Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Мареа Уикенд 1.6 16V срещу БМВ 318i

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    Re: Фиат Мареа Уикенд 1.6 16в срещу БМВ 318и

    Dikata_BG написа:
    ако ти се гледа по голям сеир 2.0 20в купе с турбо срещу 2,литровия инжекцион на БМВ в всички тези случаи конета са подобни но фиатите по барзи на каси отсечки
    Чекай сега,купето 2.0 20V не е ли 220 к.с. ,а Бмв-150?

    Коментар


      #47
      Re: Фиат Мареа Уикенд 1.6 16в срещу БМВ 318и

      [quote="
      Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

      Коментар


        #48
        Re: Фиат Мареа Уикенд 1.6 16в срещу БМВ 318и

        SHB написа:
        Dikata_BG написа:
        ако ти се гледа по голям сеир 2.0 20в купе с турбо срещу 2,литровия инжекцион на БМВ в всички тези случаи конета са подобни но фиатите по барзи на каси отсечки
        Чекай сега,купето 2.0 20V не е ли 220 к.с. ,а Бмв-150?
        Опа имах предвид 2,8литровия но барзах да излезна за 1 кафе извинявам се
        Subaru B9 tribeca 3.0
        Peugeot 307 04
        Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
        Fiat Brava 1.6 16V 103

        Коментар


          #49
          Няма да пускам нова тема - надявам се колегата да не ми се сърди, защото става дума за Мареа комби със същия двигател като неговия. Не съм тръгнал целенасочено да се състезавам, а само да споделя една импровизирана случка от днес. Връщам се от София по магистралата и си карам културно със 130. Обаче явно по нагорнището това е достатъчно и всички бързаци, които ме изпревариха по Ботевградско шосе, когато си карах културно с 50-60, колкото е ограничението, започнаха да остават зад мен. По едно време, както съм се наел нагоре, изпреварвам един Голф 3. Стигаме превала горе на Витиня и почва дългото надолнище. Голфът явно се почувства засегнат и с голяма засилка ме изпревари. Аз обаче, надолу по баира си пасувам и давам отдих на машинката. На голфаджията обаче това не е достатъчно. Умишлено намали и ми се тупна отпред. Аз си карах така културно след него, докато не минахме последния тунел. Тръгвам да го изпреварвам и виждам, че е с хитовия сред автоджамбадите двигател ТДИ, малко цигански тунинг, това-онова. Не щеш ли, изведнъж Голфът почва рязко да ускорява. Я, викам си, да видя какво могат тез ТДИ-та. Наистина, в началото стартира пъргаво. Аз обаче настъпвам здраво и виждам, че около 160 пъргавостта на Голфа свърши. На 170 вече бях наравно с него и тук се прояви добрият характер и култура на дизелака - просто ме изгледа как го подминах като спрял, защото когато баща ми, който беше с мен, ми каза, че съм със 190, Голфарата беше далеч назад. Брей, много вървят тез дизелаци, бъдещето е в дизеловия двигател. Чудя им се на голфаджиите - с туй купе като сандък, за какви състезатели се мислят - представям си какви вибрации е имало в каручката му и как едвам го е удържал в пътя. Това исках да ви споделя, защото съм леко доволен как за пореден път беше разбит митът за дизелаците. Аз досега си ги вземах само по нагорнище и си признавам, че малко резервирано подходих, когато настъпих в началото и го виждах как стартира след тунела, но после се оказа слаба ракия. Поздрави и още веднъж се извинявам на колегата, че му ползвах темата, ама тя е пак за триумфа на 1,6 16В двигателя.
          Fiat Marea Weekend 1,6 16V

          Коментар


            #50
            sugarboy написа:
            .......
            Сигурно е бил Голф 3 TDI-90 к.с. на 1 000 000 км. Ако беше някой с TDI или TDI щеше да те отнесе като куцо пиле домат.
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #51
              [quote
              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

              Коментар


                #52
                VooDoo написа:
                Сигурно е бил Голф 3 TDI-90 к.с. на 1 000 000 км. Ако беше някой с TDI или TDI щеше да те отнесе като куцо пиле домат.
                Беше с две червени букви и определено не е да нямаше желание да ме отнесе, но реалността беше съвсем друга. Дори след като го изпреварих, намалих малко до 170, взе леко да ме застига, но като настъпих пак до 190, безславно изостана и май кривна към Ботевград да си ближе лютите рани.
                Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                Коментар


                  #53
                  sugarboy написа:
                  VooDoo написа:
                  Сигурно е бил Голф 3 TDI-90 к.с. на 1 000 000 км. Ако беше някой с TDI или TDI щеше да те отнесе като куцо пиле домат.
                  Беше с две червени букви и определено не е да нямаше желание да ме отнесе, но реалността беше съвсем друга. Дори след като го изпреварих, намалих малко до 170, взе леко да ме застига, но като настъпих пак до 190, безславно изостана и май кривна към Ботевград да си ближе лютите рани.
                  Е, ако сложи една емблема от MASERATI Тогава какво? :D . Виж, хубаво че си наказал Голф-а, но ако наистина колата е била TDI според мен нямаш шанс. Ако не бъркам този автомобил е 131 к.с. и с 2 пъти по-голям въртящ от Фиат 1.6/16 V. За да го изпревариш сигурно Голф-а е имал някакъв проблем. Аз пък днес наказах един ....Трабант. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                  SEAT Leon Cupra 300
                  Triumph Street Triple 765 R

                  Коментар


                    #54
                    ,,,
                    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                    Коментар


                      #55
                      VooDoo написа:
                      sugarboy написа:
                      VooDoo написа:
                      Сигурно е бил Голф 3 TDI-90 к.с. на 1 000 000 км. Ако беше някой с TDI или TDI щеше да те отнесе като куцо пиле домат.
                      Беше с две червени букви и определено не е да нямаше желание да ме отнесе, но реалността беше съвсем друга. Дори след като го изпреварих, намалих малко до 170, взе леко да ме застига, но като настъпих пак до 190, безславно изостана и май кривна към Ботевград да си ближе лютите рани.
                      Е, ако сложи една емблема от MASERATI Тогава какво? :D . Виж, хубаво че си наказал Голф-а, но ако наистина колата е била TDI според мен нямаш шанс. Ако не бъркам този автомобил е 131 к.с. и с 2 пъти по-голям въртящ от Фиат 1.6/16 V. За да го изпревариш сигурно Голф-а е имал някакъв проблем. Аз пък днес наказах един ....Трабант. Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
                      Е, ако е имал някакъв проблем, това си е негова работа, защото не аз съм предизвикал гонката - той ми се натискаше, а и до момента на излизането от тунела, аз изобщо не му обръщах внимание, защото Голфовете ги гледам с презрение - само ме дразнеше, че ми се пречка отпред. Чак тогаз му видях двете червени букви. Освен това друго ми е чудно - може с колкото си иска конски сили и въртящ момент да е, но това купенце не е пригодено за подобни скорости - каква стабилност може да има. Той наистина по нагорнището да се скъса, 170 не може да вдигне, но тук става дума, че бяхме вече в края на надолнището, тоест съвсем лек наклон надолу, защото аз 190 бях вдигал, но на напълно равен участък, а тук се виждаше, че може още, защото аз, като го видях, че изостава, намалих, преди да съм стигнал предела на възможностите, а за него стана ясно, че толкова си може, защото при повторното ми натискане, пак изостана. Но негова си работа, да не се е гъзарил със селския си тунинг, аз за себе си съм доволен, а и защитих честта на марката, след като ми бе хвърлена ръкавицата.
                      Fiat Marea Weekend 1,6 16V

                      Коментар


                        #56
                        стига с простотии,аз днеска победих бмв 1.8 ис а съм с скромно браво 1.6 16. престанетееееееееееееееееее с тия германски дървета бе хора.дизаина им е добър.спор няма.ама сичко свършва до тук.поздрави на всички бмв-та.ако има някой желаещ да се пробва с мен да заповяда.аз колата я паркирам в люлин 8 зад фото крум.ако някой с бмв 1.8 ме бие.черпим бира.скайпа ми е bastuna_83.пишете.
                        fiat bravo 1.6 16v gt
                        fiat marea 1.9 8v jtd
                        fiat punto 1.7 td
                        fiat marea 1.6 16v

                        Коментар


                          #57
                          с колко би бмв-то П.С. извинявам се за отклонението
                          ex Fiat Bravo 1.6 16v 103++hp,,Fiat Coupe 1.8 16v 1??+hp 97г ,Alfa Romeo 145 2.0 QV 1!?+ 96г ,Alfa Romeo 146 1.9 JTD +
                          Frord Focus 1.8TDCI+ chip 03г / BMW E46 320d
                          Може да си разочарован ако не успееш, но ще си обречен ако не опиташ !!!

                          Коментар


                            #58
                            Естествено че ще го биеш макар и с малко...

                            Аз карам Мареа Уикенд 1.8 16 два вала 122 коня и тупам 318ката както пожелая ..

                            Коментар


                              #59
                              Re: Естествено че ще го биеш макар и с малко...

                              [quote=".
                              Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                              Коментар


                                #60
                                122к.с.

                                ами моята излиза на 122 коня ... на тарга.тя е 98г. 12м и обикновенно като купувам части понякога ми излиза по рама или 98 или 99..нямам идея защо е 122..ама върви доста приятно..

                                Коментар

                                Working...
                                X