Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за прехвърляне на кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за прехвърляне на кола

    Значи купих си нова кола ( документално още не съм де).Човека от когото я купувам я е прехвърлил при нотариус на негово име миналата седмица и искаме с този договор да я прехвърлим на мен.Проблем ли е, че ми я продава на мен преди да я е прехвърлил в КАТ на негово име? Възможно ли е в КАТ да откажат да я регистрират, понеже реално ми я продава друг човек, а не собственика на който се води по талон в кат, ако представя и двата договора?Възможен ли е вариант да си направя договор директно с собственика по талон, въпреки че той вече по договор я е продал?
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Мисля, че ако нотариусът не намигне поне с едното око, докото ви изповяда (не знам защо тези скучни хора използват такива идиотски термини) сделката, работата няма да стане. Как ще ти прехвърлят кола, която си има собственик, но той очевидно не е регистрирал колата в КАТ и данъчното и съответно не е плащал данък за нея? Всъщност, може би пък по-предишният собственик е платил данъка ? Но пък без талон от актуалния собственик...Вторият вариант, който предлагаш, е още по-незаконен - все едно по-предишният собственик да продаде една и съща кола на двама купувачи.Не разбирам, защо се хвърляте на такива проблемни коли? Толкова други трошки, които поне са с нормална документация, се продават.Според мен, ако непреодолимо искаш да притежаваш точно тази кола, законният, чистият изход в твоята ситуация е следният: този, от когото я купуваш, я регистрира в КАТ и данъчното и й плаща данъка (ако вече не е платен от по-предишния собственик), след което ти я продава. И нещо там се разбирате за тези 100-200-300 лв. разходи. Втори вариант: да се развали предишната сделка (не знам дали е възможно) и да закупиш колата от собственика по талон.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #3
      Реално в договора му пише че има право да я продава, така че мисля нотариуса няма да е проблем да направи сделката. Притеснява ме само като ида в кат да не се заядат че не е била регистрирана на негово име.А иначе данъка и е платен до миналата седмица, понеже тогава са я прехвърлили на негово име при нотариус. Местния данък така или иначе си го е платил с нотариуса.
      http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
      Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
      FIAT БРАВО 1.2 16v
      ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
      FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

      Коментар


        #4
        Следя темата с интерес. И аз съм забъркан в такъв филм , само ,че моя договор е от преди 2 години.
        Fiat Bravo 1.4 12v '95

        Коментар


          #5
          Проблема основно е че колата в момента е СА, а собственика дето има само договор е СО, а аз съм СА.Та освен това е малко безумно той да и сменя номерата и след това и аз при положение че в кат може да мине само по документи.Реално документално какво е нарушението ако унищожим предния договор и си направя договор директно с собственика по талон?
          http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
          Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
          FIAT БРАВО 1.2 16v
          ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
          FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

          Коментар


            #6
            Е, хайде сега. Това че ще скъсате един договор, не значи, че той става невалиден. Предполагам, че и нотариусите пазят копия от договорите, а е много вероятно и да ги въвеждат в информационна система. Нарушението е, че собственикът по талон (CA) продава една и съща кола на двама души: на собственика без талон (CO) и на теб. Първо - това е незаконно, защото той (CA) ще ти продаде нещо, което вече не е негова собственост. Второ - (CO) може след време да размисли и да оспори сделката. Може би трябва да помислите за официално разваляне на сделката CA-CO пред нотариус и тогава ти законно да закупиш колата от CA.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              До колкото си спомням имаше едно такова положение: Ако закупиш автомобил само нотариално и в едномесечен срок не я регистрираш на твое име в КАТ и НАП колата си остава на стария собственик.
              FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
              Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

              Коментар


                #8
                Иди в КАТ и питай.Нищо друго не е меродавно.Ние едно време за 3 дни 2 пъти регистрирахме една кола в различни градове по подобни причини, но там ситуацията беше по-различна.Иди и питай - а иначе това, че колата е продадена вече от първия собственик - нищо не значи. Предната сделка може да се развали лесно, срещу 20-30 лв при нотариус, след което да я продаде на теб стария собственик - това в случай, че в КАТ ти откажат.

                Коментар


                  #9
                  NikMar написа:
                  До колкото си спомням имаше едно такова положение: Ако закупиш автомобил само нотариално и в едномесечен срок не я регистрираш на твое име в КАТ и НАП колата си остава на стария собственик.
                  По-точно ще бъдеш глобен ако пресрочиш срока за регистрация. За продавача е по-лошо закъснението - в случай на ПТПт или нарушение заснето с камера/радар ще търсят него, защото той все още ще бъде отговорен за даденото МПС, макари сключения и заверен договор.
                  Fiat Bravo 1.9 TD100

                  Коментар


                    #10
                    И аз мисля, че без регистрационен талон на името на продавача, никой нотариус няма да си сложи главата в торбата!От юридическа гледна точка, преди да получи голям талон, не съм сигурен дали изобщо се води собственик

                    Коментар


                      #11
                      Няма да стане номера и то от негова страна. Ти стигнеш ли до имане на договор, как се е случило няма значение и какви са били собствениците преди това, обаче при нотариус се дават талоните и данните оттам се пишат, или първия собственик трябва да ти я прехвърли или втория да й смени талоните.
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Сутринта минах през гишетата за регистрация в КАТ и служителката на гишето ми каза, че нямало проблем да я регистрирам така с двата договора, като преди това съм идел на 15 гише с двата договора да ми дадат някакво номерче. Става дума за КАТ София-град,Тоя от когото я купувам твърди че нямало да има проблем при нотариуса да ми я продаде на мен без да я регистрира на негово име в кат.
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Странно!Но щом е така - действайте

                          Коментар


                            #14
                            infineon написа:
                            Сутринта минах през гишетата за регистрация в КАТ и служителката на гишето ми каза, че нямало проблем да я регистрирам така с двата договора, като преди това съм идел на 15 гише с двата договора да ми дадат някакво номерче. Става дума за КАТ София-град,Тоя от когото я купувам твърди че нямало да има проблем при нотариуса да ми я продаде на мен без да я регистрира на негово име в кат.
                            Пробвай и ще ни кажеш какво е станало. Ние тук можем само да си разсъждаваме . Със сигурност не всичко е уредено в закона, защото като пуснах търсене за "покупко-продажба автомобил", правно-информационната система освен към съответните закони ме насочи и към множество решения на N-ски градски съд по различни казуси. Между другото, чисто логически изглежда нормално да можеш да продадеш МПС без да си го регистрирал в КАТ и общината. Щом има срок за тази регистрация, при липса на друга законова забрана какво пречи да продадеш МПС-то още докато си в този срок, в който още не си бил длъжен да го регистрираш?
                            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                            Коментар


                              #15
                              С моята Алфа филма беше абсолютно същия,само че собственика не я беше регистрирал почти година.При тоя случай отидохме първо в КАТ да извади талон и да смени номерата на негово име.Тогава вече минахме през данъчното за данъка и накрая при нотариус.Както каза Снейк собственика трябва да я регистрира до месец от дата на договора за покупко-продажба,а щом този период не е изтекъл не трябва да има проблем.
                              Alfa Romeo 145 Quadrifoglio Verde 2.0 16V T.S. 150hp

                              Коментар

                              Working...
                              X