - при ~5100rpmДържа да отбележа , че съм я опъвал по нанагорнище (лек наклон) , гуми - зимни (Гудрич - 185/60 R14) , 2-ма души на борда , 75 - 80 кг товар в багажника ( умишленно за по добра стабилност на задницата , все пак е зима) , масло Валволин 10W40 , гориво - от Немска Шел бензиностанция ( Шел Випауър Дизел ) , подгрети гуми и двигател (масло) . Пояснявам обстоятелствата , защото всичко има значение!!! :D А що се отнася до ускорението , ще си говорим пак на пролет , в момента колата е обурудвана за зимно шофиране. А ако се чудите защо пък все на 5000rpm , ами защото при 5800rpm двигателя казва ’’А сега ходи си пеш’’ , а пък на мен никак не ми се става пешеходец. :D Между другото забелязвам , че никой не отдава заслуженото на гумите и джантите , а именно : скороста при 5000 оборота е да кажем 130км/ч , при условие че съм с 14’’ джанти , а сега помислете дали при същите обороти на същата предавка , но вече с джанта 16’’ (например), дали скороста ще бъде 130км/ч не мисля :D Както казах по-горе "ВСИЧКО ИМА ЗНАЧЕНИЕ"
                          Много много душманско каране на дизел и то с зимни гуми.Дано си караш колата още дълго.
                          Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                          Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                          Коментар


                            wwweb написа:
                            В книжката на Brava-та са дадени тези стойности за 1.6 16V:1 - 52 km/h2 - 90 km/h3 - 132 km/h4 - 175 km/h5 - 180 km/hR - 53 km/h
                            Ми аз това го правя с Типо-то 1.6 моноинжекция на газ. Без никакъв тунинг. Е, има електроника на газта - блок и стъпков мотор. Само за задната не знам.
                            Fiat Tipo 1.6 i.e. 1992 г.
                            Suzuki GSX 1100 E 1985 г.

                            Коментар


                              MrElectro написа:
                              Аз пък моята повече от 6000 оборота не сам я настъпвал ...Кеф ми прави като вали да въртя гуми на едно място ... от първа скорост до трета ги изреждам ,сменям на 5500 оборота и е голям кеф бай дъ уей колата ми не мърда и сант
                              ама пускай и съединителя ,като сменяш скоростите и после пак ще си говориме дали не мърда и сант
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар


                                ivan_enchev а каква гума мислиш че можеш да сложиш на тази 16-ка, и да я монтираш на бравото? разликата за която говориш е: 1 см в диаметъра на гумата, дава разлика от около 4-6 км/час при скорост над 160. Най-близо до 185/60/14 е 215/40/16 - разлика 1 мм. Та колко по-висока гума можеш да сложиш предвид мястото с което разполагаш - да не ти опира в завой? Ако е 215, на 45 става, но на 50 вече е твърде висока, май?

                                Коментар

                                Working...
                                X