Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Punto 1.6 90 к.c. - Малък еВтин и много пъргав автомобил.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    PuNtO

    Еми има темпра 1.6 90 к.с., може би е подобен двигателя и Типото също, но другите вече са различни (браво, брава, мареа)

    Коментар


      #17
      abarth77 написа:
      charlie написа:
      вместо да предполагаш, може да погледнеш при какви обороти двата мотора достигат максимални мощности и върт. мом. когато към това се прибави динамиката и разхода, май ще ти стане ясно защо от фиат са сменили мотора п.п. и щото гледам, че предпочитате да пишете и да се самонадъхвате, вместо да проучите въпроса, ще ви дам жокерче 1,6 мотора дотига макс. мощност при 5750 об/мин, а 1,2 при 5000....
      Колега, не те знам от къде ги вадиш тези данни, ама си мнооооого в грешка. Чисто технологично по-малката кубатура като правило достига максимална мощност на по-високи обороти от голямата. И за да не съм голословен ето ти и цифри от сайта с най-точна информация, който съм намирал след дългогодишно ровене из Интернет и сравняване:http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2970.html http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2983.htmlИ каква стана тя сега? Мотора 1.2 16v - макс. мощност 86к.с. при 6000 об/мин, макс. въртящ момент 113 Nm едва при 4500 об/мин!!!!!????? А мотора 1.6 - макс. мощност 88к.с. при 5750 об/мин, макс. въртящ момент 127 Nm още при 2750 об/мин!!!!!????? Така че колега, най-напред чети и след това коментирай и давай "компетентни" мнения А и се съмнявам да си карал която и да е от двете модификации, а аз съм ги имал и двете и не случайно съм избрал 1.6
      избирай каквото си искаш. няма смисъл да ми се обосноваваш свободен си в това отношение, ма ето ти линк от същия сайт който цитираш: http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2984.html ... ко праиме са? сигурно требе да пратиме темата на фиат - току виж си ги убедил да върнат далеч по-сполучливия двг, който те толкова прибързано са изхърлили от гамата си а колкото до компетентността ми - тъпо е да я коментираш, като самия ти явно не знаеш как се повишава мощността на един двг. определено не е само с вдигането на оборотите
      "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
      (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

      Коментар


        #18
        На Темпра/Типо маторя малко е "двувалов"

        Коментар


          #19
          charlie написа:
          избирай каквото си искаш. няма смисъл да ми се обосноваваш свободен си в това отношение, ма ето ти линк от същия сайт който цитираш: http://www.catalog.auto.ru/catalog/cars/card/2984.html ... ко праиме са? сигурно требе да пратиме темата на фиат - току виж си ги убедил да върнат далеч по-сполучливия двг, който те толкова прибързано са изхърлили от гамата си а колкото до компетентността ми - тъпо е да я коментираш, като самия ти явно не знаеш как се повишава мощността на един двг. определено не е само с вдигането на оборотите
          Извинявай, ако съм ти прозвучал грубо, не е била това целта ми, подразни ме репликата ти за самонадъхването. Ама не мога да се сдържа да не ти насоча вниманието към две маааалки подробности, които струва ми се са ти убегнали или умишлено не ги споменаваш. Първо, в посочения от теб линк става въпрос за следващата генерация на Пунто, а не за тази, която обсъждаме. И второ, при нея двигателя е леко променен - от 86к.с. мощността е намалена на 80к.с., вероятно с цел икономичност, защото разхода наистина е доста по-малък
          Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

          Коментар


            #20
            Tie написа:
            На Темпра/Типо маторя малко е "двувалов"
            На моята Темпра е 1.6 MPI 90 к.с и е едновалов. Не го чувам как работи... ееееех ладичката си и знаех оборотите и без да се пуля в таблото.
            Brava 1.2 16V 82 к.с. 2000г.

            Коментар


              #21
              PuNtO

              :D Е така е, руските машини са по-шумнички

              Коментар


                #22
                Re: punTo

                V@cho написа:
                Колега разхода не е малък ,ма четох в интернет че маи куде 8 или 9 на 100 маи градско ама трябва да знаеш че пък върви много чесно имам го от 6 месеца вече но за сега съм доволен много.Пълна инжекция е и и части се намират винаги стига да имаш кинти :D Инак няма да сгрешиш този модел на двигатея се намира трудно и колата си струва а ЕЛХ означава че има всички екстри за модела Yellow_Flash_Colorz_PDT_19 Ако имаш оште въпроси питаи но да са конкретни
                :P :P :P Виж приятелю ПУНТОТО на женами харчи м/у 5-6 л в града .Зимата ходихме на банско с него ; отиване и връштане ми изгори един резервоар и половина като резервоара е 45л . Та за екстрите можим малко да пспорим че на СПОРТИНГА са малко повече ;като спойлерчета волана е спортен лети джанти фабрични и др. :P :P Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                BRAVO-HGT PUNTO-1.2 16V SPORTING

                Коментар


                  #23
                  Т
                  dikanio написа:
                  Аз лично не мога да разбера смяната на 1.6 двигателя при Пунто с 1.2 16V. Може да ускоряват еднакво, но на дълъг път сигурно се задъхва това 1.2 и освен това малките двигатели имат относително по-къс живот според мен, защото работят при по-високи обороти и следователно има повече триене. За мен лично Пунто 1.6 е идеалния FIAT, стига да го намериш в добро състояние. Аз имам Браво 100 16V 1999, но бих обмислил предложение за бартер с такова Пунто, естествено с доплащане от другата страна
                  Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 Тука отново си в грешка ако беше така хората който проектират двигатели нямаше да правят например 1.4 турбо 200коня или 180;190 и така нататък Yellow_Flash_Colorz_PDT_03 Yellow_Flash_Colorz_PDT_11 Yellow_Flash_Colorz_PDT_43
                  BRAVO-HGT PUNTO-1.2 16V SPORTING

                  Коментар


                    #24
                    momo-wrc написа:
                    Т
                    dikanio написа:
                    Аз лично не мога да разбера смяната на 1.6 двигателя при Пунто с 1.2 16V. Може да ускоряват еднакво, но на дълъг път сигурно се задъхва това 1.2 и освен това малките двигатели имат относително по-къс живот според мен, защото работят при по-високи обороти и следователно има повече триене. За мен лично Пунто 1.6 е идеалния FIAT, стига да го намериш в добро състояние. Аз имам Браво 100 16V 1999, но бих обмислил предложение за бартер с такова Пунто, естествено с доплащане от другата страна
                    Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 Тука отново си в грешка ако беше така хората който проектират двигатели нямаше да правят например 1.4 турбо 200коня или 180;190 и така нататък Yellow_Flash_Colorz_PDT_03 Yellow_Flash_Colorz_PDT_11 Yellow_Flash_Colorz_PDT_43
                    Колега перво 1.4 турбо е 130 к.с. а не 200к.с. и твоито пунто може да харчи 4-5л. но не и моито пич почти съм сигурен че е 8-9л. на 100км. Yellow_Flash_Colorz_PDT_31

                    Коментар


                      #25
                      V@cho написа:
                      momo-wrc написа:
                      Т
                      dikanio написа:
                      Аз лично не мога да разбера смяната на 1.6 двигателя при Пунто с 1.2 16V. Може да ускоряват еднакво, но на дълъг път сигурно се задъхва това 1.2 и освен това малките двигатели имат относително по-къс живот според мен, защото работят при по-високи обороти и следователно има повече триене. За мен лично Пунто 1.6 е идеалния FIAT, стига да го намериш в добро състояние. Аз имам Браво 100 16V 1999, но бих обмислил предложение за бартер с такова Пунто, естествено с доплащане от другата страна
                      Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 Тука отново си в грешка ако беше така хората който проектират двигатели нямаше да правят например 1.4 турбо 200коня или 180;190 и така нататък Yellow_Flash_Colorz_PDT_03 Yellow_Flash_Colorz_PDT_11 Yellow_Flash_Colorz_PDT_43
                      Колега перво 1.4 турбо е 130 к.с. а не 200к.с. и твоито пунто може да харчи 4-5л. но не и моито пич почти съм сигурен че е 8-9л. на 100км. Yellow_Flash_Colorz_PDT_31
                      :P Приятелю аз говоря по принцип не за конкретен автомобил ;а за този който имаш в предвид новия модел е с двигатели 1.4 - 155коня и 1.4 - 180коня идвата са с турбо :P :P :P
                      BRAVO-HGT PUNTO-1.2 16V SPORTING

                      Коментар


                        #26
                        Аз иска само да каже ,че има приятел с такова Пуфи и то върви много добре!Негов двигател е 86 коняври и то дърпа доста доволно!Едновалов е и доста мъки е понесло това мАторче и смятам че е читаво!Казвам още веднъж ,че имам преки наблюдения конкретно за този автомобил!
                        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
                        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
                        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

                        Коментар


                          #27
                          Re: punTo

                          momo-wrc написа:
                          :P :P :P Виж приятелю ПУНТОТО на женами харчи м/у 5-6 л в града .Зимата ходихме на банско с него ; отиване и връштане ми изгори един резервоар и половина като резервоара е 45л . Та за екстрите можим малко да пспорим че на СПОРТИНГА са малко повече ;като спойлерчета волана е спортен лети джанти фабрични и др. :P :P Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                          Приятелю, за извънградското съм съгласен. От Варна до Банско в двете посоки е 1200км., резервоара на Пунтото е 47л., т.е. изминал си ги с около 70л. бензин, което прави среден разход около 6/100 извънградско, демек - извънградско си покрил изцяло заводските норми - 5.5/100. А разхода градско на този модел го дават по заводски данни 9/100!!!Иначе за екстрите си напълно прав :D :D :D При СПОРТИНГ са повечко
                          Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

                          Коментар


                            #28
                            Re: punTo

                            abarth77 написа:
                            momo-wrc написа:
                            :P :P :P Виж приятелю ПУНТОТО на женами харчи м/у 5-6 л в града .Зимата ходихме на банско с него ; отиване и връштане ми изгори един резервоар и половина като резервоара е 45л . Та за екстрите можим малко да пспорим че на СПОРТИНГА са малко повече ;като спойлерчета волана е спортен лети джанти фабрични и др. :P :P Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                            Приятелю, за извънградското съм съгласен. От Варна до Банско в двете посоки е 1200км., резервоара на Пунтото е 47л., т.е. изминал си ги с около 70л. бензин, което прави среден разход около 6/100 извънградско, демек - извънградско си покрил изцяло заводските норми - 5.5/100. А разхода градско на този модел го дават по заводски данни 9/100!!!Иначе за екстрите си напълно прав :D :D :D При СПОРТИНГ са повечко
                            :P :P Благодаря за отговора но за разхода можем да поспорим приятелю :P :P :P
                            BRAVO-HGT PUNTO-1.2 16V SPORTING

                            Коментар


                              #29
                              momo-wrc написа:
                              V@cho написа:
                              momo-wrc написа:
                              Т
                              dikanio написа:
                              Аз лично не мога да разбера смяната на 1.6 двигателя при Пунто с 1.2 16V. Може да ускоряват еднакво, но на дълъг път сигурно се задъхва това 1.2 и освен това малките двигатели имат относително по-къс живот според мен, защото работят при по-високи обороти и следователно има повече триене. За мен лично Пунто 1.6 е идеалния FIAT, стига да го намериш в добро състояние. Аз имам Браво 100 16V 1999, но бих обмислил предложение за бартер с такова Пунто, естествено с доплащане от другата страна
                              Yellow_Flash_Colorz_PDT_32 Тука отново си в грешка ако беше така хората който проектират двигатели нямаше да правят например 1.4 турбо 200коня или 180;190 и така нататък Yellow_Flash_Colorz_PDT_03 Yellow_Flash_Colorz_PDT_11 Yellow_Flash_Colorz_PDT_43
                              Колега перво 1.4 турбо е 130 к.с. а не 200к.с. и твоито пунто може да харчи 4-5л. но не и моито пич почти съм сигурен че е 8-9л. на 100км. Yellow_Flash_Colorz_PDT_31
                              :P Приятелю аз говоря по принцип не за конкретен автомобил ;а за този който имаш в предвид новия модел е с двигатели 1.4 - 155коня и 1.4 - 180коня идвата са с турбо :P :P :P
                              :D :D За наи новото пунто Абарт и ас знам колега спокоиноо

                              Коментар


                                #30
                                Re: punTo

                                momo-wrc написа:
                                abarth77 написа:
                                momo-wrc написа:
                                :P :P :P Виж приятелю ПУНТОТО на женами харчи м/у 5-6 л в града .Зимата ходихме на банско с него ; отиване и връштане ми изгори един резервоар и половина като резервоара е 45л . Та за екстрите можим малко да пспорим че на СПОРТИНГА са малко повече ;като спойлерчета волана е спортен лети джанти фабрични и др. :P :P Yellow_Flash_Colorz_PDT_08
                                Приятелю, за извънградското съм съгласен. От Варна до Банско в двете посоки е 1200км., резервоара на Пунтото е 47л., т.е. изминал си ги с около 70л. бензин, което прави среден разход около 6/100 извънградско, демек - извънградско си покрил изцяло заводските норми - 5.5/100. А разхода градско на този модел го дават по заводски данни 9/100!!!Иначе за екстрите си напълно прав :D :D :D При СПОРТИНГ са повечко
                                :P :P Благодаря за отговора но за разхода можем да поспорим приятелю :P :P :P
                                Ами аз имам предложение! Да направиш специална тема "Как да намалим градския разход на автомобила с 3-4/100 под заводските данни!" :P :P :P
                                Understeer - when you hit the wall with the front of the car. Oversteer - when you hit the wall with the rear of the car. Horsepower - how fast you hit the wall. Torque - how far you take the wall with you.

                                Коментар

                                Working...
                                X