Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    nsn, събота или неделя, но преди обяд, че жената е на бачкане и ще се гледаме с малката Замерих с голф 4 1,9 ARL и БМВ Z3 is, 1,9 M44, 140к.с.За съжаление голфа не беше сток, но пък и собственика нищо незнаеше какво е правено, с оправданието, че така го пил купил.На първо четене отворена генерация и се чуваше турбината как свисти и свири, за друго един господ знае какво е правено. Още от старта ми дърпа една кола и нагоре стават 3-4, общо взето нямаше никаква интрига. Направихме два старта и при двата резултата беше горния.vensai, твойто браво като звук е нищо пред тоя голф С БМВ-то тръгнахме на кантар и чак на 3-та скорост тръгнах леко да го набирам с един калник, втори старт не сме правили.Много коли имаше
    punto HGT

    Коментар


      то да беше само до звука
      Alfa Romeo 147 2004 mJetd

      Коментар


        didich написа:
        nsn, събота или неделя, но преди обяд, че жената е на бачкане и ще се гледаме с малката Замерих с голф 4 1,9 ARL и БМВ Z3 is, 1,9 M44, 140к.с.За съжаление голфа не беше сток, но пък и собственика нищо незнаеше какво е правено, с оправданието, че така го пил купил.На първо четене отворена генерация и се чуваше турбината как свисти и свири, за друго един господ знае какво е правено. Още от старта ми дърпа една кола и нагоре стават 3-4, общо взето нямаше никаква интрига. Направихме два старта и при двата резултата беше горния.vensai, твойто браво като звук е нищо пред тоя голф С БМВ-то тръгнахме на кантар и чак на 3-та скорост тръгнах леко да го набирам с един калник, втори старт не сме правили.Много коли имаше
        Ти това Пунто, май за много бързо го имаш, по звука от генерацията нищо не може да се разбере дали са променяни картите в софтуера, и на моя му фучи яко турбината, дори с оригиналното гърне, което е по-голямо от резервоара, след махане на катализатора и задното(понеже TDI-то няма средно), все едно съм с тръба в момента, турбото се чува от 50 метра като разтоварва и като сложих гърне от тези кръглите с Ф100 накрайник спря да се чува как разтоварва, но на празен ход много хубаво бучи. Сабалям като е студена и я запаля бучи кат Зил А чип и да има няма да ти каже много ясно, че има, аз като ме пита някой, колко коня е(любимия ми въпрос), казвам че е 110 Аз съм се пускал с чипосан голф ARL с моя още в началото като го купих, само за справка, че ми беше любопитно колко е по бърз, отсечката на която се пускахме е около 300 метра, приблизително(не знам точно), на втора от 2000 оборота ги закрепваме и двата голфа, на края на правата, бях точно една кола зад него
        Теоритиците си лаят, голфа си върви!

        Коментар


          Вали, съдя по това, че не е сток голфа, защото доста по бързо се отдалечаваше спрямо когато замерихме с бравото на vensai, неговото е да кажем към 170к.с., а тоя голф се набираше доста повече. Отделно настилката и тръгването бяха доста зле, защото преди старта се минава през една част където е мокър асфалта.Твойто ако е стоково казвай кога си по София и да замерим, но като стопли
          punto HGT

          Коментар


            didich написа:
            Вали, съдя по това, че не е сток голфа, защото доста по бързо се отдалечаваше спрямо когато замерихме с бравото на vensai, неговото е да кажем към 170к.с., а тоя голф се набираше доста повече. Отделно настилката и тръгването бяха доста зле, защото преди старта се минава през една част където е мокър асфалта.Твойто ако е стоково казвай кога си по София и да замерим, но като стопли
            Вие тези коне за нищо ги нямате май... По София, не съм ходил скоро, пък и да ходя не съм фен на гонките да ти кажа честно... А дали сме стокови, нали знаеш на чертата всички сме стокови като застанем(нищо лично, но просто няма да ми е приятно да раздухвате из форума ви как съм паднал), така че дори и да реша да се гоня, колата ще е подготвена на 100% така че да паднете
            Теоритиците си лаят, голфа си върви!

            Коментар


              Ти много навътре ги приемаш нещата, при мен не е важно дали ще бия или падна, падал съм много пъти и това не ме притеснява, важното е кефа да си направим
              punto HGT

              Коментар


                didich написа:
                Ти много навътре ги приемаш нещата, при мен не е важно дали ще бия или падна, падал съм много пъти и това не ме притеснява, важното е кефа да си направим
                Ххаха. Не си спомням с точност в тази тема ли колегата беше пуснал клип на Голф-а....Та какви ли оправдания не бяха лявата джанта 16ка, дясната 17ка, а задните 15ки ....абе мъртвец и половина. Въпросните голфове много бягат, ама момчето изтъква, че неговия е най- най И вместо да се забавлява с други фенове на скоростите, той иска да бие всички
                ФИАТ- Пътят е само формалност
                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                -----------------------------------------------------
                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                Коментар


                  didich написа:
                  Ти много навътре ги приемаш нещата, при мен не е важно дали ще бия или падна, падал съм много пъти и това не ме притеснява, важното е кефа да си направим
                  Когато някой ми се подиграва, няма как да ми е кеф... Тука има едни с едни опели, напомпили ги и ме карат да се гоним, не е приятно чувството да си в компания в която виждаш как скришом ти се присмиват и си мислят, че не се усещам, че са си бъзикали колите...Точно заради такива, съм подготвил една турбина GTB2260VK, да видим кой ще се смее последен Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                  Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                  Коментар


                    Не съм от хората, които ще седнат да се подиграват на някой с колата, ако ще и запорожец да е, защото не всеки може да си позволи да кара направена бърза кола ... живи и здрави
                    punto HGT

                    Коментар


                      Kay_ написа:
                      didich написа:
                      Ти много навътре ги приемаш нещата, при мен не е важно дали ще бия или падна, падал съм много пъти и това не ме притеснява, важното е кефа да си направим
                      Ххаха. Не си спомням с точност в тази тема ли колегата беше пуснал клип на Голф-а....Та какви ли оправдания не бяха лявата джанта 16ка, дясната 17ка, а задните 15ки ....абе мъртвец и половина. Въпросните голфове много бягат, ама момчето изтъква, че неговия е най- най И вместо да се забавлява с други фенове на скоростите, той иска да бие всички
                      Я покажи къде си видял, че лявата джанта ми е 16-ка, дясната 17-ка, а задните 15-ки??? Начи като видя такива глупави постове и направо откачам.... Постни един клип, да видим твоята Брава как набира, дали ще може за 15 секунди да удари 100? Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Щото аз имам клип със 17-ките и 15-ките, и се вижда секунда по-добро ускорение.Ето заради такива разбирачи, не искам да чета тази тема, защото все ще се намери някой, който хабер си няма от гонки, да изтърси някоя глупост...
                      Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                      Коментар


                        Момци ако ще се ръчкате по добре някой да я заключи и да приключваме, няма смисъл от караници
                        punto HGT

                        Коментар


                          didich написа:
                          Момци ако ще се ръчкате по добре някой да я заключи и да приключваме, няма смисъл от караници
                          Колегата отгоре, започна аз не искам да се карам с никой...И понеже темата е за гонки, ще разкрия каква кола съм си взел и съм намислил да я правя бегачка МК2 1.6 Турбо Дизел с KКК К24 турбина, след като и пуснах повечко гориво, задницата става черна за 5 км. Yellow_Flash_Colorz_PDT_07 Сега като и натегна Westgate-а би трябвало да почне да върви още, намислил съм да изкарам интеркулера отпред, само не ме кефи, че много късно развърта, чак на 3000 оборота почва да тегли яко, но обръща обортомера :D
                          Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                          Коментар


                            Ако имах кола, която да ползвам само за бегачка първата работа ще е да я обезкостя максимално с цел олекотяване, след това надуване
                            punto HGT

                            Коментар


                              didich написа:
                              Ако имах кола, която да ползвам само за бегачка първата работа ще е да я обезкостя максимално с цел олекотяване, след това надуване
                              Е какво да и махна толкова, мокета нищо не тежи, задната седалка ти е максимум 30 кила, корите на вратите също не тежат, смешно ще е да я оголя да се виждат наелоните, заради 40 кила Между другото, развил съм нафтата докрай, преди ускоряваше за 12 секунди някъде, сега я засякох за 10,6 секунди Смятай ако и натегна турбото какво ще става, мисля, че е добре за дизел който е 70конски сили. :D
                              Теоритиците си лаят, голфа си върви!

                              Коментар


                                Ей го твое мнение от друга тема:Окачи на твоята кола 255 гуми отпреде и да са с 30мм. по-голям диаметър и после откачи буксата на дебитомера и да видим колко ще върви, колата ми няма чипове с оригиналния софтуер е... GSI 16 клапана не може да ми избяга, плътно до него вървя, бие ме с малко, като се има предвид че ускорява малко по бързо от моята кола, може да се каже че колата ми добре набира Smile И още нещо, колата ми няма нищо доработвано по нея, дори чип няма, намери ми дизел с 1.9 двигател без да е преправяно нищо по него който ще ускори за 8,6 и тогава може да кажеш че колата е мъртвец Wink А ето как ускорява след чипосване на такава машинка и разхода си е все така приятен http://www.youtube.com/watch?v=OPokMwARf1U След чипосване колата става 185к.с и 400NM, но има замерени коли които стават над 190к.с Wink И последно за колко ускоряваш за 8,6 (както си писал в старата тема) за 12 или за 10,6. Моята ускорява от 0-170 за 1минута и 10 секунди. за 80коня толкова. Мен ме дразни как се напъваш и навсякъде го слагаш тоя Голф като сила невиждана. Иначе нищо лично към теб нямам Няма да се караме и да цапаме темата
                                ФИАТ- Пътят е само формалност
                                ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                                -----------------------------------------------------
                                FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                                Коментар

                                Working...
                                X