Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чат за срещите в Пловдив

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    1912 написа:
    либрата нека си е 150 коня сток но има много фактори които влият на една гонка имам приятел който няма победа с неговата колаа пък аз нямам загуба с тая колаиначе стилото си е в час все пак ланчата се пусна после с друго стило и го натупа ама тва са 16 17 секундни коли,... колко да вървят
    Имах предвид, че Стилото е 115 коня сток и за да подмине 150 коньова кола, като разликата в килограмите е около 150-200 кг в полза на Стилото, плюс това, че нито единия нито другия са пипали скоростни кутии или турбини, е бих казал в сферата на фантастиката. Тук нещо чука на кухо - или Стилото не е стоково Стило или Либрата има мега куц чип, който и маха коне вместо да й дава или шофьора на Либрата не се е справил добре нещо. Аз тази Либра съм я карал и вървеше повече от прилично.

    Коментар


      Абе има нещо гнило .... само че и аз нещо немога да разбера .....

      Коментар


        PB 5989 MP написа:
        Абе има нещо гнило .... само че и аз нещо немога да разбера .....
        Ей тарикат!

        Коментар


          Airfan написа:
          1912 написа:
          либрата нека си е 150 коня сток но има много фактори които влият на една гонка имам приятел който няма победа с неговата колаа пък аз нямам загуба с тая колаиначе стилото си е в час все пак ланчата се пусна после с друго стило и го натупа ама тва са 16 17 секундни коли,... колко да вървят
          Имах предвид, че Стилото е 115 коня сток и за да подмине 150 коньова кола, като разликата в килограмите е около 150-200 кг в полза на Стилото, плюс това, че нито единия нито другия са пипали скоростни кутии или турбини, е бих казал в сферата на фантастиката. Тук нещо чука на кухо - или Стилото не е стоково Стило или Либрата има мега куц чип, който и маха коне вместо да й дава или шофьора на Либрата не се е справил добре нещо. Аз тази Либра съм я карал и вървеше повече от прилично.
          Моето обяснение на резултата е, че аз не тръгвам добре, друго чипа ми въобще не е за гонки и Стилото върви далече от сток. Вече ако стилото е с по-агресивен ремап и разликата в килограмите в негова полза и нещата си идват на мястото
          Lancia Lybra EXECUTIVE 2,4 jtd 150+ к.с. 2003'
          Alfa Romeo 156 1,6 TS 120 к.с. 1997'
          ex. Lancia Dedra 1,6 90 к.с. 1990

          Коментар


            PB 5989 MP написа:
            Абе има нещо гнило .... само че и аз нещо немога да разбера .....
            имам чувството че такъв ремап си забил на стилото че някой път някоя лопатка на турбото ще ти счупи китарата през таблото

            Коментар


              JTD RACER написа:
              PB 5989 MP написа:
              Абе има нещо гнило .... само че и аз нещо немога да разбера .....
              имам чувството че такъв ремап си забил на стилото че някой път някоя лопатка на турбото ще ти счупи китарата през таблото
              Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
              KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
              Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

              Коментар


                а бе момчета кво се чудите толкова , тея килограми в разликата си казват думата...какво има толкова да се изумявате. Либрата може да е 2.4 , но е автомобил ,който гони комфорта и возията,а не състезателен характер.И самия собственик на Ланчията дори ви каза , че е с софт за економично каране...До като стилото идва леко.Няма никъв ремап единствено генерацията,която направи може да е изиграла някъква малка роля, но основно е това ...не виждам за какво толкова.П.П.Иване кои мои глупости ?
                FIAT Bravo Club Plovdiv
                Con Asistencia di Veloce

                Коментар


                  вупреки че сьм се возил и на стило и на вьпросната ланчйа немога да кажа но и ланчйата вьрви доста бих казал.но и стилото не льже.
                  jtd

                  Коментар


                    1300кг е Стилото, колко да е Ланчата ?
                    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                    Коментар


                      Tqnkata написа:
                      а бе момчета кво се чудите толкова , тея килограми в разликата си казват думата...какво има толкова да се изумявате. До като стилото идва леко.Няма никъв ремап единствено генерацията,която направи може да е изиграла някъква малка роля, но основно е това ...не виждам за какво толкова.
                      тянка ти вярваш ли си като пишеш или обърка темата за вицовете с наща

                      Коментар


                        JTD RACER написа:
                        Tqnkata написа:
                        а бе момчета кво се чудите толкова , тея килограми в разликата си казват думата...какво има толкова да се изумявате. До като стилото идва леко.Няма никъв ремап единствено генерацията,която направи може да е изиграла някъква малка роля, но основно е това ...не виждам за какво толкова.
                        тянка ти вярваш ли си като пишеш или обърка темата за вицовете с наща
                        аиде сега сички дизелаци с генерациии на 63мм... б*х тая малка роля....3 коли разтояние... ако я беше на правил на 76мм незнам 3 автовоза сигурно.....
                        Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                        KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                        Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                        Коментар


                          JTD RACER написа:
                          Tqnkata написа:
                          а бе момчета кво се чудите толкова , тея килограми в разликата си казват думата...какво има толкова да се изумявате. До като стилото идва леко.Няма никъв ремап единствено генерацията,която направи може да е изиграла някъква малка роля, но основно е това ...не виждам за какво толкова.
                          тянка ти вярваш ли си като пишеш или обърка темата за вицовете с наща
                          да вярвам си....мисля,че знам поне малко неща за автомобилите и мога да ти кажа , че в една кола всеки 40 кг оказват някакво влияние ,представи си какво влияние оказват 200.Другото,което мисля че не си взел в предвид (щом така ми говориш) е съотнешението тежест към мощност,което никой от произказалите се тук не знае какво е понеже реално погледнато никой не знае каква е мощността на Стилото на Иван след като го отпуши...до колкото съм запознат , ефекта от правата генарация е много силен при турбо автомобилите.
                          FIAT Bravo Club Plovdiv
                          Con Asistencia di Veloce

                          Коментар


                            С една права генерация 30 коня не се правят.., разликата в килограмите е около 150, а разликата в конете ако са стокови е 35 коня.

                            Коментар


                              Tqnkata написа:
                              да вярвам си....мисля,че знам поне малко неща за автомобилите и мога да ти кажа , че в една кола всеки 40 кг оказват някакво влияние ,представи си какво влияние оказват 200.Другото,което мисля че не си взел в предвид (щом така ми говориш) е съотнешението тежест към мощност,което никой от произказалите се тук не знае какво е понеже реално погледнато никой не знае каква е мощността на Стилото на Иван след като го отпуши...до колкото съм запознат , ефекта от правата генарация е много силен при турбо автомобилите.
                              Тянка до някъде си прав,но и не толкова...Незнаеш какво е правено по на иван стилото(дали е правено или не и аз незнам) но,аз не съм чул стоково жтд да се хвали с вървеж...За какво повишаване на мощността на стилото говориш с една генерация това немога разбера.Колко конски сили е качило ако е качило?Прав си че ефекта при турбо колите е по голям но тои е следствие от доста други манипулации извършени с цел повишане мощността на колата.
                              Fiat Bravo GT 1.8 16V 113hp с малко тЮнинг (снегорин)
                              KONI SPORT SUSPENSHION+EIBACH SPORT SPRINGS
                              Изработка на всякакви изделия от стъклопласт за леки и товарни автомобили-брони,прагове,калници,капаци,маски,надстройки и други!

                              Коментар


                                Racer GT написа:
                                Tqnkata написа:
                                да вярвам си....мисля,че знам поне малко неща за автомобилите и мога да ти кажа , че в една кола всеки 40 кг оказват някакво влияние ,представи си какво влияние оказват 200.Другото,което мисля че не си взел в предвид (щом така ми говориш) е съотнешението тежест към мощност,което никой от произказалите се тук не знае какво е понеже реално погледнато никой не знае каква е мощността на Стилото на Иван след като го отпуши...до колкото съм запознат , ефекта от правата генарация е много силен при турбо автомобилите.
                                Тянка до някъде си прав,но и не толкова...Незнаеш какво е правено по на иван стилото(дали е правено или не и аз незнам) но,аз не съм чул стоково жтд да се хвали с вървеж...За какво повишаване на мощността на стилото говориш с една генерация това немога разбера.Колко конски сили е качило ако е качило?Прав си че ефекта при турбо колите е по голям но тои е следствие от доста други манипулации извършени с цел повишане мощността на колата.
                                не се знае братле виждал съм качване 10 коня само от една тръба...ама нека си каже собственика кво се плюнчим ние тука...
                                FIAT Bravo Club Plovdiv
                                Con Asistencia di Veloce

                                Коментар

                                Working...
                                X