Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Панагюрище ще произвежда автобуси

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Панагюрище ще произвежда автобуси

    Панагюрище ще произвежда автобуси Производството на български автобуси ще бъде възстановено след 17-годишно прекъсване в Панагюрище, научи Дарик радио. До 4 месеца там ще стартира сглобяването на рейсове с италиански двигатели и шасита. Първоначално разкритите работни места ще бъдат около 80, но се предвижда с разрастване на производството да достигнат 500. Инвестицията е на стойност 3 милиона евро, като ще се използва налична база на транспортна фирма, заяви пред Дарик Ангел Батаклиев, партньор в смесеното дружество, което се очаква да бъде учредено по време на есенния панаир. Италианският съдружник, който предоставя технологията, е концернът

    #2
    ПОХВАЛНО НАЧИНАНИЕ!!!А кога и коли ще започнат да произвеждат? :D :D :D

    Коментар


      #3
      Евала

      Евала сетиха се хорта и в Б-я. да инвестират време му беше.Наистина кога ще дойде време и за коли?
      FIAT - TIPO 2.0i.е

      Коментар


        #4
        И кво от това какво стана със завода в Ботевград? Ако общините бяха купили автобуси от там може би щяха да влезнат инвестиции на много по-голяма стойност от мизерните 3 милиона.

        Коментар


          #5
          Е поне автобуси е доказано че може да произвеждаме за разлика от коли. Сигурен съм че и в африка има още останали наши автобуси. Колко още се търкалят из страната..Абе винаги съм се чудил Чавдарите с какъв двигател са?Търсил съм и за червените Икаруси но не съм намирал.
          Сега Фруктиера в БГ и Додж навън
          Карал Типо 1.6 75 ->Пунто 1.2 75->Браво 1.9Д->Стило 1.9 JTD

          Коментар


            #6
            Някои от Чавдарите са със Шкодов двигател

            Коментар


              #7
              geshabeli написа:
              Е поне автобуси е доказано че може да произвеждаме за разлика от коли. Сигурен съм че и в африка има още останали наши автобуси. Колко още се търкалят из страната..Абе винаги съм се чудил Чавдарите с какъв двигател са?Търсил съм и за червените Икаруси но не съм намирал.
              Тези големите чавдари 49 местните са с двигател MAN.

              Коментар


                #8
                То произвеждахме коли във Варна ама кво стана с Ровъра Маестро някой по запознат да разкаже защо спря сглобката май много придърпваме за собствени нужди и българина е способен да си го изнесе и сглоби на части от завода. Май затова не преуспяваме.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар

                Working...
                X