Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ за избор на GPS навигация

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ за избор на GPS навигация

    Колеги много се оплетох с избора на навигация. Търся нещо среден клас до към 350лв. Отзивите за различните марки са много вариращи,но Гармин ми се виждат най-надежди според прочетеното до момента. Трябва да има карти на цяла Европа, да са актуални защото работата ми е такава че бая пътувам. Дайте някакви отзиви за навигации които сте ползвали?Престижио, Том-Том също са варианти... и ако можете да кажете как стои въпроса с обновяване на картите? Хич не разбирам от тия неща а не искам да скоча на първата навигация от среден клас, все пак парите не падат от небето

    #2
    iGoУстройството може да е всякакво, но софтуера да е iGo.Забрави за Гармин. Някой да ти даде да ползваш малко Гармин, после ползвай iGo и реши.

    Коментар


      #3
      На телефона съм с инсталиран iGo и съм много доволен.Единствения проблем е че много бързо заминава батерията. При включено зарядно в колата батерията губи около 1% за час.
      FIAT Nuova Punto 1.2 8V
      FIAT Grande Punto EVO 1.4 8V
      ...and justice for all

      Коментар


        #4
        Вземи си за 150-180лв един пет инчов безименен китаец и му качи iGo, най вероятно в магазина ще предлагат тази услуга за 20тина лв или даже безплатно като купиш устройството от тях. Всичко друго е неразумно даване на пари за мене. С остатъка до 350лв се почерпи... Два - три пъти
        Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
        Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
        ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

        Коментар


          #5
          Garmin 144 LMT или 154LMT...Добри навигации ,различаващи се по големината на дисплея...И двете имат доживотен ъпдейт на картата ,която е една обща за цяла Европа и България...Ти решаваш ,но за мен това е навигацията до към тези пари...
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

          Коментар


            #6
            Вземи си един "китаец" за 120-150 лв. с WIN CE 5 или 6. Сложи си едно IGO и се радвай на живота.
            FIAT FORUM BULGARIA
            Ракията е над политиката

            Видео от Италфест 2011

            Коментар


              #7
              Вземи си една нокия, навигацията ти е без пари до живот, нокията ти с гаранция 2 години...
              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

              Коментар


                #8
                Подкрепям колегите Immortal и krasio_79bs .Преди бях с Гармин. Няма по-голям боклук от него. Сиджик и Иго са на върха за мене.
                първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                Коментар


                  #9
                  аз не мога да разбера защо много колеи оплюват Гармин-а. Ползвам Нуви 200 един от първите модели може би...картата се обновява на всеки 3 месеца...да, работи бавно това може би е единствения му недостатък, но все пак си го взех преди 6 години а тогава мобилните процесори не бяха толкова развити колкото сега...относни функцията му като навигация оценката ми е Мн. Добър 4.5 поради това , че вече съм ползвам и по-добри навигации...главно го ползвам във София и до сега винаги ме е карал до крайната дестинация, вярно, че понякога ме прекарва през по-странни улички но е много важна настроийката "най-бързо пристигане" или "най кратък път" от това зависи през кои улици ще ви прекара...и не виждам защо да е боклук все пак е е далеч времето когато ще караме без да гледаме през стъклото и ще разчитаме единствено на навигацията...според мене си върши добре работата...да прави грешки понякога но бързо си преизчислява маршрута...когато пропуснеш завой автоматично и много бързо ти го пресмята на ново и ти казва на къде да продължиш...
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 100

                  Коментар


                    #10
                    krasio_79bs написа:
                    Вземи си един "китаец" за 120-150 лв. с WIN CE 5 или 6. Сложи си едно IGO и се радвай на живота.
                    +1 Мойта е Привилег-140 лв. преди 3 год. без карта.
                    LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                    ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                    Коментар


                      #11
                      mitkosoft написа:
                      аз не мога да разбера защо много колеи оплюват Гармин-а. Ползвам Нуви 200 един от първите модели може би...картата се обновява на всеки 3 месеца...да, работи бавно това може би е единствения му недостатък, но все пак си го взех преди 6 години а тогава мобилните процесори не бяха толкова развити колкото сега...относни функцията му като навигация оценката ми е Мн. Добър 4.5 поради това , че вече съм ползвам и по-добри навигации...главно го ползвам във София и до сега винаги ме е карал до крайната дестинация, вярно, че понякога ме прекарва през по-странни улички но е много важна настройката "най-бързо пристигане" или "най кратък път" от това зависи през кои улици ще ви прекара...и не виждам защо да е боклук все пак е е далеч времето когато ще караме без да гледаме през стъклото и ще разчитаме единствено на навигацията...според мене си върши добре работата...да прави грешки понякога но бързо си преизчислява маршрута...когато пропуснеш завой автоматично и много бързо ти го пресмята на ново и ти казва на къде да продължиш...
                      Защо оплювам гармина ли ?Ще обясня. Пътувахме към Златоград на два пъти на изпрати в къра както караме по главният път.Вторият път се прибирах от Велико Търново и по същия начин ме изпрати в къра както карам по главният път.Докато бях със Сиджик /или както му е името/ нито веднъж не ме предавал.Същото важи и за Иго-то.
                      първият ми автомобил беше ЖИГУЛИ
                      Lancia Kappa 2.020v 155 H.P
                      Велико Търново/ Горна Оряховица там ми е корена

                      Коментар


                        #12
                        sharpradi написа:
                        Защо оплювам гармина ли ?Ще обясня. Пътувахме към Златоград на два пъти на изпрати в къра както караме по главният път.Вторият път се прибирах от Велико Търново и по същия начин ме изпрати в къра както карам по главният път.Докато бях със Сиджик /или както му е името/ нито веднъж не ме предавал.Същото важи и за Иго-то.
                        Според мен проблема ти е бил хардуерен. Старото ми нуви след 3 години вярна служба (беше купено втора ръка) почна така да прави, беше ме хвърлило по планините и на всичкото отгоре търсеше начин да ме изкара от там Новото обаче не прави така

                        Коментар


                          #13
                          Преди ползвах Garmin, сега съм със Sygic и съм много по доволен - веднага намира сигнал, картите са доста подробни и не ме е губила досега. Гармина постоянно преизчисляваше! За 350 лв можеш да си вземеш хубаво HTC или Galaxy S2 и да качиш каквато искаш навигация! За още 15лв ще ти намерим и зарядно и стойка!Сам си реши, за мен 350лв за навигация са хвърлени пари на вятъра! Поздрави.
                          Punto 2003 / 1.3 MultiJet Engine / 75 HP

                          Коментар


                            #14
                            Ползвам втори "китаец" с iGo и съм много доволен. Предишният беше Престижо, а сегашният Норт Крос и с двата не съм имал никакви проблеми. Първият ми беше подарък и струваше към 270 лева (преди 5 години), а сегашния 150 лева с голям дисплей и доста държелива батерия - 2 часа изкарва без да свързан към източник на захранване. Гармин има смисъл, само с някаква промоция с безплатен ъпдейт.
                            Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                            Коментар


                              #15
                              todorakiggg написа:
                              sharpradi написа:
                              Защо оплювам гармина ли ?Ще обясня. Пътувахме към Златоград на два пъти на изпрати в къра както караме по главният път.Вторият път се прибирах от Велико Търново и по същия начин ме изпрати в къра както карам по главният път.Докато бях със Сиджик /или както му е името/ нито веднъж не ме предавал.Същото важи и за Иго-то.
                              Според мен проблема ти е бил хардуерен. Старото ми нуви след 3 години вярна служба (беше купено втора ръка) почна така да прави, беше ме хвърлило по планините и на всичкото отгоре търсеше начин да ме изкара от там Новото обаче не прави така
                              Проблемът изобщо не е хардуерен, проблемът е в картата. На моя не помня каква беше моята, обаче редовно ме забиваше в несъществуващи пътища, да не говорим, че 3 часа ми вика "карай напред по магистралата" и най-накрая "обърни, и карай 70 км". Брат ми е с карта на ОФРМ - картата си беше супер до един ъпдейт, в който малките улици в по-малките населени места изчезнаха - прати имейл и му викат - то винаги е било така, а той предния ден беше ходил на адрес, който го е имало, ама след ъпдейта вече го нямаше. Иначе, като изключим картите, на мен ми харесва, но едва ли бих си взела гармин отново.
                              Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                              Коментар

                              Working...
                              X