Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

E46 318 Ci, Пунто

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    mitaka_neikov написа:
    emzo написа:
    Ицо, пд131 ако е било мареята ти и с чипа няма шанс.По-скоро е била някоя 115ка.
    Емо здрасти, защо да няма шанс мареата срещу ПД131? Бравото ми като беше само с чип такъв пасат го правих луд! А Пасата беше с чисто нов разпределителен вал, проверени турбо и дюзи.Един приятел има 147-ца 115 коня с махнат катализатор, задно гърне и назобен чип и шамари голф 4-ки и а3-ки с ПД131 с чип!Та не знам защо марииката да няма шанс срещу сток ПР131?
    защото съединителя му е зле и знам, какво съм му правил по колата. като сложи едномасов ще и усети мощността. затуй
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      emzo написа:
      защото съединителя му е зле и знам, какво съм му правил по колата. като сложи едномасов ще и усети мощността. затуй
      Ясно, знаех си че има нещо неописано, така се изяснява картинката
      FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

      Коментар


        HATPOBEH написа:
        Опааа да се искажа и аз какви ги свърших тези дни ... аз съм си с браво ЖТД с готин ремап и турбо (оригиналното) на 1.2 бара , имах фронтален кулер но го махнах и съм си с оригиналния и малко препляскали дюзи (имам си даже регулатор на 5000 об. ) .... Та , пусках се с пасат Б5 1.8 Т летящ от 40-160 2 гонки - тир и половина в моя полза ... след това Ауди Б4 2.3 бензин с механичната инжекция 2 гонки летящ 40-106 - пак тир и нещо .... след това мерцедес Ц180 компресор 2009г от 0-160 - пак тир (тоя побесня :Д:Д:Д ) ... след това бмв Е90 318Д 122 коня летящ от 40-180 (щото каза пича че във високите скорости вървяло :Д ) - и той плака :Д:Д:Д колкото по нагоре толкова повече му дърпах :Д .... после отиде взе на брат си бмв-то Е92 (малко по - различно ми се видя ) 318д 143 коня (даже беше с 16" джанти - резултата беше че още на 120 пусна щото нямало смисъл :Д еми една идея по добре върви от другото от 40-120 по направих 3 коли :Д ... Ягуар 3.2( или 3.0 не го запомних но конете да :Д )V6 210 коня бензинов атмосферка , автоматик 4 скорости (мисля че модела му е XJ ) - първа дръпка 40 - 160 , 2 коли зад мен втора дръпка 60-160 (било му по удобно ) 2 коли и половина зад мен (каза че неможал да превключи ) 3-тата дръпка беше от място до 180 (като аз изобщо не бях навит за от място защото си щадя съединителя , но пък ми светна резервата и сипах 10лв нафта щото предположих че се е стоплила,поне да има някакъв шанс да го бия ) мислех че ще ме бие тъй като той е с 235 гуми 16" джанти на задно предаване автомата прави супер старт всеки път апък аз съм с Continental 175/65 R15 летни ( такива са щото бяха залежали в склада и началника ми ги даде за 120 лв двете ) но се случи нещо странно , дръпна ми една кола от 0-70 вкарах 3-та почнах да го стигам на 105 - 110 км го стигнах ,вкарах 4-та почнах да му дърпам и му направих половин кола , на 5-та видях че ме застига и на 160 предницата му ми беще до задната броня и до 180 така без промяна и му пуснах аварийните :Д(той тоя по принцип ми е приятел и спираме на отбивката и той се оправдава че тва било семейна кола , пък аз го затапех и му викам "ми то тва и то семейна кола бе Атанасе" отворих му багажника пък то там бомба паднало :Д:Д 60л. баскаса с 12" говорител усилвател и куфара с инструменти :Д , питах го да ги свалям и да се пробваме пак ама не пожела :Д .... последната гонка беше с голф 4 1.9тди 150 коня каза че е сток (викам таман за мене пък я имам 6 - 7 литра нафта и пари нямах :Д ама се пуснахме де .... от 40-160 .... и фиата си го усетих още от 2-ра че горивото е топло и че неще да върви ама си довърших гонката нищо че ме победи убедително с един тир :Д ама все пак после като поговорихме и момчето си призна че голфа е с предварение (или нещо подобно ) на помпата чип и мисля че каза че или дюзите са нови или са други не съм сигурен не го запомних тва .... ако ви кажа разхода ми какъв е ще кажете че лъжа ... забравих да кажа че имам пуснато гориво до 4600 об но се гоних до 4000 защото се боя да не направя някоя беля с тея пикаещи дюзи
        Охохох.. как хубаво се насмях рано сутрин. Извинявай колега, но ми звучиш като от БМВ форума. По скоро като бисерите от БМВ форума.Ако тези неща са истина- Евалата и извинявай
        ФИАТ- Пътят е само формалност
        ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
        -----------------------------------------------------
        FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

        Коментар


          Това Браво е голема сила, представи си като изпразни багажника какво ще стане, направо ще взеле в 13-ките.HATPOBEH, ако имаш път към София пиши на ЛС да замерим, след като биеш пасат 1,8Т с един тир значи требе и мене да ме опаткаш
          punto HGT

          Коментар


            didich написа:
            Това Браво е голема сила, представи си като изпразни багажника какво ще стане, направо ще взеле в 13-ките.HATPOBEH, ако имаш път към София пиши на ЛС да замерим, след като биеш пасат 1,8Т с един тир значи требе и мене да ме опаткаш
            Колега за сега нямам ходене до софия(освен до ВМА за разбиване на камъни в бъбреците) ... сега си мисля да сменя тия дюзи че градско е малко тъпо да се кара щото като искам да я задържа на 3-та да карам с 1800 об и ми придърпва а на 1-ва и 2-ра или тряа да давам газ или тряа да не давам .... впрочем се пускам с коли които ми посочи моя мапер за да може да се донапише софта :Д и за сега сме достигнали оптималния перформанс от кола с стоков съединител и сток турбо ... следващата стъпка ще е турбо от мареа 2.4 тд ама незнам тия дюзи дали ще ми вършат работа . Ако има колеги от стз или сливен да пишат ако намеря време (щото сега работя на 2 места ) да се замерим ! пък и да ударим едим лаф :Д .... тая седмица ще премахвам дпф и егр + ремап + подмяна на всички дюзи на Ауди А6 3.0 V6 224ps 2006г ... голяма забава е за сега едната дюза струва 1040.49 лв . :Д:Д:Д .... А за колегата малко по горе , колега няма смисъл да се лъжем ,знам че съм прекалено подробен но много се вълнувам от факта че колата от чипната стана наистина чипосана сериозно и вървежа е на лице и това лице е широко усмихнато :Д:Д:Д

            Коментар


              Някой за довечера има ли желание да направим един Булгарплод, да почоплим семки и лафмохабет, стига сме търкали клавиатурите
              punto HGT

              Коментар


                Направих сверка с 2 хонди тая вечер.1. Хонда сивик 5-та генерация, 1,5 мотор 90к.с., но е била 90к.с. когато е излязла от завода , заменено моно с пълна инжекция, vtec глава, друг смукател, друг изпускател, цялостна генерация на 55мм, чип, спортен филтър и т.н. мерена около 120-130к.с. на тегло около 1 тон. - бие с 1-2 коли, според зависи кой как тръгне, много леки тия хонди, ако пунтото беше с мен 1 тон щяха много да плачат, ама няма начин.2. Хонда сивик 6-та генерация 1,6 VTI, 160к.с., напълно стокова кола, даже и спортен филтър нямаше, момчето явно я имаше от скоро и си личеше, че неможе все още да я кара като хората - 1 кола за хондата, малко по слаба от 1,5-цата, но най вероятно заради шофера или пък може и да не е в кондикция самата кола, иначе читава такава трябва да ни утрепва и двамата.Толкоз тая вече, общо взето слаба работа, явно всички са на сбирката на фиат форума, а другите в Арена армеец да гледат Цеца, 10 минути не можах да изляза от задръстването, баси лудницата беше
                punto HGT

                Коментар


                  Аз съм навитак за гонка, само кажи къде
                  Alfa Romeo 147 2004 mJetd

                  Коментар


                    vensai написа:
                    Аз съм навитак за гонка, само кажи къде
                    Нека малко да оправи времето, смисъл поне да е сухо и като ходя към Булгара обикновенно пиша в тази тема, може там да се засечем и да направим сверка.Кажи с каква кола си и по важното какво е правено по нея, иначе знам, че всички сме СТОК
                    punto HGT

                    Коментар


                      didich написа:
                      vensai написа:
                      Аз съм навитак за гонка, само кажи къде
                      Нека малко да оправи времето, смисъл поне да е сухо и като ходя към Булгара обикновенно пиша в тази тема, може там да се засечем и да направим сверка.Кажи с каква кола си и по важното какво е правено по нея, иначе знам, че всички сме СТОК
                      Дидич, не му се връзвай на тоя хулиган. Той искаше да пробва Бимера, но колегата така и не се обади.
                      FIAT BRAVO JTD105 - Турбо IHI RHF5 VL18, JTD115 инжектори, генерация на 60мм, къстъм ремап, ХГТ маховик и съединител, маслен радиатор.

                      Коментар


                        Митак стига лъга хората !Иначе фията е сток :D jtd bravo 2000 г. 105++ защото съм махнал катализатора.А да и важно уточнение - раздрънкана хидравлична помпа :DИ един въпрос - тази 202-ра улица къде ес намира, че знам една в Малинова долина ?ето и телифонче та направо да звънкаш 0883546213
                        Alfa Romeo 147 2004 mJetd

                        Коментар


                          Абе ще взема да дойда някой път с моята-Брава 1,4 12В 1997г 80---коня и ще ви натръшкам наред
                          ФИАТ- Пътят е само формалност
                          ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                          -----------------------------------------------------
                          FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                          Коментар


                            Ми колеги, редно е да направим една фиат срещичка, но не както обичайните в някоя пицария с плюскане, а на място където да си покараме колите и да видим кой кого Отделно мога да взема лаптопа с кабелчето и ако някой иска да го закачим и да го видим за грешки, няма само колегите от Младост/Дружба да си правят сбирки на по биричка п.п. трябваше това да го направим като беше топло времето, сега е когато позволява.Kay_, давам ти аванта от един автобус преднина, мисля че е справедливо , само да не дойдеш с някой друг назобен фиат :Dvensai, влез тук http://www.bgmaps.com , цъкаш на София и в търсенето слагаш бул. "История славянобългарска" и ще ти покаже къде се намира
                            punto HGT

                            Коментар


                              Didich, аз имах в предвид, че ще ви натръшкам от смях...хахахИначе моето набира точно като това от клипаhttp://www.youtube.com/watch?v=nlSTawW3TZIускорение...с календара
                              ФИАТ- Пътят е само формалност
                              ТОП Анализатор на Фиат Форум България!!!
                              -----------------------------------------------------
                              FIAT BRAVA 1,4 12V (LPG) 80---, Powered by nothing (Camshaft - Not replaced)

                              Коментар


                                Няма значение, важното е че набира
                                punto HGT

                                Коментар

                                Working...
                                X