Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Защо слагаме зимни гуми?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Mazgarev написа:
    а задните гуми така или иначе спират много по-малко от предните.
    "И малкото камъче обръща колата" - нали знаеш. Това малко е достатъчно да завърти колата, а оттам и живота ти. С тия неща не си правете експерименти, колеги, дайте по-сигурно на пътя, защото на него не сте само вие, а и други невинни. Не ви нападам, просто съм ядосан от последната тема,която пуснах в "Хроника на смъртта"

    Коментар


      #17
      крайно времее да разберете, че има 2-3 модела ВСЕСЕЗОННИ ГУМИ. най - добрите за мен /цена - качество/ са - VREDESTEIN - QUATRAC 2. http://www.vredestein.com/Banden_Ban...eID=14тези гуми ги карам отзад на уното 70 000 км. - целогодишно. на сняг не мога да го завъртя дори и на ръчна. гумата е супер и става за целогодишно каране. лошите страни са и само спирането на мокро - по скоро влажно и това, че е шумна. по - скъпа е от лятна и зимна гума на един и същ размер, но търкаляш цяла година.тази марка гуми се продава в центрове за гуми "европа".с това съм се занимавал 5 години, 9 месеца и 10 дни. и трябва да седна да напиша една темичка, за да не се пишат повече глупости във форума.ЖОРКО, няма начин баце да си прав, прочети внимателно мнението на колегата СТЕФ - и на него му е ясна тази.
      UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

      Коментар


        #18
        chuni написа:
        Разбрах че само за задните, но не мога да се съглася че на сняг е по сигурно и безопасно да караш с предни зимни и летни задни
        everton написа:
        ЖОРКО, няма начин баце да си прав, прочети внимателно мнението на колегата СТЕФ - и на него му е ясна тази.
        И до двамата , не ми пука какво чели или пробвали , аз съм опитвал доста варианти и знам кое се отразява най-добре при мен , това е ... нито казвам на някой да кара така , нито нищо ...

        Коментар


          #19
          Спорелете малко мнения за зимните гуми - каква марка и модел да предпочетем. Аз имам преки впечатления само от GoodYear UltraGrip, но ми идват малко солено. Как стоят нещата при по-бюджетните марки - въртят ми се в главата Debica и Matador?Мерси
          Не знам дали знаете, но "не знам" се пише отделно!
          Fiat Punto 1.2 SX 2000 г.

          Коментар


            #20
            Sko написа:
            Спорелете малко мнения за зимните гуми - каква марка и модел да предпочетем. Аз имам преки впечатления само от GoodYear UltraGrip, но ми идват малко солено. Как стоят нещата при по-бюджетните марки - въртят ми се в главата Debica и Matador?Мерси
            ти от най скъпите си се ориентирал към най евтините. има много марки в средния ценови клас които се доближават до най качествените и скъпи марки - vredestein, kleber, viking, gislasved и др.
            UNO 1.0 FIRE & TIPO 1.4 I.E

            Коментар


              #21
              jorko написа:
              chuni написа:
              Разбрах че само за задните, но не мога да се съглася че на сняг е по сигурно и безопасно да караш с предни зимни и летни задни
              everton написа:
              ЖОРКО, няма начин баце да си прав, прочети внимателно мнението на колегата СТЕФ - и на него му е ясна тази.
              И до двамата , не ми пука какво чели или пробвали , аз съм опитвал доста варианти и знам кое се отразява най-добре при мен , това е ... нито казвам на някой да кара така , нито нищо ...
              И аз това исках да кажа при теб може да е по добре но аз се чуствам по сигурен на пътя през зимата със зимни гуми а не с летни и горещо препоръчвам на всички колеги ако имате възможност слагайте зимни гуми не се колебаите то затова се произвеждат тези гуми .

              Коментар


                #22
                На няколко пъти чета неща против т.нар. 4-сезонни гуми. Ще споделя нещо от личен опит: точно с 4 сезонни гуми и то не някакви супер скъпи - Debica Navigator, си карах опела 4 години. Качвал съм се без проблем зимно време без вериги на Юндола. А който е ходил там, знае за какви пътища и какъв сняг става дума. Все пак моята рецепта е: от март до октомври с 4-сезонни, от ноември до февруари на двигателните колела със зимни.Е, който има излишни пари и вярва на рекламите, разбира се може да си има по един зимен комплект 4 гуми+4 джанти и един летен такъв. Но освен парички се иска и място, където да държиш другия комплект, а не всеки разполага с такова.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #23
                  Sko написа:
                  Спорелете малко мнения за зимните гуми - каква марка и модел да предпочетем. Аз имам преки впечатления само от GoodYear UltraGrip, но ми идват малко солено. Как стоят нещата при по-бюджетните марки - въртят ми се в главата Debica и Matador?Мерси
                  На твоето Пунто добре ще му се отразят Lassa Snoways II. Не са скъпи, а са с добри характеристики. Аз съм с такива и зимата са перфектни. Виж тук http://www.avtogumi.com/

                  Коментар


                    #24
                    Sko написа:
                    Спорелете малко мнения за зимните гуми - каква марка и модел да предпочетем. Аз имам преки впечатления само от GoodYear UltraGrip, но ми идват малко солено. Как стоят нещата при по-бюджетните марки - въртят ми се в главата Debica и Matador?Мерси
                    миналата година си купих Kormoran SnowProекстра саходих до Цигов Чарк в доста зимна обстановкаи са на добра цена
                    2015 Renault Megane Expression GT
                    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                    Всичко за FIAT Bravo 2007

                    Коментар


                      #25
                      Специално като избирах да си взимам зимни гуми преди година-две, ходих по гумаджиите и ги разпитвах какви впечатления имат от Корморана и разправяха,че имат повечко пластмаса и по-малко гума и би като шейна. Не знам доколко е вярно, но аз лично Ласса-та съм ги пробвал вече две зими на Суифт и на Брадвата. Много съм доволен. Гледам все пак да са добри гумите, щото в Горна баня няма кой да разчисти през зимата.

                      Коментар


                        #26
                        doofiat написа:
                        ...ходих по гумаджиите и ги разпитвах какви впечатления имат от Корморана и разправяха,че имат повечко пластмаса и по-малко гума и би като шейна...
                        Бе то и аз като обикалях да си купувам кола, разбирачи ми казаха да не си купувам Ферари, щото били "много ниски за нашите пътища и много харчели"...
                        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                        Нека Силата на бъде с Нас...

                        Коментар


                          #27
                          Всесезонни правят всички фирми производители на гуми някои от тях много сполучливи за БГ климата.Караш 3 години и изхвърляш :D

                          Коментар


                            #28
                            doofiat написа:
                            Специално като избирах да си взимам зимни гуми преди година-две, ходих по гумаджиите и ги разпитвах какви впечатления имат от Корморана и разправяха,че имат повечко пластмаса и по-малко гума и би като шейна. Не знам доколко е вярно, но аз лично Ласса-та съм ги пробвал вече две зими на Суифт и на Брадвата. Много съм доволен. Гледам все пак да са добри гумите, щото в Горна баня няма кой да разчисти през зимата.
                            аз тези приказки не ги слушамтия гумаджии да не би да работят като тестери на гуми :D
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар


                              #29
                              sev написа:
                              аз тези приказки не ги слушамтия гумаджии да не би да работят като тестери на гуми :D
                              Много точно, изпревари ме с мнението си Повечето от така наречените "гумаджии" са абсолютно случайни хора, които нямат никаква представа от производствените характеристики на гумите, а само чули недочули се правят на разбирачи. На мен и за DEBICA ми разправяха, че били "пластмасови", а аз съм много доволен от тях.
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                #30
                                ОК де. Прави сте! Според мен Ласса са по-добри от Корморан. Вие също си имате мнение и не ви налагам моето.

                                Коментар

                                Working...
                                X