Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Отнемане на наказателни точки, на кой колко?! :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Отнемане на наказателни точки, на кой колко?! :)

    Дано не се дублира с някоя тема:Списък на нарушенията, за които се отнемат контролни точкисъгласно наредба І-139 от 16 септември 2002 г.1. За управление на моторно превозно средство, спряно от движение, без разрешение на службата за контрол на Министерството на вътрешните работи. /чл.177, ал.1, т.4 ЗДвП/ 5 к.т.2. За неозначаване по установения начин на принудително спряло на платното за движение пътно превозно средство. /чл.179, ал.1, т.1,предл. 1 ЗДвП/ 6 к.т.3. За разхвърляне, разпиляване или оставяне на пътя на предмети и вещества, които създават опасност за движението. /чл.179, ал.1, т.2 ЗДвП/ 5 к.т.4. За управление на технически неизправно моторно превозно средство, на което поради характера на неизправността е забранено движението по пътя, включително и до място за нейното отстраняване. /чл.179, ал.1, т.4 ЗДвП/ 5 к.т.5. За неспазване сигналите на пътните светофари. /чл.179, ал.1, т.5, предл.1;чл. 183, ал.4,т.3 ЗДвП/ 10 к.т.6. За неспазване предписанията на пътните знаци, пътната маркировка и другите средства за сигнализиране. /чл.179, ал.1, т.5, предл.2,3 и 4;чл. 183, ал.3, т.5 ЗДвП/ 4 к.т.7. За неспазване правилата за предимство, разминаване, изпреварване и заобикаляне. /чл.179,ал. 1, т.5, предл. 5,6,7 и 8;чл.183,ал.2, т. 3, предл. 4 и 5, ал.3, т.6 ЗДвП/ 6 к.т.8. Когато не се осигури път за безпрепятствено преминаване на превозно средство, сигнализиращо със специален звуков или светлинен сигнал, или на съпровожданите от него превозни средства. /чл.179,ал.1, т.6 ЗДвП/ 6 к.т.9. За неспазване на правилата за спиране, престой и паркиране или за използване на пътното платно. /чл.180, ал.1, т.1, предл. 2,3 и 4, т.3, предл.3/ 5 к.т.10. За неправилно движение по обособено платно за движение на релсово пътно превозно средство. /чл.180, ал.1, т.3, предл.1 ЗДвП/ 4 к.т.11. За превишаване на разрешената максимална скорост: а/ от 20 до 30 км/ч. включително /чл.182, ал.1, т.2 ЗДвП/ 2 к.т. б/ от 30 до 40 км/ч. включително /чл.182, ал.1, т.3 ЗДвП/ 6 к.т. в/ от 40 до 50 км/ч. включително /чл.182, ал.1, т.4 ЗДвП/ 12 к.т. г/ над 50 км/ч. /чл.182, ал.1, т.5 ЗДвП/ 16 к.т.12. За нарушаване правилата за разположение на пътното превозно средство върху платното за движение. / чл.183, ал.2, т.2 ЗДвП/ 3 к.т.13. За неспиране на пътен знак "Спри! Пропусни движещите се по пътя с предимство!". / чл.183, ал.2, т.3,предл.1 ЗДвП/ 7 к.т.14. За управление на моторно превозно средство с износени гуми. /чл.183, ал.4, т.5 ЗДвП/ 6 к.т.15. За неправилно преминаване покрай спирка на превозните средства за обществен превоз на пътници или покрай спиращ или спрял автобус, който превозва деца. /чл.183, ал.4, т.2 ЗДвП/ 6 к.т.16. За неправилен превоз на товари. /чл.183, ал.2, т.6 и 8 ЗДвП/ 3 к.т.17. За неизпълняване задължението за използване на предпазен колан или носене на каска. /чл.183, ал.4, т.7 ЗДвП/ 10 к.т.18. Престой и паркиране . a/ на пешеходна пътека, на кръстовище, на спирки на МГТ /чл.183, ал.4, т.8 ЗДвП/ 3 к.т. б/ активна лента, до спрели МПС /чл.183, ал.4, т.9 ЗДвП/ 4к.т.19. За неправилно преминаване през пешеходна пътека. /чл.183, ал.4, т.1 ЗДвП/ 10 к.т.20. За ползване на мобилен телефон по време на управление на превозно средство освен при наличие на устройство, позволяващо използването на телефона без участие на ръцете. /чл.183, ал.4, т.6 ЗДвП/ 6 к.т.21. За неправилен превоз на хора. /чл.185 ЗДвП/ 3 к.т.За виновно причиняване на пътнотранспортно произшествие, вследствие на посочените нарушения, допълнително се отнемат 3 к.т.Ако два пъти в рамките на една година превишите максимално допустимата скорост за движение с над 50 км/ч. - свидетелството за управление на МПС Ви се отнема за три месеца---------------------------------------------------------------------------------------------------------------Източник:http://www.kat.mvr.bg/Nak_tochki.htm
    Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
    Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

    #2
    Браво - поучителна информация. Я да видим - за 76 км/ч в населено - правилно ли са ми взели 2 точки? Ей сега ще прочета още по-внимателно преди да обжалваме ... (шегичка)
    Брава 1,6 16V; Джанти 16-ки - по договаряне - 4 бр.:
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=88126

    Коментар


      #3
      А за не спиране на катаджия взимат ли точки или просто после се правиш на шут. Аз ме е срам ма 2 пъти не съм спирал на полицайчетата ама до са нищо, нито честитка нито тръгнаха след мен(поне не ги видях)

      Коментар


        #4
        Pinky написа:
        ...нито честитка нито тръгнаха след мен(поне не ги видях)
        Няма честитка - няма проблем Аз имам няколко лишавания и едното е за неспиране на стоп палка, освен това в момента имам 1т. в талона и ако трябва да си правя списък с нарушенията, за които са/не са ми отнети точки, трябва да си отворя само мой раздел във форума

        Коментар


          #5
          абе, а колко време не трябва да правиш нарушения, за да ти въстановят точки? и ако ти напишат фиш, а не акт това нулира ли ти времето изтекло от оследното ти нарушение?
          "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
          (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

          Коментар


            #6
            charlie написа:
            абе, а колко време не трябва да правиш нарушения, за да ти въстановят точки? и ако ти напишат фиш, а не акт това нулира ли ти времето изтекло от оследното ти нарушение?
            Първия въпрос - 2 години! Втория - фишовете не се броят - релакс...
            VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
            VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
            VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
            VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
            Нека Силата на бъде с Нас...

            Коментар


              #7
              аз пък мисля да ходя да си взема червения талон Yellow_Flash_Colorz_PDT_06
              Audi 1.8S златен талон

              Коментар


                #8
                Pinky написа:
                А за не спиране на катаджия взимат ли точки или просто после се правиш на шут. Аз ме е срам ма 2 пъти не съм спирал на полицайчетата ама до са нищо, нито честитка нито тръгнаха след мен(поне не ги видях)
                само ако имат акция може да е проблем иначе се правиш на ударен ,но блокирват цяла София в някои случаи ,може и колата да ти разглобят !
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  Тая тема що не я ковнете някъде, че не мърда

                  Коментар


                    #10
                    doofiat написа:
                    Тая тема що не я ковнете някъде, че не мърда
                    Щото има lex.bg за тая работа!
                    VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                    VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                    VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                    VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                    Нека Силата на бъде с Нас...

                    Коментар


                      #11
                      Интересно, ако съм превишил скоростта с точно 40км. по коя точка ще ме цакат при положение, че и на двете пише 40км/ч включително!? б/ от 30 до 40 км/ч. включително /чл.182, ал.1, т.3 ЗДвП/ 6 к.т. в/ от 40 до 50 км/ч. включително /чл.182, ал.1, т.4 ЗДвП/ 12 к.т.
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Включително е за горната стойност
                        Jeep Grand Cherokee 3.1TDI
                        Fiat Bravo GT 1,9 JTD 105к.с. 2000г.

                        Коментар


                          #13
                          rustson написа:
                          Включително е за горната стойност
                          Именно! Прависти - к’во да ги правиш...
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            ...

                            Коментар


                              #15
                              Sven написа:
                              Има и варянт ти да им цакаш 20 точки.
                              Именно! Икономисти - к’во да ги правиш...
                              фиатче Браво 2.0

                              Коментар

                              Working...
                              X