Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Имало интересни бегачки в Русе

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #76
    Този мотор, за който колегата говори е 2.5 ТД Преди да си купя Марейката карах този мотор на купе от 155-заводско така! Алфата беше уникат светло-сива кожа, ел стъкла, огледала, седалки подгряване на седалките климатроници.... все! Каквото съм му причинил на автомобила - /една нафтова печка все пак/ много от хората тук няма да причинят на колите си до края на живота си! Тази АЛфа карах 6 години и над 120 000 км. и съм сменил 3 водни помпи за все бога! Този мотор с четирите отделни глави го слагат Ровър на големите си модели/да не забравяме, че англичаните са маниаци на тема качество/ от около 91 до 97-8 год - не знам точно, слагат го Крайслер на вановете си , слагат го Чероки на джиповете си /американците са прагматици - факт/, Исузу има джип пак с този мотор.... Защо ли другите производители го слагат този мотор на неслучайните си модели Вижте ,че Алфата на колегата е на над 500 000 километра! Дайте малко по-лекинко де то сектанти, сектанти, ама пък чак нищо друго да не съществува освен мотора на Седичи и на Ланча турбо И Иванко в пистовия шампионат за туриситически автомобили Алфа 155 и 156 пак с фиатови мотори ли участват , щото до преди две години бяха безспорни фаворити там май, наред с БМВ, Хонда, Сеат, Крайслер.... / Фиат и Ланча нямаше де /
    ТУНИНГА СТРУВА ПАРА! ДРУГОТО Е ..... МУНИНГ

    Коментар


      #77
      Вий кво колега,каде прочете че и аз не сам сагласен с мнениата на другите?Ако си мислиш че ми казваш нещо ново-сбаркал си.Цел йивот се занимавам с автомобили и по точно имам сервиз и то не в БГ.Просто се регистрирах вав вашиа форум от лубопитство.Нито сам Ти нарекал фиата кенеф,нито курник нито кочина.Мисла че целта на един форум е точно такава-всеки да изказва мнение по некои вапроси а не да обийда другите марки различни от фиат и да налага собственото си мнение.Вапреки че сам фен на Алфа Ромео с интерес чета темите вав Фиатскиа форум,знам че сам на гости и ако не сам удобен просто ми кайи и ще си чета без да се обайдам повече.И последно ако си мислиш че фиат е наи доброто мисла си сас още по голема грешка.
      164 td-1989
      164 td-1993
      164 ts-1991
      166 ts-2000
      DELTA HF 2.0 16V TURBO INTEGRALE-1992

      Коментар


        #78
        Колега "164 td",аз никого не съм обидил,можеш да провериш и в постовете ми по-горе.Като цяло негативното ми мнение към частта Алфа от концерна Фиат е провокирана от собствениците "идиоти" на тези автомобили(не че няма изключения,но с такова убеждение съм останал от доста години насам и лицемерното им отношени към другите две марки,все пак мое мнение).Другото което не сте схванали с колегата "2000 20v turbo" е че тук става въпрос за бензинови мотори,не за дизелови,както и не е мястото тая тема за коментиране на техните възможностти(все пак темата е моя).Колега "2000 20v turbo" аз коментирам старите мотори на концерна,а ти ми сравняваш по-новите мотори и не забравяй че в серийните модели са по 166-155 коня което си е доста далеко от DTM -ските 420 коня, WTCC -те са около 285 коня.Също така не съм и видял някой да преработи сериен такъв мотор до върховия такъв,така че тука работата става със съпоставяне все едно на Ф1 с 156 примерно.Прилика няма никаква.По въпроса за не участието на Фиат/Ланча след 1992-1994(не помня кога точно) е също общоизвестно ,а именно преливането на бюджета на Ланча Рали Тим към Ферари Ф1 Тим.Така че да се придържаме към реалните факти и да не разводняваме темата,моля
        Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

        Коментар


          #79
          Аха иасно колега.Ам що не земеш и форум да си направиш като темата е твоиа и да си пишеш само ти в него след като не те интересуват чуйди мнениа.Мейду другото освен дизела 164 имам в момента и две бензинки 164 и 166 и имам чувството че колкото километри си минал ти с Фиат аз имам толкова назад с предишните и сегашните ми Алфи.Това е последното нещо което пиша в твоите теми.Освобойдавам те от присаствието си и извинаваи ако има нещо!
          164 td-1989
          164 td-1993
          164 ts-1991
          166 ts-2000
          DELTA HF 2.0 16V TURBO INTEGRALE-1992

          Коментар


            #80
            164 td написа:
            Жий кжо колега,каде прочете че и аз не сам сагласен с мнениата на другите?Ако си мислиш че ми казжаш нещо ножо-сбаркал си.Цел йижот се занимажам с ажтомобили и по точно имам сержиз и то не ж БГ.Просто се регистрирах жаж жашиа форум от лубопитстжо.Нито сам Ти нарекал фиата кенеф,нито курник нито кочина.Мисла че целта на един форум е точно такажа-жсеки да изказжа мнение по некои жапроси а не да обийда другите марки различни от фиат и да налага собстженото си мнение.Жапреки че сам фен на Алфа Ромео с интерес чета темите жаж Фиатскиа форум,знам че сам на гости и ако не сам удобен просто ми кайи и ще си чета без да се обайдам пожече.И последно ако си мислиш че фиат е наи доброто мисла си сас още по голема грешка.
            Че Алфовските двигатели са с доста по-малък тунинг потенциал - това обида към собствениците ли трябва е? Просто такава им е философията на проектирането на Алфите - доста е различна от тази на Фиат допреди години поне, а и никой не сяда да проектира кола, която да е кенеф, курник или кочина.Такава може да стане само, ако собственика "полага" нужните грижи в тая насока В тая тема последните спорни коментари тръгнаха в стил коя от двете марки носи повече на силови модификации, а не как се представят моделите им в ежедневната експлоатация.За ДТМ няма какво да говорим с извънземните материали в атмосферните им мотори, които се развинтват на почти два пъти оборотите на заводските.П.П. ааа, сега видях че ivanko_rs e нарекъл алфовските мотори кенефи.Това е модерен израз в Русенските авто-сервизи, не е той виновен за навлизането му в употреба
            sigpic
            Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
            475HP 11,5/1,9/191
            YouTube

            Коментар


              #81
              164 td написа:
              Аха иасно колега.Ам що не земеш и форум да си направиш като темата е твоиа и да си пишеш само ти в него след като не те интересуват чуйди мнениа.Мейду другото освен дизела 164 имам в момента и две бензинки 164 и 166 и имам чувството че колкото километри си минал ти с Фиат аз имам толкова назад с предишните и сегашните ми Алфи.Това е последното нещо което пиша в твоите теми.Освобойдавам те от присаствието си и извинаваи ако има нещо!
              Пич дразниш Ти си поредния собсвеник на Алфа който ми затвърждава негативното мнение към марката и собствениците и.А сега въри го оборвай.Между другото аз карам ЛАНЧА ,ако не си забелязал и също така не съм упоменавал никъде колко км съм бил навъртял с мойте коли Както каза и колегата "ici" израза "кенеф" употребен за моторите и въобще цялата механика на Алфа тръгна точно от един сервиз и то точно от приятел който има 155 2.0 8 ТС Явно отново не си забелязал основното нещо в темата,а именно ЗАГЛАВИЕТО.Аз ти го обясних и в по-горния пост за какво иде реч в темата,ама кой да чете.Ти на мене не ми пречиш,пиши си(ама по темата,обаче като гледам май няма какво да напишеш),обаче си оправи правописа щото ми е трудно да разбера какво си написал И по темата,скоро се очаква още една Лада 2105 Турбо,интересно ще е как ще се държи,тая ще бъде с карбуратор,няма да е с мегакур
              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

              Коментар


                #82
                Маркта "Алфа Ромео" не е виновна затова че има хора избиващи комплекси Това е една легендарна фирма със своето велико минало,но нищо не я прави повече от Фиат и Ланча Не по-малко успехи имат и те, да не говорим за n-на брой автомобилите които са записали със златни букви в автомобилната история Аз лично като "болен фен" на италианското автомобилостроене (разбирайте концерна ФИАТ) никога няма да кажа лоша дума за Алфа, за разлика от повечето каращи Алфи и избиващи грозни комплекси. Още повече че в семейството имаме и 155-ца 2.0 16В "Спорт Едишън" от 96-а и със сигурност няма да е последната ми Алфа, Ланча или Фиат Казано с две думи - ТЪПО Е ДА СЕ ДЕЛИМ ИТАЛ СЕКТАТА, НАЛИ Ivanko RS - а за ладата с нейния си матор ли ще е турбинирана и карб. или пък с Ланчов-ия от Делта ХФ или изненада П.С. Не обиждам и не визирам никого с горното си мнение - просто осъзнавам една грозна и тъжна истина - делим се на "Фиатаджии" , "Ланчисти", "Алфисти" и т.н. вместо да сме единни: ALL CAR RACING - FORZA ITALIA!!!

                Коментар


                  #83
                  Колега "Tie",Ладата ще си бъде с ладов мотор с турбокомпресор.Не им увират главите на някои хора какво точно трябва да слагат Между впрочем от вчера се започна един проект на мотор с доста странна концепция,а именно Фиат-ски блок от 1.6 двувалов 8 клапанов ,обаче с глава от Седичи.Мотора е за една Лада бегачка в истинския смисъл на думата,кара се в Х2.Интересно е какво ще стане като го завършат.Ще помагаме с каквото можем :D
                  Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                  Коментар


                    #84
                    ivanko_rs написа:
                    Колега "Tie",Ладата ще си бъде с ладов мотор с турбокомпресор.Не им увират главите на някои хора какво точно трябва да слагат
                    То там не е до увиране работата, ами до лев.Все пак на тая крехка възраст да караш напълно подготвена турбо Лада си е високо ниво :D
                    ivanko_rs написа:
                    Между впрочем от вчера се започна един проект на мотор с доста странна концепция,а именно Фиат-ски блок от 1.6 двувалов 8 клапанов ,обаче с глава от Седичи.
                    Концепцията е най-добрата комбинация за този 1.6
                    sigpic
                    Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                    475HP 11,5/1,9/191
                    YouTube

                    Коментар


                      #85
                      Интересно доста, все пак си мисля че по спомен имаше и "металекс" лади с турбо, но за съжаление нямам подробна информация. А за карбуратора предполагам че ще бъде от Делта ХФ или Рено 5 турбо (Мк1)? Поне за тези "турбо-карбуратори" се сещам да се срещат по наще земи Имаше и някакви Митсубиши Кордия, ама май бяха с електроника.Дали "присаждането" на тиквата ще бъде лесно - ако можеш впоследствие да разкажеш малко какви промени са необходими,че тука един пич с Тема 8В турбо ме убеждава че на неговата и мойта можело лесно да се "метне" 16В глава

                      Коментар


                        #86
                        Tie написа:
                        Дали "присаждането" на тиквата ще бъде лесно - ако можеш впоследствие да разкажеш малко какви промени са необходими,че тука един пич с Тема 8В турбо ме убеждава че на неговата и мойта можело лесно да се "метне" 16В глава
                        Разликата е в зъбите на ангренажните колела-трябва да се сменят, и няколко маслени отвора на блока, които се затапват понеже 16 клапановата глава ползва само два от тях.От там нататък са правилните настройки на гориво и аванс за да тръгнат нещата с пълния си потенциал.
                        sigpic
                        Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                        475HP 11,5/1,9/191
                        YouTube

                        Коментар


                          #87
                          За колелата на ангренажа Ок, но точно това с маслените магистрали ме притеснява!Кой точно отвори се "затапват"? Да считам ли че с отворите за болтовете на главата и каналите за охл.течност няма да има проблем?

                          Коментар


                            #88
                            Мда,с карбуратор от Рено 5 Турбо,че май и с неговото турбо,сега е на една бяла Лада този мотор,но понеже ще се подготвя за клас Х1 ще става атмосферка
                            Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                            Коментар


                              #89
                              Tie написа:
                              За колелата на ангренажа Ок, но точно това с маслените магистрали ме притеснява!Кой точно отвори се "затапват"? Да считам ли че с отворите за болтовете на главата и каналите за охл.течност няма да има проблем?
                              Така като си погледнах снимките, само два отвора в средата на блока има за затапване.Такива ламаринени тапички се продават - те се ползват и на други места по мотора за затапване на маслените галерии.Това е снимка на моя блок , така че това си е всъщност един и същи блок и за 8В и за 16В, като разликата е само в двете тапички, когато е с 16 В главата.
                              Прикачени файлове
                              sigpic
                              Fiat Tipo HF Integrale powered by ICIDesign
                              475HP 11,5/1,9/191
                              YouTube

                              Коментар


                                #90
                                Много точна и полезна информация - Благодаря ти колега!!! :D А за въпросната Лада - турбината на 5-цата не беше ли Т25?

                                Коментар

                                Working...
                                X