Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хайде да си сверим километражите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    naskobg написа:
    Пуснах GPS-а от ОМВ на Цариградско и засичах до Пловдив. Съвсем точно си отчита и скоростта и изминатите километри колата. (GPS-а отчете 2,9 километра по-малко, но това беше така, защото в тунела изгуби спътниците и после докъто се позиционира минаха тези километри)
    Това за загубата на километрите не е вярно. И да загуби спътниците, след като ги намери, ГПСа преизчислява разстоянието от последната известна точка.Както и да е.И преди сме писали из форума. Някой колега дори беше постнал една препоръка на ЕС към производителите на автомобили. Съгласно тази препоръка, скоростомерите до 50 км/ч трябва да показват точно, от 50 до 100 - с 5% повече, а от 100 нагоре - с 10% повече.Засичал съм и аз с ГПС и двете коли. На Делтата при скорост на скоростомера 100 км/ч ГПСа показваше 93 км/ч. На Дедрата при 100 по скоростомер показваше 97. На по-големите скорости разликата се увеличаваше. И двете коли са с препоръчания от производителя размер гуми.

    Коментар


      #17
      и аз смятам че километражите лъжат

      Коментар


        #18
        Здравейте колеги.В километражите е заложен процент грешка за който не съм сигурен но вярвам на GPS-a за бравата мога да ви кажа че разликата в скороста започва от 50 км. с грешка от 3 км. постепенно се повишава и на реална скорост по километраж който сочи около 207км. GPS-s отчита 193км.Това за различните автомобили е различно ако се кара с нормалният размер гуми и някой се поразтърси по надълбоко може да открие каква е грешкта заложена за всеки автомобил.По точни замервания ще мога да дам след два месеца като се прибирам в България и ако не ме хванат полицаите. Успех на всички колеги и карайте разумно.
        Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

        Коментар

        Working...
        X