Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

бебока11 каза но дали е така

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Princo написа:
    superfiat написа:
    Princo написа:
    За какво е форум ? Да приказваме глупости и да ни се смеят всички ли ? Не мисля !
    толкова ли с зависим от мнението на другите
    Не напротив,ама като чета кви глупости се пишат ...
    Aми просто не чети тази секция.....Мен също ме интересуват тези неща...

    Коментар


      #17
      аз това съм чувал че има ефект при двигатели с турбо...моята печица ТД100 редовно като я режа го правя този номер...просто отпускам съвсем леко газта и превключвам бързо предавки...оборотите падат съвсем малко и колата дърпа по добре напред...доколкото знам а го знам защото съм слушал и гледал за техники на състезателно шофиране (не претендирам че съм състезател...) дова се прави с цел да се избегне турбо лаг-а (точно така се изразиха хората които го обясняваха) т.е. за дане се губи време до пълно развъртане на турбината...или нещо подобно...
      Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
      BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
      BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

      Коментар


        #18
        Май, темата се превърна в разправия :D
        Grande Punto 1.3 75 hp
        Croma 1.9 Multijet 150 hp

        Коментар


          #19
          kiselo написа:
          ...доколкото знам а го знам защото съм слушал и гледал за техники на състезателно шофиране (не претендирам че съм състезател...) дова се прави с цел да се избегне турбо лаг-а (точно така се изразиха хората които го обясняваха) т.е. за дане се губи време до пълно развъртане на турбината...или нещо подобно...
          хахаха ? Ти турбо системата имаш ли малка представа как работи ? Какво е турбо лаг? Blowoff-a какво прави? Хмм 1-во: На рали състезания много вероятно е колите да са с керамични съединители! 2-ро: Това 100% не е полезно за вашият автомобил!(Все пак вие си ги поддържате, преценявайте си) 3-то: Научете се да карате най-напред, след това експериментирайте с това как да подобрите време от т.А до т.Б; 0-100км/ч, време за превключване на предавки 1->2, 2->3, 3->4, 4->3, 3->2. 4-то: Що е това двоен абриаж(Double clutch) с междинна газ, и има ли то почва у нас?! Моя съвет е не се правете на състезатели и първо мислете за колите си
          Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
          Polo 1.0, юли 1997г.

          Коментар


            #20
            CCB написа:
            kiselo написа:
            ...доколкото знам а го знам защото съм слушал и гледал за техники на състезателно шофиране (не претендирам че съм състезател...) дова се прави с цел да се избегне турбо лаг-а (точно така се изразиха хората които го обясняваха) т.е. за дане се губи време до пълно развъртане на турбината...или нещо подобно...
            хахаха ? Ти турбо системата имаш ли малка представа как работи ? Какво е турбо лаг? Blowoff-a какво прави? Хмм 1-во: На рали състезания много вероятно е колите да са с керамични съединители! 2-ро: Това 100% не е полезно за вашият автомобил!(Все пак вие си ги поддържате, преценявайте си) 3-то: Научете се да карате най-напред, след това експериментирайте с това как да подобрите време от т.А до т.Б; 0-100км/ч, време за превключване на предавки 1->2, 2->3, 3->4, 4->3, 3->2. 4-то: Що е това двоен абриаж(Double clutch) с междинна газ, и има ли то почва у нас?! Моя съвет е не се правете на състезатели и първо мислете за колите си
            добре г-н двукратен рали шампион...сега отивам да си изхвърля аматьорската книжка и ще се запиша във вашия курс за професионални рали шофьори...смееш ми се за неща които дори и на теб не са ти ясни...както и да е карай си със здраве...а за това как си карам аз колата и как ще си я гледам и поддържам зависи само от мен и от дълбочината на моя джоб...съвети от хора които говорят с твоя тон не бих приел никога и по никакъв повод...пс...ако ги разбираш много ги обясни така че и другите да ги разберат...всяко друго присмиване...подмятане..."отваряне"... не е признак за високо ниво на интелигентност...аз не претендирам да ги разбирам а просто споделих това което съм чувал и знам...ако знаеш повече не ми се смей на мен или колегите а ни обясни...има други области 100% в които аз пък мога да те направя смешен както и всеки друг колега...така че...не искам да те обидя а ти казвам как би било добре да се отнесеш с мнението на хората около теб особено в този форум...Примерен отговор на моето мнение : " Колега грешиш!!/Колега, информацията ти е абсолютно грешна. Това се прави при едикои си автомобили заради едикакво си. И лично аз не го препоръчвам за личните ви автомобили, защото би довело до проблеми и т.н."айде и със здраве...
            Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
            BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
            BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

            Коментар


              #21
              Да не би да съм длъжен да ти обеснявам нещо? В интернет всичко си пише, ако имаш желание влизаш и четеш, някои хора зимат пари за да обучават хора на занаят/професия/знания... и бъди сигурен, че на мен тези неща за който съм писал са ми доста ясни
              Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
              Polo 1.0, юли 1997г.

              Коментар


                #22
                CCB написа:
                Да не би да съм длъжен да ти обеснявам нещо? В интернет всичко си пише, ако имаш желание влизаш и четеш, някои хора зимат пари за да обучават хора на занаят/професия/знания... и бъди сигурен, че на мен тези неща за който съм писал са ми доста ясни
                щом не ти се обяснява във форума...!? за какво влизаш изобщо? за да показваш с кофти отношение и присмех колко знаеш ли...за тея дето обучават за тях пък точно не ми обяснявай....хаха...пък ако знаеш на мен са ми по ясни отколкото са ти на теб... просто спирам... дори невиждам смисъл да ти пиша и този пост но ще го направя ей така...лаф да става...имам чувството че форума вече е препълнен със такива като теб...сигурно и това е причината да спирам да го посещавам както направиха одавна доста мои познати за съжаление...
                Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                Коментар


                  #23
                  Който ме е попитал въпрос, по който имам някаква компетенция на всеки съм обеснил, просто трябваше да попиташ както те интересува не да си мерим пишките...
                  Bravo 1.2 16v, ноември 1999г.
                  Polo 1.0, юли 1997г.

                  Коментар


                    #24
                    За мен всеки си има мнение... Моето мнение е че ако реши човек може да си ги сменя както иска ако ще даже и да ги ръчка без да пуска гаста и да натиска съединител... А колкото до това дали е правилно или не е съвсем друга тема... В деиствителност при скоростни натпревари от рода на WRC и т.н. там ги сменят без да пускат газ но и самия съединител няма нищо общо със стандартния до колкото знам е двоен , керамичен а скоростите се сменят от електро-хидравлична помпа... Там се гони всяка стотна от секундата все пак... А в града от сфетофара на ракова болница до сфетофара на дървеница няма особен смисъл от това и най много да ти изпаднат зъбчатките някъде но всеки си преценява....
                    Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                    Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                    Коментар


                      #25
                      Е**хти състезанията, стартовете, смените Тука само професионални водачи, сътезатели, тираджии некви.... И какво постигаш колега, каква "турбо-дупка" при твоя дизел при смени на 4 300-4 500 об/мин Освен да е*аваш мамата на съединителя и силовото предаване, не виждам какво друго постигаш Иначе си прав - троши и я прави каквото искаш, твоя си е П.С. Помисли има и други начини/техники чрез които да ’’поддържаш турбината в оборот’’

                      Коментар


                        #26
                        Братле не мисля че съм споменавал да имам проблем със турбото или нещо за задържането във високи обороти...Още повече при мен максимален въртящ момент се достига при 1500 обр/мин ...Такаче не виждам какви дупки ти се въртят из главата...П.С. Говорех за постовете по горе че всеки си прави сметката и сам си преценя кое е правилно и добро и кое не... А аз специално съм последния човек в този форум които би тръгнал да се прави на състезател... Още по малко със печката...
                        Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                        Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                        Коментар


                          #27
                          Към колегата kiselo се отнасяше поста ми

                          Коментар


                            #28
                            :D Аз да се допълня все пак .... Спирам да следя темата.... A ако колегата по горе е тръгнал да прави от печката бегачка... незнам мога да пожелая само късмет!
                            Fiat Bravo 1.6multijet 105cv. Renault Laguna III 2.0dCI Automatic
                            Бившите :D Ford C-MAX 2.0 TDCI 136cv , Mercedes A170 CDI Automatic , Opel Vectra C 1.9 CDTI 150hp Automatic , Renault Scenic 1.9dCI , Megan grandtour 1.9dCI , Fiat Punto 1.9jtd , Alfa 145 boxer - Renault 5

                            Коментар


                              #29
                              Tie написа:
                              Към колегата kiselo се отнасяше поста ми
                              ха явно и ти нищо не си разбрал но както и да е...ще ти обясня какво се опитах да кажа... Не колега не се опитвам да се правя на състезател. С брава 1.9 тд100 немога да съм състезаел, а и не искам. На лято мисля да си купя Купе 20 16вТ тогава може да се правя. Казах си мнението по темата, ако не се лъжа тя беше за нещо такова или съм в грешка?! Да понякога си настъпвам колата и сменям на 4100об предавки и ми доставя удоволствие. Карам си колата само с качествени консумативи и се надявам, че и горивото което сипвам също е качествено което не означава наливно масло за 50лв и т.н. Така съм преценил, мога да си го позволя и го правя. Както и сами казахте всеки сам преценява как да си кара колата. Това не означава, че на всеки светофар или куца права се правя на голфар. Това са индивидуални случаи. Да водил съм я и на гонки и да пускал съм я не за да се правя на състезател а за удоволствие. Както казах изразих мнение по темата, а вие дето знаете само да лаете и да обяснявате колко сте примерни и колко много разбирайте от коли двигатели състезания и т.н. е карайте си начупените фиатчета и лайте...да сте живи и здрави...аз спирам да посещавам вече този форум...даже вече ме е гнус да чета мненията на разни дето много разбират и знаят само да лаят...поне от време на време да хапехте...пък то само дебнете някой да си напише поста и да се ИЗСЕРЕТЕ след него и да му обясните колко е накадърен шофьор и как не си пази колата и как нищо не разбира от двигателите и т.н. всички теми са пълни с подобни постове във всички раздели направо е отвратително...тук има повече хора с голфаджииски разбирания отколкото във голфаджииския форум...
                              Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                              BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                              BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                              Коментар


                                #30
                                Re: бебока11 каза но дали е така

                                superfiat написа:
                                вие колеги с опит по голям от моя ми кажете.редно ли е при гонка и превключване на скоростите да не с епуска гаста.ащото на мен не ми се вярва че това помага след като веднага бие прекъсвач и скоростите хъркат.
                                Редно е Печелиш доста време,а ако си по-на ТИ с колата може и без да натискаш съединитела да ги сменяш Много професори сте тук,само ще ви кажа че не сте в час повечето

                                Коментар

                                Working...
                                X