Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Големия + на хондите е, че в 100% от случаите са по леката кола спрямо другата в гонката, да не говорим колкото повече расте мотора на хондата толко и по бързи стават.Само си мечтая пунтото с мен да е 900-1000кг., тогава доста хонди ще плачат
    punto HGT

    Коментар


      didich написа:
      Големия + на хондите е, че в 100% от случаите са по леката кола спрямо другата в гонката, да не говорим колкото повече расте мотора на хондата толко и по бързи стават.Само си мечтая пунтото с мен да е 900-1000кг., тогава доста хонди ще плачат
      Така е. А и реално Сивик май е по-нисък клас от Браво. Май съответстват на Пунто.
      Renault Modus 1.2 16v 2006
      Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

      Коментар


        v1per написа:
        Много ви е страх от тея Хонди явно :DКазах какво има по колата правено, в много доруми пише, че гарнитурата между дросела и всмуквателния колектор е единствената разлика между 75 и 90к.с. сивик 6та ген. но има разлика също до колкото разбрах и в ЕКУ-тата. Далеч съм от филмът че колата ми е супер бегачка или пък ще наказвам наред, просто това имам на разположение в момента и бих си направил кефа срещу някой който е надъхан.JTD с ремап ще дойде в повече на хондака :D
        Мойто е ремапнато, но не агресивно (пръска 56мл до към 3900-40000об/мин и после умира).Гонки не отказвам без значение дали съм 2-3 тира отзад, така че като идвам по София ще пиша.
        Bravo 1.9d 97г

        Коментар


          mitaka_neikov написа:
          Valiosport написа:
          А чип и да има няма да ти каже много ясно, че има, аз като ме пита някой, колко коня е(любимия ми въпрос), казвам че е 110 ...
          Аз на такива им викам Мишоци :D
          Ти си им викай както искаш, така най-лесно се познава един човек дали е познавач, като му вдигна капака и не може да познае кой е мотора :D Имам голф 2 1.8 16 бензинов, като вдигна капака на някой и не може да ми каже дали е PL или KR, какво да му обяснявам повече :D ARL-a също се познава, въпреки че съм махнал кората, ако знаеш къде да гледаш разбирасеТука има едни Опели от тея 150 коня GSI, бензинови турбо коли по 200 и кусур коне едвам ги надминават, а като ги питаш всичко си е стоково :D :D
          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

          Коментар


            Valiosport написа:
            mitaka_neikov написа:
            Valiosport написа:
            А чип и да има няма да ти каже много ясно, че има, аз като ме пита някой, колко коня е(любимия ми въпрос), казвам че е 110 ...
            Аз на такива им викам Мишоци :D
            Ти си им викай както искаш, така най-лесно се познава един човек дали е познавач, като му вдигна капака и не може да познае кой е мотора :D Имам голф 2 1.8 16 бензинов, като вдигна капака на някой и не може да ми каже дали е PL или KR, какво да му обяснявам повече :D ARL-a също се познава, въпреки че съм махнал кората, ако знаеш къде да гледаш разбирасеТука има едни Опели от тея 150 коня GSI, бензинови турбо коли по 200 и кусур коне едвам ги надминават, а като ги питаш всичко си е стоково :D :D
            Ти пък щото ако вдигна капака на една алфа 156 или 147 туин спарк ще можеш да познаеш дали е 1.6, 1.8 или 2.0 същото важи за V6 ците. Не е нужно всеки фен да познава кой мотор как изглежда от горе...и като дигна капака на моята хонда какво? ще познаеш че съм разширил гарнитурата под дросела ли? Просто има перформънс ъпгрейди които не се забелязват при вдигнат преден капак
            Gtv

            Коментар


              С тая гарнитурка под дросела, да не кажа че почти никакъв ефект няма да постигнеш :D Това съм го правил на моно инжекция само че подлагахме шайби под бенз. регулатора да вдигнем налягането, 3 барова помпа и друг чип в компютъра, но ефекта на атмосверен двигател е почти никакъв. Единствения начин да засилиш по осезаемо такъв двигател са валове, но лесно може да се познае, като ти измеря компресията :D А ти по никакъв начин не може да познаеш че карам с хибридно турбо, само може да се осъмниш че съм бутал нещо като видиш че препушва малко повечко на ниски обороти :D Иначе си прав донякъде, че не всичко се вижда
              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

              Коментар


                Valiosport написа:
                С тая гарнитурка под дросела, да не кажа че почти никакъв ефект няма да постигнеш :D Това съм го правил на моно инжекция само че подлагахме шайби под бенз. регулатора да вдигнем налягането, 3 барова помпа и друг чип в компютъра, но ефекта на атмосверен двигател е почти никакъв. Единствения начин да засилиш по осезаемо такъв двигател са валове, но лесно може да се познае, като ти измеря компресията :D А ти по никакъв начин не може да познаеш че карам с хибридно турбо, само може да се осъмниш че съм бутал нещо като видиш че препушва малко повечко на ниски обороти :D Иначе си прав донякъде, че не всичко се вижда
                Компресията щял да ми измери, на око ли я мериш, само на вдигнат капак.По същата логика, лесно ще ти хвана хибридното турбо, че даже и чипа, като си плъгна кабелчето :DКакво общо има това дали човек е познавач, с това че ти умишлено лъжеш за конете на колата си.Да и аз съм ходил по такива мероприятия и да, знам че 80% са мишоци и лъжат, само и само да избиват комплекси, да и аз съм карал с много хора, които ме овещават, че колите им не са пипани.Това комплексите са страшна работа в днешно време!Това не означава, че трябва да им се връзвам на мишите мозъци и да се принизявам на тяхното ниво. Или си мъж или си мишле!
                FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                Коментар


                  Valiosport написа:
                  Тука има едни Опели от тея 150 коня GSI, бензинови турбо коли по 200 и кусур коне едвам ги надминават, а като ги питаш всичко си е стоково :D :D
                  А защо мислиш, че не трябва да е стоково за да може да върви

                  Коментар


                    Valiosport написа:
                    С тая гарнитурка под дросела, да не кажа че почти никакъв ефект няма да постигнеш :D
                    Поне да беше си направил труда да прочетеш малко, че може би тази гарнитура е разликата между двигателите d14a3 и d14a4, а това са 15к.с. Другото няма смисъл да го коментирам :D
                    Gtv

                    Коментар


                      mitaka_neikov написа:
                      Valiosport написа:
                      С тая гарнитурка под дросела, да не кажа че почти никакъв ефект няма да постигнеш :D Това съм го правил на моно инжекция само че подлагахме шайби под бенз. регулатора да вдигнем налягането, 3 барова помпа и друг чип в компютъра, но ефекта на атмосверен двигател е почти никакъв. Единствения начин да засилиш по осезаемо такъв двигател са валове, но лесно може да се познае, като ти измеря компресията :D А ти по никакъв начин не може да познаеш че карам с хибридно турбо, само може да се осъмниш че съм бутал нещо като видиш че препушва малко повечко на ниски обороти :D Иначе си прав донякъде, че не всичко се вижда
                      Компресията щял да ми измери, на око ли я мериш, само на вдигнат капак.По същата логика, лесно ще ти хвана хибридното турбо, че даже и чипа, като си плъгна кабелчето :DКакво общо има това дали човек е познавач, с това че ти умишлено лъжеш за конете на колата си.Да и аз съм ходил по такива мероприятия и да, знам че 80% са мишоци и лъжат, само и само да избиват комплекси, да и аз съм карал с много хора, които ме овещават, че колите им не са пипани.Това комплексите са страшна работа в днешно време!Това не означава, че трябва да им се връзвам на мишите мозъци и да се принизявам на тяхното ниво. Или си мъж или си мишле!
                      Не ми харесва тона ти. Ти не можа да разбереш, че никой не говори за теб и твоята кола и не ме интересуват мненията ти.Какво кабелче ще "плъгнеш", то трябва да знаеш къде да го плъгнеш и къде да гледаш, то сигурно всеки има софтуер и се занимава с чипове :D Направо си за бисерите :DВсеки може да борави с манометър и да развива свещи. Сравнението ти е неуместно Нито ще тръгна да се състезавам с тебе, че да те лъжа, давам ти пример, че почти никой няма да разкрие какво е "тунинговал" по автомобила си. Но едно е сигурно, някой който иска да се състезава, колата му има някакви скрити косове, независимо каква е колата Колкото и бърза да съм си направил колата няма да тръгна да се пускам на по 200 метра, така качествено си трошите колите. Пък и който е тръгнал да се гони на такава дисциплина той си е оборудвал автомобила със състезателни гуми например, олекотяват ги и т.н. Аз като изпусна старта къде да ги стигам после. Трябва да ида на някоя права и да счупа поне един съединител докато и хвана чалъма как ще се изтреля най-бързо Досега съм се пускал с няколко коли само от летящи стартове от 30км/ч да кажем
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        Значи излиза, че аз съм единствения с 200% сток кола, на която даже и катализатора й стоеше и се пусках постоянно на гонки без значение дали ще падна или ще бия и с кеф си "трошах" колата всеки ден.
                        Renault Modus 1.2 16v 2006
                        Fiat Bravo 1.6 16v 1997 - EX

                        Коментар


                          Valiosport написа:
                          mitaka_neikov написа:
                          Valiosport написа:
                          С тая гарнитурка под дросела, да не кажа че почти никакъв ефект няма да постигнеш :D Това съм го правил на моно инжекция само че подлагахме шайби под бенз. регулатора да вдигнем налягането, 3 барова помпа и друг чип в компютъра, но ефекта на атмосверен двигател е почти никакъв. Единствения начин да засилиш по осезаемо такъв двигател са валове, но лесно може да се познае, като ти измеря компресията :D А ти по никакъв начин не може да познаеш че карам с хибридно турбо, само може да се осъмниш че съм бутал нещо като видиш че препушва малко повечко на ниски обороти :D Иначе си прав донякъде, че не всичко се вижда
                          Компресията щял да ми измери, на око ли я мериш, само на вдигнат капак.По същата логика, лесно ще ти хвана хибридното турбо, че даже и чипа, като си плъгна кабелчето :DКакво общо има това дали човек е познавач, с това че ти умишлено лъжеш за конете на колата си.Да и аз съм ходил по такива мероприятия и да, знам че 80% са мишоци и лъжат, само и само да избиват комплекси, да и аз съм карал с много хора, които ме овещават, че колите им не са пипани.Това комплексите са страшна работа в днешно време!Това не означава, че трябва да им се връзвам на мишите мозъци и да се принизявам на тяхното ниво. Или си мъж или си мишле!
                          Не ми харесва тона ти. Ти не можа да разбереш, че никой не говори за теб и твоята кола и не ме интересуват мненията ти.Какво кабелче ще "плъгнеш", то трябва да знаеш къде да го плъгнеш и къде да гледаш, то сигурно всеки има софтуер и се занимава с чипове :D Направо си за бисерите :DВсеки може да борави с манометър и да развива свещи. Сравнението ти е неуместно Нито ще тръгна да се състезавам с тебе, че да те лъжа, давам ти пример, че почти никой няма да разкрие какво е "тунинговал" по автомобила си. Но едно е сигурно, някой който иска да се състезава, колата му има някакви скрити косове, независимо каква е колата Колкото и бърза да съм си направил колата няма да тръгна да се пускам на по 200 метра, така качествено си трошите колите. Пък и който е тръгнал да се гони на такава дисциплина той си е оборудвал автомобила със състезателни гуми например, олекотяват ги и т.н. Аз като изпусна старта къде да ги стигам после. Трябва да ида на някоя права и да счупа поне един съединител докато и хвана чалъма как ще се изтреля най-бързо Досега съм се пускал с няколко коли само от летящи стартове от 30км/ч да кажем
                          И голфчето голяма машина , голяма работа , совалки карате , че ги правите тези летящи , измислени стартове.Ние в Добрич си имаме една черта и на нея пише "СТАРТ" ама пък съм чувал , че много хора карат "НАВЪН" нали И да попитам какъв е смисъла на занятието като кажеш , че колата ти е по-слаба и когато победиш ?!Героизъм ли е или ??Тук влизам само да чета , ама какво да ти кажа колега ... във всяка втора тема чета какъв самолет е твоята машина и колко много не разбират останалите.
                          147/1.9 Жив Турбо Дявол (JTD) / 115+++

                          Коментар


                            mladencho написа:
                            И да попитам какъв е смисъла на занятието като кажеш , че колата ти е по-слаба и когато победиш ?!Героизъм ли е или ??
                            Избива си комплексите най-вероятно
                            GTV 01', GTV 99', Spider 98'

                            ex: 145QV 97'

                            Коментар


                              Valiosport написа:
                              ...
                              Аре, стига се надува с тоя гоуф, бе! Преди малко наказах един отворко с гоуф 5 tdi, а като ти гледах клипа, направо ще те правя разноглед :D П.П. Колата е сток, ако не вярваш, ще те пусна да погледнеш под капака.
                              207 тиква автомат
                              новокромаджия 2.4 печка

                              Коментар


                                Колеги, аз се надявам като дойде сезона за раздаване на газ да сте така активни както и сега, иначе ще излезе, че само разтягаме локуми
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X