Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Очаквам глоба от камера за скорост? Дайте съвет!

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Очаквам глоба от камера за скорост? Дайте съвет!

    Очаквам глоба за превишена скорост. Колата с която предполагам, че са ме снимали обаче не е моя, а титуляра няма шофьорска книжка. Титуляра получи покана да се яви в полицията и това ме кара да си мисля, че вероятно съм превишил някъде скоростта при последното ми пътуване до Гърция.Поканата е в полицията ,а не в КАТ.Какво следва от тук нататък? Отива там, показват му снимката и той казва еди кой си е карал или ....В смисъл понеже не познавам закона и не знам с колко съм превишил (не е повече от 50 км със сигурност) искам да знам има ли опасност да остана без книжка, заради превишена скорост? Не зная и къде са ме снимали предполагам е някъде по пътя София-Кулата.Има ли как като се яви титуляра в полицията да разбере какво е провинението и едва тогава да каже кой е карал (това с цел евентуално да каже, че е карал някой друг, а не аз, така че да не остана аз без книжка ами да кажем, че е карал дядо ми примерно.)Какви са глобите за превишена скорост като суми и като наказания-точки и т.н.Благодаря предварително!
    Play Golf ,but not drive golf!!!
    Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
    C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

    #2
    Е как не познаваш закона? Как взимате изпитите за тия книжки ?
    Обичам си работата.

    Коментар


      #3
      С риск да ми лепнете предупреждение:
      В смисъл понеже не познавам закона
      Ами вземи се запознай, след като имаш книжка, не мислиш ли, че трябва да го познаваш или поне да знаеш къде в интернет може да го прочетеш!! Утре от незнание може да утрепеш някой, тогава Ами като се яви в полицията ще видиш за какво иде реч - може някой жалба да е продал срещу него и да няма нищо общо с шофирането.
      Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

      Коментар


        #4
        Ако примерно си превишил извън населено място скоростта с 42км.Тоест ограничението е 90 а си фъркал с 132км/ч.глобичката е само 200лв.Нищо друго.Доказано.
        И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

        Коментар


          #5
          MartoModev написа:
          Ако примерно си превишил извън населено място скоростта с 42км.Тоест ограничението е 90 а си фъркал с 132км/ч.глобичката е само 200лв.Нищо друго.Доказано.
          и снимките идват след 2 месеца, поне
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #6
            Аман от хитреци с селско мислене. Искал да види колко е колко е глобата и тогава да каже кой е карал. Затова толкова хора загиват по пътищата, всеки се опитва да се измъкне от закона, а като стане беля колективно знаем да ревем и да се сърдим че закона не се спазвал.Поне си понеси последствията като мъж, като знаеш да караш бързо, а не се крий като мишка !!!
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              Re: Очаквам глоба от камера за скорост? Дайте съвет!

              Alex_RT написа:
              Очаквам глоба за превишена скорост. Колата с която предполагам, че са ме снимали обаче не е моя, а титуляра няма шофьорска книжка. Титуляра получи покана да се яви в полицията и това ме кара да си мисля, че вероятно съм превишил някъде скоростта при последното ми пътуване до Гърция.Поканата е в полицията ,а не в КАТ.Какво следва от тук нататък? Отива там, показват му снимката и той казва еди кой си е карал или ....В смисъл понеже не познавам закона и не знам с колко съм превишил (не е повече от 50 км със сигурност) искам да знам има ли опасност да остана без книжка, заради превишена скорост? Не зная и къде са ме снимали предполагам е някъде по пътя София-Кулата.Има ли как като се яви титуляра в полицията да разбере какво е провинението и едва тогава да каже кой е карал (това с цел евентуално да каже, че е карал някой друг, а не аз, така че да не остана аз без книжка ами да кажем, че е карал дядо ми примерно.)Какви са глобите за превишена скорост като суми и като наказания-точки и т.н.Благодаря предварително!
              1. Колата не е на твое име и няма как да разберат кой е карал! Ще извикат собственика и тогава ще разберат кой е бил зад волана.2. Книжки вече не взимат.Удрят само глоби.3.Ако са те снимали с мобилна камера снимките идват дори и след 3 дена.4. 100% те търсят за нещо различно от скорост.
              FIAT FORUM BULGARIA
              Ракията е над политиката

              Видео от Италфест 2011

              Коментар


                #8
                1. Колата е на фирма, а собственика на фирмата няма шофьорска книжка и никога не е имал.2. Закона доста се измени, както и глобите и наказанията през последните 15 години. Искрено се съмнявам всички тук да познават актуалността на закона и да знаят всичко до последната запетая.3. Нито се крия нито нищо, така или иначе аз ще плащам.Просто исках да разбера какво евентуално да очаквам. За последните 200 000 км (7 години) нямам съставен нито един акт.Темата е за ключ.Благодаря на всички!
                Play Golf ,but not drive golf!!!
                Brava 1,6 16V 99' с ФОБОС
                C4 1,4 16V 2007- Stag 300 Premium

                Коментар

                Working...
                X