Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

"Британци ще строят писта за Формула 1 в България"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Re: "Британци ще строят писта за Формула 1 в България&q

    doofiat написа:
    Британци ще строят писта за Формула 1 в БългарияГрупа от британски инвеститори искат да построят писта за Формула 1 в България, гръмнаха световните медии. Съоражението ще се намира в близост до Каварна и ще струва едва 19 милиона долара. Кметът на Каварна Цонко Цонев обяви, че първата копка може да бъда направена още в началото на 2007 година. Още миналата година се говореше, че холансдска корпорация има намерение да построи трасе за автомобилни състезания, но проекта така и не се осъществи. Очаква се пистата да бъде построена за срок от 3 години.
    Това естественно е много добра идея, но едва ли е възможна за реализиране поради много причини:Първо, това е едно много скъпо и сложно съоръжение на което само проекта му най-вероятно е около 100 мил. долараИзграждането на пистата, например в Турция, струва по неофициални данни около 1 милиард долара заедно с огромната инфраструктура около нея!В България в момента, само за това питат, къде да охарчат толкова пари!И другото, което е най-важно, са интересите!В света има стотици писти отговарящи за Ф-1, но много малко успяват да се преборят за домакинство, всичко е материален интерес, а такъв от България....!!!Така, че надежда всяка оставете....

    Коментар


      #17
      Като цяло си прав... До колкото съм чувал пистата в Турция е на стойност "едва" 200мл. евро.. но пак е мнооого далеч от цитираната сума.Трябва да кръстим пистата "Михаел Шумахер" (преди някой да го направи това) и тогава си вдигаме шанса да стане трасе от Ф1. Ако и Мишо помогне за изработването и (според неговия вкус) и се съгласи да бъде лице на пистата... ...както е казал народа: като има желание има и начин... ама хайде.. хората мислят за насъщният си, а не за писти...
      FIAT Marea 1.9 JTD HLX

      Коментар


        #18
        perlsite написа:
        Като цяло си прав... До колкото съм чувал пистата в Турция е на стойност "едва" 200мл. евро.. но пак е мнооого далеч от цитираната сума.Трябва да кръстим пистата "Михаел Шумахер" (преди някой да го направи това) и тогава си вдигаме шанса да стане трасе от Ф1. Ако и Мишо помогне за изработването и (според неговия вкус) и се съгласи да бъде лице на пистата... ...както е казал народа: като има желание има и начин... ама хайде.. хората мислят за насъщният си, а не за писти...
        Не знам точно колко струва една писта, споделям само това което съм прочел, ама едва ли някой може да даде точна информация!И то не е въпрос само на писта, по-скъпото е всичко около нея, ама сигурно е много скъпо удоволствие, иначе всеки картофен бос щеше да си има по една домашна писта!И то не е само да я имаш, ами трябва да не я оставяш да изсъхне от състезания, гледам в Турция не минава неделя да не се проведе някое шоу!Шуми, ако реши да харчи пари в това направление, естественно ще го направи в Германия, ама ако има кой да го ориентира къде е България, може да се смили на една поне за картинг!На Монца му казах, ако реши да идва в Б-я, да ми се обади, да не хване за Бангладеш, че после върви го търси....

        Коментар

        Working...
        X