Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Bravo 1.6 16v vs Honda Civic 1.5 16v ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Все едно аз да сравнявам твойто купе с 240 коня атмосферен двигател на Хонда С2000.. там и бинокъл няма да ти помогне :P
    I NEED SPEED!

    Коментар


      #17
      Така колеги,аз съм собственик късметлия на Хонда Сивик 1.8 VTI около 180к.с. искам да кажа че съм се пускал с БМВ 325 и сами може да се досетите за резултата щом се хваля,а бавареца беше със сменян диференциал и минаваше стокова 325 със 2 коли,така че си правете извода!!!Да поясня на колегите че 1.6 VTI 160 к.с. е най слабата има 170 и 185 също 1.6(говорим за двувалки,без турбо!!!)

      Коментар


        #18
        pano написа:
        Така колеги,аз съм собственик късметлия на Хонда Сивик 1.8 VTI около 180к.с. искам да кажа че съм се пускал с БМВ 325 и сами може да се досетите за резултата щом се хваля,а бавареца беше със сменян диференциал и минаваше стокова 325 със 2 коли,така че си правете извода!!!Да поясня на колегите че 1.6 VTI 160 к.с. е най слабата има 170 и 185 също 1.6(говорим за двувалки,без турбо!!!)
        Този Сивик дето е 185 коня ,мисля че беше 86 или 89 набор нали... След това ги намаляват заради еко нормите...много жалко иначе са доста яки бегачки!Иначе твоята коя година е ,колега?За коли с равни килограми и коне и доста относително коя ще победи!Има много фактори определящи коя ще е по-напред...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #19
          Пано, с какво гърне си на Хондата? Звука е нереален
          I NEED SPEED!

          Коментар


            #20
            Xanos написа:
            Корса ГСИ ще накаже и 1.8 16в браво, че и ще държи на 2.0 20в. За какво говорим в момента? Говора за коли с горе долу равностоини килограми и коне!
            eee корсата е между 900-1000кг бравото е 1050 ...нещо такова. Е мерка за равностойността са наистина теглото, но не и конете. Гледаме вида на мотора, обема и начина на пълнене, това че некой инженерен отдел на някоя марка са по-находчиви и са направили по-мощни мотори от даден обем си е друго. Но всичките коли дето ти изредих са бензинки,16в, атмосферни, айе ЦРХа дето е VTi няма да го броим щото има вариатори на смукателния и изпускателния валове,нооо забравих да кажа и за SAXO vts и митсубиши колта 1.6 16в 113 или 116кс..... Нещото което ме накара да си купя италянка е точно браво 1.6 16в на един приятел....доста си върви за 1.6 спор ваобще не може да има
            coupe 1,8 16V

            Коментар


              #21
              pano написа:
              Така колеги,аз съм собственик късметлия на Хонда Сивик 1.8 VTI около 180к.с. искам да кажа че съм се пускал с БМВ 325 и сами може да се досетите за резултата щом се хваля,а бавареца беше със сменян диференциал и минаваше стокова 325 със 2 коли,така че си правете извода!!!Да поясня на колегите че 1.6 VTI 160 к.с. е най слабата има 170 и 185 също 1.6(говорим за двувалки,без турбо!!!)
              Браво колега, много се радвам на японците но нали се сещаш че като тръгнеш да търсиш кола която не е на "котор" и да си заслужава парите трудно можеш да избираш...каква падне аз съм с ватиатор на смукателния вал а колата е 1200кг и 1.8л, виждам разликата Ти лично пускал ли си се с някой C20XE на опел....
              coupe 1,8 16V

              Коментар


                #22
                Александър1982 написа:
                Xanos написа:
                Корса ГСИ ще накаже и 1.8 16в браво, че и ще държи на 2.0 20в. За какво говорим в момента? Говора за коли с горе долу равностоини килограми и коне!
                eee корсата е между 900-1000кг бравото е 1050 ...нещо такова. Е мерка за равностойността са наистина теглото, но не и конете. Гледаме вида на мотора, обема и начина на пълнене, това че некой инженерен отдел на някоя марка са по-находчиви и са направили по-мощни мотори от даден обем си е друго. Но всичките коли дето ти изредих са бензинки,16в, атмосферни, айе ЦРХа дето е VTi няма да го броим щото има вариатори на смукателния и изпускателния валове,нооо забравих да кажа и за SAXO vts и митсубиши колта 1.6 16в 113 или 116кс..... Нещото което ме накара да си купя италянка е точно браво 1.6 16в на един приятел....доста си върви за 1.6 спор ваобще не може да има
                I NEED SPEED!

                Коментар


                  #23
                  Значи съм със сменяна генерация от 42мм на 55мм това е от колектора до края(колекторчето е стоково).Незнам какъв е тоя двигател на Опел C20XE и какви коне е(ако 150к.с. няма шанс),но за сега съм се пускал със Форд Пробе 2.5 (6 цилиндров 163к.с.) и го оставих в точица(не точка хе хе) и това БМВ 325 (пак 6-так).Това лято следват валове,всмукател,изпускател(плетка 4-1) и еър интейк че карам с филтър от 1.5(114к.с. В-Тек това беше стария ми двигател,но вече не е!),и накрая настройки на ЕКУ-то и резултат около 200 к.с. (не мислете че коне се вдигат лесно,3000лв=20к.с. реални).

                  Коментар


                    #24
                    Нищо не разбрах ?Honda-та 90 к.с. или 114 ?Ако е 114 ще ме прощаваш ама не е била читава !
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      #25
                      Колега не си разбрал ние говорим за друго сега.

                      Коментар


                        #26
                        Аз говоря за Хондата в заглавието, видях, че за друго говорите колега.
                        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                        Коментар


                          #27
                          pano написа:
                          Колега не си разбрал ние говорим за друго сега.
                          Как така говорите за друго сега Колегата е пуснал тема и трябва да се предържаме към нея , ако не пусни друга тема и друго си говорете
                          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                          Коментар


                            #28
                            ок sorry за оффа

                            Коментар


                              #29
                              Хондата е 90 коня
                              I NEED SPEED!

                              Коментар


                                #30
                                И пак зависи ..... нормално е да си пред нея, ДВГ е VTEC-E, но пипне ли се ще му гледаш задния номер.Изобщо много странни сравнения 103к.с. vs 90к.с.
                                F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                                Коментар

                                Working...
                                X