Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем: KM Player не сменя автоматично разд. способност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем: KM Player не сменя автоматично разд. способност

    Колеги, някой използва ли "шаблони" с настройки за различните видове филми, които гледа с KM Player? Ако да - има ли проблеми при избор на различна разделителна способост за различните видове филми? При мен проблемът е такъв: направил съм "шаблони", според които ако файлът съдържа в името си знаковия низ "720p", KM Player сам да превключва на рразделителна способност на екрана 1280 * 720 * 32 (24 Hz), a когато съдържа 1080p, да превключва на 1920 * 1080 * 32 (24 Hz). За файловете, които не съдържат нито един от низовете, съм го оставил без промяна, а по-точно - 1366 * 768 * 32 (60 Hz). Когато пусна какъвто и да е филм, съответният шаблон с настройки се активира, както би трябвало да е, но единственото, което не се променя, е разделителната способност, т.е. остава тази, която е била активна за последния видео-файл. Всички други настройки за шаблона се активират, но разд. способност на монитора не се променя. Как да се справя с това и откъде идва проблемът? Установих, че веднъж като смени на някоя разд. способност, след това - какъвто и филм да пусна (720p, 1080p или някой с по-малка), KM Player-а превключва на последната избрана. Така се получава, че гледам 1080p на 1280*720, което не ме кефи, защото си играя да свалям двойно повече данни, а не ги гледам с пълно качество. ОС: Win 7 x64 Ultimate със SP1VGA: Sapphire HD6670 (с най-новия драйвер за модела, инсталиран преди 7 дни от офиц. сайт)Монитор: TV Samsung ES6100KM Player - най-новата версия от сайта им, свалена онзи ден. Телевизорът поддържа всички видове разделителна способност, които се предлагат от видео-картата. Всички разделителни способности са проверени и работят, когато се изберат самостоятелно от настройките на AMD Vision Engine. Но KM Player по някаква причина не може да ги сменя автоматично, когато е настроено в различни шаблони. Ако е настроена смяна в основния шаблон - няма проблеми - всеки път се сменя разд. способност. Как да се справя с това?

    #2
    Каква е идеята да сменя резолюцията ?Какъв е проблема да гледаш на фулл ХД резолюция , 720п примерно ?
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Ми нека компютъра ти е постоянно свързан с твто на фулл хд, па какъвто и филм да пуснеш -480р да е даже, голям праз. КМ плеър не е най готиния според мене... Аз съм фен на VLC.
      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

      Коментар

      Working...
      X