Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Има ли ловджии във форума?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    марин 72 написа:
    chaveto написа:
    Painfall написа:
    Humppa написа:
    Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
    +1
    Просто обичат да убиват и след това да седнат и да се напият. Лошото е, че при 92% от тях първо пият и след това ходят да убиват П.С. В неделята две групи от по 7-8 човека с мАтори им разгонихме фамилята на ловджийте, на пуна газ през гората
    И къде е героизма в това нима няма и пияни мотористи или просто едни хора с едно хоби са решили да прецакат други с друго хоби .
    Героизма е в това, че сме прецакали скапаните ловджии. Не ме кефи да избиват животните, да копаят дупки, да връзват телове и какви ли още не гадости.И това го правят ловджии не бракониери.

    Коментар


      #47
      chaveto написа:
      марин 72 написа:
      chaveto написа:
      Painfall написа:
      Humppa написа:
      Не мога да разбера какво харесвате в това ненужно изтребване на горските обитатели! Нито сте останали гладни, нито сте останали без (мъжки) забавления?!?
      +1
      Просто обичат да убиват и след това да седнат и да се напият. Лошото е, че при 92% от тях първо пият и след това ходят да убиват П.С. В неделята две групи от по 7-8 човека с мАтори им разгонихме фамилята на ловджийте, на пуна газ през гората
      И къде е героизма в това нима няма и пияни мотористи или просто едни хора с едно хоби са решили да прецакат други с друго хоби .
      Героизма е в това, че сме прецакали скапаните ловджии. Не ме кефи да избиват животните, да копаят дупки, да връзват телове и какви ли още не гадости.И това го правят ловджии не бракониери.
      Ако си сигурен в това което си написал сезираи съответните органи да си получат заслуженото. Защото мнного се пише но нищо не се прави по въпроса.

      Коментар


        #48
        Да се осъдят всички мотористи, каращи в гората, за стреса който причиняват на горките животни! Да не говорим, че с безразсъдното си каране има риск да блъснат някой невинен глиган, или не дай си Боже някой елен, или сърна!
        Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
        ex-Fiat Stilo 1.9JTD
        ex-Fiat Bravo 1.9JTD

        Коментар


          #49
          TopnegoTo написа:
          Да се осъдят всички мотористи, каращи в гората, за стреса който причиняват на горките животни! Да не говорим, че с безразсъдното си каране има риск да блъснат някой невинен глиган, или не дай си Боже някой елен, или сърна!
          Когато минеш с пушката си през стадо коне..... и нищо не побегне тогава ела и ми кажи, че стресирам животните. Знаеш ли колко пъти сме минавали покрай сърни и всякакви диви животни. Всичките митове и легенди излизат от такива като теб, такива на който пречим да избиват животните и да секат на воля.

          Коментар


            #50
            Чави, стига сте приказвали глупости. дупки и телове и мрежи са работа на бракониери, сеченето на дървета също .Лова не е само да пуцаш по животните и да се напиеш на тиферич. Ловните дружинки имат работа целогодишно и тя е свързана с опазването на дивеча. Дивеча се храни, прочистват се пътеките на животните, разорава се където е необходимо, правят се пойлки, прави се преброяване на дивеча, именно ловците дават статистика за състояниетона дивеча в България. Ловците подържат равновесието в гората, занеш ли ако не справи подборен лов какво ще стане реално, или ако не се прави лов на вреден дивеч? Ще се обърка цялата еко система и не говорим само за зайци глигани и сърни, а за всички животинки, вкючително порове, белки, катерици, таралежи змии и т.н. Най малкото хишниците ще почнат да настъпват към селата и да правят поразии, ако малките видове изчезнат доста от птиците също ще са застрашени. Сега относно мотористите в гората аз лично съм доста против да карат в гората, щото вие не стреляте ама газите и да ти кажа съм сигурен че доста животинки сте згазили, още толкова сигурно сте прогонили, и вероятността моторист да подпали гората е доста по голяма от това да го направи авджия. Най малкото една случайна искра може да подпали сухите листа. По точно съм против да карате през дърветата, има достатъчно добри черни пътища в горите за прекрасно еднуро, но понякога те не са ви достатъчно екстремн.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #51
              Твоята постъпка Чаве е все едно аз да съм си захранил някое място, да съм си пуснал въдиците и ти да минеш с лодка отгоре им.Нали се сещаш, какво е усещането...
              "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

              ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
              Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

              Коментар


                #52
                chaveto написа:
                Героизма е в това, че сме прецакали скапаните ловджии. Не ме кефи да избиват животните, да копаят дупки, да връзват телове и какви ли още не гадости.И това го правят ловджии не бракониери.
                Следващият път внимавайте някой по нервен ловджия да не Ви напълни отворените геройски задници със сачми.
                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                Нека Силата на бъде с Нас...

                Коментар


                  #53
                  kiro_of_the_day написа:
                  chaveto написа:
                  Героизма е в това, че сме прецакали скапаните ловджии. Не ме кефи да избиват животните, да копаят дупки, да връзват телове и какви ли още не гадости.И това го правят ловджии не бракониери.
                  Следващият път внимавайте някой по нервен ловджия да не Ви напълни отворените геройски задници със сачми.
                  Добре, че не сте градски/ селски . Иначе ще има "Е па я за наденицата бех..."... и съчмите изотзадзе.
                  Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

                  Коментар


                    #54
                    S_BANKOV написа:
                    Чави, стига сте приказвали глупости. дупки и телове и мрежи са работа на бракониери, сеченето на дървета също .Лова не е само да пуцаш по животните и да се напиеш на тиферич. Ловните дружинки имат работа целогодишно и тя е свързана с опазването на дивеча. Дивеча се храни, прочистват се пътеките на животните, разорава се където е необходимо, правят се пойлки, прави се преброяване на дивеча, именно ловците дават статистика за състояниетона дивеча в България. Ловците подържат равновесието в гората, занеш ли ако не справи подборен лов какво ще стане реално, или ако не се прави лов на вреден дивеч? Ще се обърка цялата еко система и не говорим само за зайци глигани и сърни, а за всички животинки, вкючително порове, белки, катерици, таралежи змии и т.н. Най малкото хишниците ще почнат да настъпват към селата и да правят поразии, ако малките видове изчезнат доста от птиците също ще са застрашени. Сега относно мотористите в гората аз лично съм доста против да карат в гората, щото вие не стреляте ама газите и да ти кажа съм сигурен че доста животинки сте згазили, още толкова сигурно сте прогонили, и вероятността моторист да подпали гората е доста по голяма от това да го направи авджия. Най малкото една случайна искра може да подпали сухите листа. По точно съм против да карате през дърветата, има достатъчно добри черни пътища в горите за прекрасно еднуро, но понякога те не са ви достатъчно екстремн.
                    Същото мислех и аз да пиша, ама ме домързя, пък и не си заслужава да обясняваш нещо на някой, който грам не разбира и не иска да проумее. Същото беше и като казах на една колежка, че съм убивал бездомни кучета... заклейми ме като безчувствен изверг.
                    Alfa Romeo 147 1.9JTDm 8v
                    ex-Fiat Stilo 1.9JTD
                    ex-Fiat Bravo 1.9JTD

                    Коментар


                      #55
                      kiro_of_the_day написа:
                      chaveto написа:
                      Героизма е в това, че сме прецакали скапаните ловджии. Не ме кефи да избиват животните, да копаят дупки, да връзват телове и какви ли още не гадости.И това го правят ловджии не бракониери.
                      Следващият път внимавайте някой по нервен ловджия да не Ви напълни отворените геройски задници със сачми.
                      Това ще му е последната грешка в живота
                      TopnegoTo написа:
                      S_BANKOV написа:
                      Чави, стига сте приказвали глупости. дупки и телове и мрежи са работа на бракониери, сеченето на дървета също .Лова не е само да пуцаш по животните и да се напиеш на тиферич. Ловните дружинки имат работа целогодишно и тя е свързана с опазването на дивеча. Дивеча се храни, прочистват се пътеките на животните, разорава се където е необходимо, правят се пойлки, прави се преброяване на дивеча, именно ловците дават статистика за състояниетона дивеча в България. Ловците подържат равновесието в гората, занеш ли ако не справи подборен лов какво ще стане реално, или ако не се прави лов на вреден дивеч? Ще се обърка цялата еко система и не говорим само за зайци глигани и сърни, а за всички животинки, вкючително порове, белки, катерици, таралежи змии и т.н. Най малкото хишниците ще почнат да настъпват към селата и да правят поразии, ако малките видове изчезнат доста от птиците също ще са застрашени. Сега относно мотористите в гората аз лично съм доста против да карат в гората, щото вие не стреляте ама газите и да ти кажа съм сигурен че доста животинки сте згазили, още толкова сигурно сте прогонили, и вероятността моторист да подпали гората е доста по голяма от това да го направи авджия. Най малкото една случайна искра може да подпали сухите листа. По точно съм против да карате през дърветата, има достатъчно добри черни пътища в горите за прекрасно еднуро, но понякога те не са ви достатъчно екстремн.
                      Същото мислех и аз да пиша, ама ме домързя, пък и не си заслужава да обясняваш нещо на някой, който грам не разбира и не иска да проумее. Същото беше и като казах на една колежка, че съм убивал бездомни кучета... заклейми ме като безчувствен изверг.
                      Всичко това е само на теория, практиката показва съвсем друго нещо. Стреля се по всичко което мърда и се сече наред. Веднъж в седмицата съм в гората и виждам какво става. Минал горския със спрея да маркира кое да се реже ама нашите си режат наред.А всичките са ловджии когато е разрешено, през останалото време стават бракониери, същото е с рибарите Телове и дупки се правят заради такива като нас, че като минеш и да се утрепаш. Защото теловете се връзват на 1.50м височина.

                      Коментар


                        #56
                        S_BANKOV написа:
                        Чави, стига сте приказвали глупости. дупки и телове и мрежи са работа на бракониери, сеченето на дървета също .Лова не е само да пуцаш по животните и да се напиеш на тиферич. Ловните дружинки имат работа целогодишно и тя е свързана с опазването на дивеча. Дивеча се храни, прочистват се пътеките на животните, разорава се където е необходимо, правят се пойлки, прави се преброяване на дивеча, именно ловците дават статистика за състояниетона дивеча в България. Ловците подържат равновесието в гората, занеш ли ако не справи подборен лов какво ще стане реално, или ако не се прави лов на вреден дивеч? Ще се обърка цялата еко система и не говорим само за зайци глигани и сърни, а за всички животинки, вкючително порове, белки, катерици, таралежи змии и т.н. Най малкото хишниците ще почнат да настъпват към селата и да правят поразии, ако малките видове изчезнат доста от птиците също ще са застрашени. Сега относно мотористите в гората аз лично съм доста против да карат в гората, щото вие не стреляте ама газите и да ти кажа съм сигурен че доста животинки сте згазили, още толкова сигурно сте прогонили, и вероятността моторист да подпали гората е доста по голяма от това да го направи авджия. Най малкото една случайна искра може да подпали сухите листа. По точно съм против да карате през дърветата, има достатъчно добри черни пътища в горите за прекрасно еднуро, но понякога те не са ви достатъчно екстремн.
                        Е това като го чуя как трябва да блогодарим на ловците, че поддържат баланса и си умирам от смях. Тази планета е сътворила толкова живот и такива чудеса, а и само за 5 секунди може да ни издуха всички със смешните ни изобретения, че няма да може да си поддържа баланса. Ама нали трябва да се говорят клишета, измислени на 2 бутилки ракия /на човек/
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #57
                          chaveto написа:
                          TopnegoTo написа:
                          Да се осъдят всички мотористи, каращи в гората, за стреса който причиняват на горките животни! Да не говорим, че с безразсъдното си каране има риск да блъснат някой невинен глиган, или не дай си Боже някой елен, или сърна!
                          Когато минеш с пушката си през стадо коне..... и нищо не побегне тогава ела и ми кажи, че стресирам животните. Знаеш ли колко пъти сме минавали покрай сърни и всякакви диви животни. Всичките митове и легенди излизат от такива като теб, такива на който пречим да избиват животните и да секат на воля.
                          Е тогава следващия път ракията от вас за извинение защато има хора които бързо ще ви запознаят с промените в закона кои привозни средства имат право да се движат в гората.Нашата дружинка така се справи с едни юнаци с атевета че маи купуваха и жито дет бяха изпотъпкали нивата на един арендатор. Без да се заяждам но си има закони за тези неща

                          Коментар


                            #58
                            марин 72 написа:
                            chaveto написа:
                            TopnegoTo написа:
                            Да се осъдят всички мотористи, каращи в гората, за стреса който причиняват на горките животни! Да не говорим, че с безразсъдното си каране има риск да блъснат някой невинен глиган, или не дай си Боже някой елен, или сърна!
                            Когато минеш с пушката си през стадо коне..... и нищо не побегне тогава ела и ми кажи, че стресирам животните. Знаеш ли колко пъти сме минавали покрай сърни и всякакви диви животни. Всичките митове и легенди излизат от такива като теб, такива на който пречим да избиват животните и да секат на воля.
                            Е тогава следващия път ракията от вас за извинение защато има хора които бързо ще ви запознаят с промените в закона кои привозни средства имат право да се движат в гората.Нашата дружинка така се справи с едни юнаци с атевета че маи купуваха и жито дет бяха изпотъпкали нивата на един арендатор. Без да се заяждам но си има закони за тези неща
                            Я го дай закона да го видим къде и какво има право да се движи, изключваме националните паркове.Защото един се опита да вкара закон да се забрани да се навлиза по горите..... ама този закон беше глупав и едни такива като теб в един друг форум се биха в гърдите..... ама като разбраха, че и те ще трябва да си носят пушките на гръб......... и те запяха друга песен А въпросния умник със закона го достигнаха доста клетви и той взе, че умря

                            Коментар


                              #59
                              Явно самолетите пак са пръскали скоро.
                              like a man in silk pyjamas shooting pigeons from a deckchair

                              Коментар


                                #60
                                Хайде да се отчетем и тази година.Слуката ме застигна преди Коледа. 140-150 кг. глиган /дясно на снимката/ с чудесен трофей от точно 22 см. - много красив и съразмерен.Тепърва ще го дам за оценка, но ще е поне бронзов медал.
                                Прикачени файлове
                                VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                                VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                                VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                                VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                                Нека Силата на бъде с Нас...

                                Коментар

                                Working...
                                X