Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Внимание!!!Има много ментета LED дневни светлини!!!!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Внимание!!!Има много ментета LED дневни светлини!!!!

    След задълбочено проучване,какво установих:70% от дневните LED светлини са ментета с гравирано Е4 на стъклото.По какво се познават:Диодите вътре са обикновени било то нормални или SMD(нямат нужната сила за осветяване),и самите LED модули нямат отзад алуминиев радиатор за охлаждане.Всичко е от пластмаса.Читавите LED дневни светлини са със алуминиев корпус за охлаждане на светодиодите(задължително).Тъй като те са 3W-5W...
    FIAT BRADVA 1,6 с няколко вентила

    #2
    Re: Внимание!!!Има много ментета LED дневни светлини!!!!

    Тва си има и добрите страни, сега масово ще плъзнат всякакви маркировки, дневни и още по дневни светлини и щом юзърите трудно ще ги разпознават, то за милицията по пътя ще е още по - по........И не е задължително да са с алуминиев корпус между другото.......Сложих преди 5-6 дена на ежедневната Алфа някакви дето си имат необходимата маркировка отпред(като цяло не ме вълнува дали са менте или не, не съм разследващ) и днеска ме спират из града некви и провеждам следния разговор с единия от милиционерите, който по всичко си личи че е бил такъв още във времето когато имаше само една партия....Цитирам почти дословно:- Кои туй дет свети бе?- Добър ден, аз съм гражданина Николай Димитров, а това са дневни светлини.....- Ари бе, аз отде да знам чи туй са дневни светлини?- Информирайте се.....- !?!?!?!?!?!?!- Описано е какво са дневни светлини, каква маркировка трябва да имат, какво разположение и т.н........- Тва ни съ дневни свитлини, колегата щи пиши ся един фиш чи караш без фаруви.......- Убеден съм че няма да ми пише фиш, защото аз не съм съгласен с нарушението и искам акт в който да изложа свойте тлъсти възражения......- !?!?!?!?!?Колегата му ми маха еднозначно с ръка което значи само и единствено че вече присъствието ми там е нежелано........
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    Коментар


      #3
      Абе като имат необходимата маркировка, как един милиционер ще докаже, че са фалшиви и не отговарят на изискванията? Ти го доказваш с маркировките E4 и (D)RL. А той?

      Коментар


        #4
        Сами си го набиха с тоя закон. Както казвате, не могат да докажат че не отговарят на стандартите. Мен единствено ме спира това че ще развалят визията на колата.
        00' Bravo 105 JTD

        Коментар


          #5
          Нещо по темата, което прочетох току що http://fakti.bg/avto/46175-zakonni-l...vnite-svetlini не съм запознат, но тия които бързат да монтират допълнителни дневни светлини най вероятно вече са в нарушение и излишно даване на пари, демек ще си караме на къси и това е, освен ако нямаме фабрични дневни светлини
          punto HGT

          Коментар


            #6
            Утре си слагам обратно фабричния касетофон, защото очевидно съм извършил "неразрешена промяна в конструкцията в превозното средство" заменяйки го с CD-плеър
            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

            Коментар


              #7
              dikanio написа:
              Утре си слагам обратно фабричния касетофон, защото очевидно съм извършил "неразрешена промяна в конструкцията в превозното средство" заменяйки го с CD-плеър
              И ти си прав, но по отношение на "дневните светлини" ясно пише в статията как го тълкуват господата полицаи.
              punto HGT

              Коментар


                #8
                "неразрешена промяна в конструкцията в превозното средство"
                Ами така е. Както тюнинг по двигателя, промяна по спирачната система, слагането на фланци комбинирано с ексцентрични болтове (за джантите говоря),... Само че, всякаква промяна по светлините си личи от далече, и е лесно доказуемо на място, другото,...
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  #9
                  didich написа:
                  Нещо по темата, което прочетох току що http://fakti.bg/avto/46175-zakonni-l...vnite-svetlini не съм запознат, но тия които бързат да монтират допълнителни дневни светлини най вероятно вече са в нарушение и излишно даване на пари, демек ще си караме на къси и това е, освен ако нямаме фабрични дневни светлини
                  На този човек трябва да му забранят да се изказва, щото изръси тон глупости, и то с такава увереност, че всеки, който не е чел закона, би му повярвал. Много ми е интересно как пътния полицай, който не е компетентно лице, може да установи, че са направени промени в конструкцията на автомобила...
                  Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

                  Коментар


                    #10
                    ele написа:
                    didich написа:
                    Нещо по темата, което прочетох току що http://fakti.bg/avto/46175-zakonni-l...vnite-svetlini не съм запознат, но тия които бързат да монтират допълнителни дневни светлини най вероятно вече са в нарушение и излишно даване на пари, демек ще си караме на къси и това е, освен ако нямаме фабрични дневни светлини
                    На този човек трябва да му забранят да се изказва, щото изръси тон глупости, и то с такава увереност, че всеки, който не е чел закона, би му повярвал. Много ми е интересно как пътния полицай, който не е компетентно лице, може да установи, че са направени промени в конструкцията на автомобила...
                    Ми може да им раздадът каталози на всички видове МПС и по снимка да се ориентират, кое излиза от завода с фабрични и кое не
                    punto HGT

                    Коментар


                      #11
                      ele написа:
                      didich написа:
                      Нещо по темата, което прочетох току що http://fakti.bg/avto/46175-zakonni-l...vnite-svetlini не съм запознат, но тия които бързат да монтират допълнителни дневни светлини най вероятно вече са в нарушение и излишно даване на пари, демек ще си караме на къси и това е, освен ако нямаме фабрични дневни светлини
                      На този човек трябва да му забранят да се изказва, щото изръси тон глупости, и то с такава увереност, че всеки, който не е чел закона, би му повярвал. Много ми е интересно как пътния полицай, който не е компетентно лице, може да установи, че са направени промени в конструкцията на автомобила...
                      @ele, ти ли си Главен инспектор в Пътна полиция при Генерална дирекция "Национална полиция" или той? Аз лично след като го прочетох ще се съобразя с неговите думи, а не с твоите упреци към него.
                      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                      Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                      Коментар


                        #12
                        kosta написа:
                        Аз лично след като го прочетох ще се съобразя с неговите думи, а не с твоите упреци към него.
                        Много разумна постъпка, защото в противен случай попадаш в чл.178 ал.1 т.2
                        Чл. 178. (1) Наказва се с глоба от 2000 до 7000 лв.:2. който, без да спазва установения ред, комплектува с основни агрегати от различни модели или изменя конструкцията на моторно превозно средство;
                        Няма начин да няма начин!

                        Коментар


                          #13
                          По тая логика поставянето на допълнителен 3-ти "стоп" също е изменение на конструкцията. Аман от полюциите на някой си недоклатен катаджия от комунистическо останал... Обърнете внимание да думата "конструкция" и нейното значение.Почват да ме сърбят да проверя как ще тълкува съдът значението на думата и дали поставянето на допълнителни светлиние изменение в конструкцията на нещо с основно предназначение придвижване. Изменение в конструкцията би било напр. вместо къси и дълги светлини излъчващи във видимия спектър да поставиш уред за нощно виждане.
                          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                          Нека Силата на бъде с Нас...

                          Коментар


                            #14
                            или да я направиш на пикап.интересно е също, дали са изброени основните агрегати някъде. щото ако не са, и слагането на панорамно огледало за обратно виждане ще е изменение на основен агрегат.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #15
                              мнооооого философи......
                              Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD, 16V m-jet '04
                              Ex Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD '04; Ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD '01; Ex Fiat Coupe 2.0 '95; Ex Fiat Tipo 1.6 i.e. '93; Ex Fiat 131 Mirafiori 1.4 i.e. '82; Ex Opel Vectra C 1.9 CDTI '05 Elegance, Automatic

                              Коментар

                              Working...
                              X